Отже, за туркменським розумінням, зрадою Батьківщині вважається «підготовка чи здійснення з політичних мотивів дій, що становлять загрозу життю і здоров’ю громадян, які проживають у Туркменістані; спроби завдання політичної чи економічної шкоди країні, втеча за кордон із метою уникнення покарання за скоєний злочин, наклеп на свою державу, розкриття державної таємниці, посягання на життя і здоров’я президента, спроба озброєного захоплення влади та насильної зміни конституційного ладу, а також заклики до цих дій». Крім того, спроби посадових осіб виконавчої влади «ставити власні інтереси вище за народні, скоєння ними неправових дій, які завдають непоправної втрати галузі, прагнення посіяти серед людей сумнів у внутрішній і зовнішній політиці, що проводиться першим і незмінним президентом Туркменістану Великим Сапармуратом Туркменбаші; зловживання своїми посадовими обов’язками, спроби викликати протиріччя між народом і державою». Всі вищеперелічені злочини є зрадою Батьківщині, як і підготовка чи сприяння в проведенні таких дій або недонесення про них.
Викриті та спіймані зрадники решту своїх днів проведуть за гратами (від смертної кари Туркменістан відмовився в 1999 році). На них не поширюються амністії, умовне покарання, умовно-досбаші підкреслив, що «головне завдання на даний момент — це вміння розрізняти тих, хто їде до нас із добрими намірами», і тих, «хто з поганими». Передбачається створити спеціальну державну службу з реєстрації іноземних громадян, а також комісію з аналогічною назвою. Головне завдання новостворюваної служби, керівником якої призначено завідувача правового відділу апарату президента Мурада Ісламова, полягатиме «в контролі та нагляді за виконанням іноземними громадянами законів Туркменістану». Нову організацію мають намір оснастити за останнім словом техніки: буде створено інформаційний комп’ютерний центр, спеціальні лінії зв’язку з правоохоронними органами та підрозділами служби в областях і пунктах прикордонного переходу. Завданням однойменної комісії буде розгляд питань видачі віз іноземним громадянам. Посольства за кордоном лише виконуватимуть її рішення.
У результаті іноземні громадяни, що прибувають до Туркменістану, крім консульського збору, сплачуватимуть спеціальний десятидоларовий реєстраційний збір. До початку весни підготують спеціальний документ, який видаватиметься іноземцю на кордоні і буде дозволом на його перебування на території республіки.
Планується також обмежити виїзд туркменських громадян за межі країни. Виїзні візи було скасовано півтора року тому, і нині планується ввести нову заборонно-дозвільну систему. Зокрема, буде заборонено покидати межі держави особам, які притягуються до кримінальної відповідальності, мають зобов’язання, борги перед Туркменістаном, володіють державними таємницями, а також особам, що призиваються на військову службу. трокове звільнення та інші послаблення режиму ув’язнення. Порядок відбування покарання для зрадників передбачається особливий, положення про це зараз розробляються Генеральною прокуратурою, а також міністерствами внутрішніх справ і юстиції, повідомляє Інтерфакс.
На сьогодні в Туркменістані засуджено за звинуваченням у зраді Батьківщині 56 чоловік, п’ятеро отримали довічне ув’язнення — колишній віце-прем’єр Борис Шихмурадов, бізнесмени Гуванч Джумаєв і Иклим Иклимов, екс-голова Центробанку Худайберди Оразов і колишній посол у Туреччині Нурмухаммед Ханамов. Оразов і Ханамов сьогодні перебувають у Росії.
Щоб ніхто більше не зміг ховатися від правосуддя за кордоном, а також для того, щоб протистояти діяльності іноземців, яка підриває засади туркменської держави, з 1 березня цього року в Туркменістані буде посилено режим в’їзду та виїзду з країни. Таке рішення, як передає РІА «Новости», прийнято Сапармуратом Ніязовим. Туркмен