Поліція індійського штату Кашмір повідомила учора, що невідомі озброєні чоловіки вчинили у понеділок вночі напад на сикхську громаду в одному з сіл біля міста Сринагар.
Нападники вигнали усіх селян із будинків — розділили чоловіків і жінок на дві групи й відкрили вогонь по беззбройних чоловіках. 34 із них були вбиті одразу, ще один помер у лікарні від тяжких поранень. Делі підозрює, що до вбивства були причетні пакистанські ісламісти, які борються проти індійців за незалежність Кашміру уже понад двадцять років. Лишається запитання, чому постраждали саме сикхи, абсолютно не причетні до цього військового конфлікту? Раніше пакистанські бойовики атакували кашмірських індусів, через що тисячі їх були змушені покинути цей індійський штат. Проте сикхів старалися обходити, знаючи їхню запальну вдачу...
В Делі припускають, що стрілянина була спричинена приїздом до Індії американського президента Білла Клінтона. Найрадикальніші політики в Індії сходяться в тому, що атакою на сикхів ісламісти хотіли продемонструвати одночасно міць і непокору Пакистану, а також ту загрозу, яка може йти від ядерних країн азійського регіону (як відомо і Індія, і Пакистан — ядерні держави).
Проте, як би там не було, останній інцидент може дати «друге дихання» індійсько-пакистанському конфлікту. Не виключається навіть можливість помсти з боку сикхів. З- поміж народів Індії саме сикхи вирізнялися своєю войовничістю. 1981 року вони розпочали рух за незалежність і створення власної держави Халістану. Прихильники руху вбивали безжально всіх іновірців. Убивство Індіри Ганді приписують двом охоронцям-сикхам. Дещо пізніше сикхи підірвали індійський боїнг — тоді загинуло 329 осіб. Пригасити конфлікт вдалося лише Радживу Ганді 1987 року.