Вочевидь, Джордж Буш узявся за справу ретельно. Доказ тому — відмова Пауелла відновити переговори з Іраком. Хоча цілком можливо, що на те були й інші причини, адже міжнародна спільнота вимагає, аби Багдад дозволив повернення інспекторів без будь-яких умов. Навіть країни — члени Ліги арабських держав розуміють, що ті умови, які висуває іракське керівництво, робить пропозиції Іраку безглуздими для європейських держав.
Однак визнати факт розколу у президентській команді Коліну Пауеллу таки довелося. Учора на шляху до Йоганнесбурга, де завершився Всесвітній саміт по стійкому розвитку, він повідомив, що розбіжності в позиціях існують, але не варто перебільшувати їх значення, оскільки команда працює гармонійно і запевнив, що жодне рішення стосовно початку військової операції проти режиму Саддама Хусейна не буде схвалено без резолюції Ради Безпеки ООН.
Останні соціологічні опитування, проведені у США, показали, що громадська підтримка військової акції проти Іраку за останній місяць стала найнижчою від початку війни з тероризмом. 56% американців підтримають можливі атаки (порівняно з 69% у серпні). Примітно, що в разі відсутності підтримки військової операції в Іраку з боку союзників США, дії Білого дому підтримають лише 10,39% опитаних. Раніше знехтувати думкою держав-союзниць були готові аж 54% американців.