Учора ж було знято барикади біля косовського Ораховаца, які албанці спорудили 23 серпня, щоб перешкодити просуванню російських миротворців. Ніхто не сумнівається під «жестом доброї волі» албанців прихований зрозумілий усім підтекст — приїзд пана Клінтона. Буцім, бачте, таки прийшов мир і в цей дім... Насправді все виявилося набагато прозаїчніше: представник сил КФОР повідомив, що насправді барикади прибрали лише для того, щоб не перешкоджати дорожньому рухові. І це зовсім не означає, що в Ораховаці росіян радо вітатимуть.
Зустрівшися ж учора із школярами, повідомляє АП, американський лідер прочитав учням повчальну історію про поганого Слобо, в кінці підкресливши: «Ми виграли війну. Але слухайте-но. Виграти мир можете тільки ви». Одного лишень не врахував президент, що «вигравати війну», тобто руйнувати, набагато легше, аніж здобути мир і щось збудувати.
ДО РЕЧІ
17 листопада до Косово увійшла 37-ма окрема рота забезпечення, що входить до складу українського миротворчого контингенту. Як повідомив «Дню» Річард Балмфорд, представник відділу інформації та преси штаб-квартири НАТО, українська рота розташувалася в американському секторі та увійшла до складу багатонаціональної бригади «Схід». Що стосується українського 14-го вертолітного загону, то на сьогодні він виконує завдання командування КФОР у місті Петровач (Македонія).
Стосовно українських миротворців, які виконують завдання в Боснії та Герцеговині, то, за словами представника НАТО, «незабаром усі вони повернуться в Україну». Це пов'язано з 20-тисячним скороченням сил стабілізації СФОР. Планується, що виведення, зокрема, українського контингенту відбудеться в декілька етапів. А 19 грудня стане в цьому процесі завершальним: з Боснії та Герцеговини до України морем вирушить уся українська бронетехніка.
У прес-службі Міністерства оборони України «Дню» також підтвердили, що 37-ма окрема рота забезпечення дійсно увійшла до Косова і, зокрема, розташувалася недалеко від Приштини. Що стосується виведення військ, то така робота вже розпочалася: до Києва з Боснії та Герцеговини вже прибуло 190 українських миротворців, інші відповідні заходи виконуються згідно із затвердженим планом.
До речі, з посиланням на Міністерство закордонних справ, агентство УНІАН повідомило, що за два-три тижні 14-й вертолітний загін також розпочне свою передислокацію до Косово, повідомив Віктор ВОРОНЮК, «День».