Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КОМЕНТАРI

26 жовтня, 2002 - 00:00

Наталія КОНДРАТЮК , тележурналіст, ТОНІС, ГРТ:

— «Мені страшно, я починаю ненавидіти», — ці дуже влучні слова після того, що сталося, вранці у студії телебачення сказав співак Гарик Сукачов. Масове почуття ненависті — перший результат теракту. Ненависть страшна тим, що постраждати можуть абсолютно безневинні. Просто через належність до іншої нації, іншого віросповідання. Таке відчуття, що вже далеко не вперше хтось свідомо зіштовхує християнські і мусульманські світи. Цілком свідомо, переслідуючи конкретну вигоду. Так декілька разів було в Югославії, так було в Чечні, починаючи з 94-го, так було в Америці 11 вересня, так само відбувається зараз.

Чому заручників захопили саме тоді, коли у Раді безпеки ООН розглядається питання про Ірак? Невже випадковість? Або організатори теракту настільки дурні, щоб своїми руками здавати козирну карту своїм противникам? На фоні заяв: «події в Москві було зрежисовано за кордоном» усе це виглядає дуже дивно. Можна скільки завгодно говорити про провал російської політики в Чечні, але при цьому не можна не розуміти — виведення Федеральних військ стане початком громадянської війни: бойовики навряд чи пробачать тим, хто працював з федералами. Хоч навряд чи вимогу про припинення війни буде виконано. Не виключено, далі терористи зажадають відділення Чечні від Росії, зняття санкцій з Іраку або ще чого-небудь з нереального. Тим, хто тримає заручників під прицілом, не треба нічого, крім смерті заради Аллаха. Що треба їхнім патронам, насправді — невідомо. Заручниками нинішньої ситуації стали не 700 осіб, а мільйони і з того, і з другого боку. Нам усім страшно. Чим довше ми будемо боятися, тим більше станемо ненавидіти.

Борис ПАРАХОНСЬКИЙ , завідувач відділу Інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України:

— В Росії сформувалася своя політика, своя позиція щодо Чечні. Політика вирішення проблеми силовим, військовим методом ведеться вже кілька років, а результатів немає. І населення страждає від дій з обох боків. Чеченська політика Росії підпадає під загальне визначення боротьби з наслідками, а не з причинами тероризму, що й призводить до подібних випадків. Подібну політику проводять і Сполучені Штати.

Салах ЗАКУТ , президент громадської організації «Арабський Дім», доктор філософських наук:

— Ми, громадяни арабських країн, які проживають в Україні, висловлюємо своє щире співчуття всім захопленим у Москві заручникам, їхнім сім’ям і близьким. Тероризм, в усіх його формах і виявах, є найгіршим вирішенням проблем і повинен бути засуджений, оскільки шлях до миру і справедливості не може бути досягнуто силовими засобами. Виходячи з найвищих гуманних цінностей, ми рішуче засуджуємо даний акт тероризму і виступаємо з вимогою негайного звільнення усіх заручників.

Газета: 
Рубрика: