У Брюсселі відбулося перше засідання Комітету Європарламенту зі зв’язків з Україною. Головою комітету став Марек Сівец, колишній глава Польського бюро з національної безпеки. Його першим заступником призначено британського консерватора Чарльза Таннока. Вiн відомий в європейських інститутах як великий любитель України. До керма влади в комітеті потрапив ще один поляк: Філіп Адвент став другим заступником голови. Усього в комітеті нараховується 16 осіб.
Незабаром після обрання Сівец сказав, що намагатиметься змінити імідж України в Європі. «Зазвичай ситуацію в Україні описують у чорних і білих тонах. Реальність же десь посередині між чорним і білим, тобто сіра», — багатозначно заявив новоспечений голова комітету зі зв’язків з Україною. До речі, діалогом з Україною в Європарламенті відтепер займатиметься окремий комітет — раніше «український» комітет був ще за сумісництвом «білоруським» і «молдавським». За словами Сівеца, новий комітет не має наміру робити революцію в діалозі з Києвом, однак свіжі ідеї та дружні відносини Україні забезпечені. Більшість членів комітету стали європарламентаріями вперше, але при цьому вони мають чималий життєвий і політичний досвід.
Одним із перших рішень комітету стало спостереження за президентськими виборами в Україні. Спостерігати за першим і другим турами виборів до України вирушать щонайменше п’ять депутатів Європарламенту, можливо, делегація буде більшою. «Я не вірю в те, що збільшення кількості з п’яти до семи щось продемонструє. Ми хочемо відправити більше спостерігачів тільки тому, що члени нашого комітету виявляють зацікавленість, вони приходять і запитують: як ми можемо стати спостерігачами», — сказав Сівец. Він досить обережно дає оцінки тому, що відбувається в Україні, підготовка до виборів, за його словами, триває нормально. Саму Україну Сівец вважає дуже важливою країною, яка має значення для Європи. Схоже, що польський депутат буде прищеплювати в Європарламенті любов до України: позначаються довгі роки роботи в команді українського адвоката в Європі, президента Польщі Олександра Квасневського.
Новий комітет із зв’язків з Україною планує налагодити контакти з усіма українськими політичними силами — незалежно від того, до якого табору вони належать. Відповідальною за проведення виборів Сівец назвав українську владу. За його словами, для Європарламенту важливішим є те, як відбудуться вибори, а не їхні результати. Президентські вибори Сівец вважає певним тестом для України. «Це як іспит. Чи змінюється студент, складаючи іспит? Ні. Але іспит є своєрідним підтвердженням того, що знає студент. Так і Україна, яка не зміниться внаслідок виборів, але вибори стануть каталізатором процесів, змін», — сказав польський євродепутат.