Світова спільнота позитивно відреагувала на затримання сербською владою колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, що ховався від правосуддя протягом 11 років. Караджич входить в коло тих осіб, яких найбільше розшукує Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТБЮ). Йому інкримінували геноцид і злочини проти людяності. Екс-лідера боснійських сербів затримали 21 липня пізно ввечері на території Сербії і доправили до Белграда. При арешті Караджич не став чинити опору.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав арешт Караджича «історичним моментом» і похвалив сербську владу «за рішучий крок, який покінчив з безкарністю щодо тих, кого звинувачують у серйозних порушеннях міжнародного закону під час військових конфліктів у колишній Югославії». Тим часом Генсек Ради Європи Террі Девіс висловив упевненість, що арешт сербською владою колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича значно поліпшить ставлення до Сербії в Європі.
Напевно, більш вагомими стали для сербського уряду оцінки з Брюсселя. Адже затримання Караджича було однією з головних умов вступу Сербії до Євросоюзу, якого бажає більшість громадян цієї балканської країни.
«Кроком у правильному напрямі» назвав голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозо арешт Радована Караджича. «Це позитивний рух, який сприяє встановленню справедливості і врегулюванню ситуації на Балканах», — наголосив Баррозо. «Арешт доводить рішучість нового сербського уряду досягнути повної співпраці з МТБЮ», — зазначив голова Єврокомісії. «Це також дуже важливо і для прагнення Сербії вступити до Євросоюзу», — додав він. У свою чергу, верховний представник Європейського Союзу в зовнішній політиці і політиці безпеки Хав’єр Солана назвав день затримання Караджича «вдалим для відновлення справедливості на Балканах».
Зі свого боку представники МТБЮ вже оцінили затримання Караджича як «віху» в історії розслідування військових злочинів, скоєних на території колишньої Югославії 90-х років. Річард Холбрук, американський посланник в ООН за часів президентства Білла Клінтона, що займався югославським питанням 90-х років, назвав Караджича «європейським Усамою бен Ладеном, справжнім архітектором масових убивств».
Про затримання Караджича стало відомо пізно вночі, що не перешкодило натовпам тріумфуючих боснійських мусульман вийти на вулиці Сараєво і відсвяткувати арешт політика, що наказав знищити 11 тисяч їх співгромадян. Крім того, Караджича також звинувачують в геноциді мусульманського населення міста Сребреніца, де в липні 1995 року було вбито близько 7500 чоловік. До ранку в місті ніхто не спав. Автомобілі гуділи, боснійське державне радіо передавало записи сповнених ненавистю промов Караджича часів війни.