Головними завданнями урядів України та Югославії є наповнення високого рівня політичної довіри конкретним економічним змістом, заявив учора прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, відкриваючи українсько-югославські переговори на рівні двох прем’єрів. Із югославської сторони переговори проводив голова Союзного уряду Союзної Республіки Югославія Драгіша Пешич, який до завтрашнього дня перебуватиме в Києві з офіційним візитом. За підсумками українсько-югославських переговорів підписано чотири документи: зокрема, Консульську конвенцію, угоду про співпрацю в сфері попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також у галузі охорони здоров’я та медичної науки.
Економічна співпраця двох країн зазнала значних деформацій після повітряних атак Югославії силами НАТО. Упродовж 1999— 2000 років через нестабільну внутрішньополітичну ситуацію в Югославії між Києвом та Белградом обірвалися політичні контакти, якщо не брати до уваги низку невдалих візитів із української сторони для вирішення Косовської кризи. Лише прихід до влади в жовтні минулого року Воїслава Коштуніци, якого на Заході вважають демократом, спричинив до нового етапу в двосторонній співпраці. Свій перший закордонний візит в цьому році Президент України Леонід Кучма здійснив саме до Белграда. Натомість візиту Коштуніци, якого в Києві чекали ще в квітні, досі так і не відбулося... Досі спостерігається тенденція до зменшення показника торговельно-економічного обороту між двома країнами, який щороку тримається суми приблизно в сто мільйонів доларів.
Особливе місце в переговорах має зайняти питання відновлення судноплавства по Дунаю, запевнив перед візитом Пешича Посол СРБ в Україні Раде Філіпович на засіданні прес-клубу МЗС України. Розчистку річки, заваленої уламками мостів унаслідок авіаударів НАТО, досі не завершено. Ще одна мета наших відносин, яка має більш далекосяжний характер, повідомив посол, підписання договору про вільну торгівлю. Проте цьому має передувати створення умов для кодування товарів згідно з європейськими нормами.