Учора Ізраїль заявив про повне виведення своїх військ з палестинських територій на Західному березі ріки Йордан і в секторі Газа. Як наполягають палестинці, тільки повне виведення військ з територій, зайнятих під час найбільшої за останні 20 років наземної операції ізраїльської армії, може прокласти дорогу до припинення вогню. Угоду про виведення ізраїльських танків та солдатів з палестинських територій було досягнуто у вихідні під час зустрічі керівників служб безпеки Ізраїлю та Палестини за посередництва американського посланника на Близькому Сході Ентоні Зінні.
Разом з тим, палестинська сторона критично сприймає візит на Близький Схід іншого високопоставленого представника США — віце-президента Річарда Чейні (на думку багатьох оглядачів, його місія тут пов’язана з бажанням Вашингтона досягнути миру між ізраїльтянами та палестинцями до початку військової операції проти Іраку). Чейні не запланував переговорів із палестинськими представниками під час свого перебування в Ізраїлі, що дало підстави говорити про упередженість вашингтонських політиків. А під час переговорів з прем’єр-міністром Ізраїлю Аріелем Шароном віце-президент США заявив, що лідер палестинців Ясір Арафат повинен «раз і назавжди відкинути насильство як спосіб досягнення політичних цілей та докласти всіх зусиль для викорінювання тероризму», — передає Бі-Бі-Сі.
Між тим Аріель Шарон заявив учора, що Ізраїль дозволить Ясіру Арафату виїхати за межі палестинських територій, якщо той виконає умови американського мирного плану директора ЦРУ Джорджа Тенета. Таким чином, на думку Шарона, у Арафата є шанс взяти участь у самміті арабських держав у Бейруті в кінці цього місяця. Щоправда, Ізраїль залишає за собою право вирішувати, чи дозволити Арафату повернутися. Все залежить від його поведінки на бейрутському самміті, заявив Шарон, передає агентство Рейтер.
Політику Ізраїлю піддав критиці Генеральний секретар ООН Кофі Аннан. У своєму листі Аріелю Шарону, що потрапив до преси, Аннан написав, що «боротьба дедалі більше нагадує війну без правил». «Ізраїль має безперечне право захищатися від терору. Але це право не повинне йти врозріз із його зобов’язаннями поважати фундаментальні принципи та закони міжнародного права», — мовиться у листі Аннана Шарону.
З початку ескалації палестино-ізраїльського протистояння у вересні 2000 року загинуло щонайменше 1081 палестинець та 346 ізраїльтян.