Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко /

22 липня, 2000 - 00:00

Північна Корея підтримає договір про ПРО

Президент Російської Федерації Володимир Путін та лідер Північної Кореї Кім Чен Iр під час зустрічі вирішили, що Північна Корея підтримає договір про ПРО, як це зробив двома днями раніше Китай. Офіційні особи Північної Кореї заявили, що їхня ракетна програма не становить ні для кого жодної загрози та є мирною у своїй основі, і вони намагатимуться довести США, що необхідності створення протиракетних полів немає. Нагадаємо, що два роки тому Північна Корея шокувала Східну Азію й світ випробуваннями ракет далекої дальності, які пролетіли над Японією та приземлилися у Тихому океані. Ці випробування є власне однією з причин бажання США розірвати договір про ПРО. Проте експерти міжнародних відносин вважають, що Північна Корея не відмовиться від розвитку та виробництва ракет доти, доки її не визнають інші країни світу та не підпишуть з нею мирного договору.

Миколу II канонізують

Священний Синод російської православної церкви прийняв рішення направити до Ради єпископів прохання канонізувати останнього російського царя Миколу II, його дружину Олександру, їхнього сина та чотирьох дочок, розстріляних 19 липня 1918 року. На думку багатьох членів Синоду, останнього російського монарха слід канонізувати не стільки за його «мирські діяння», Микола II як політик, виявив себе далеко не з кращого боку, скільки за мученицьку смерть прийняту від рук більшовиків. Слід зазначити, що зарубіжна Російська православна церква, яка вiдокремилась від Московського патріархату, вже давно канонізувала останнього російського царя. Для багатьох православних віруючих Росії його образ став символом усіх репресованих радянським урядом. Святий Синод також пропонує для канонізації кандидатури 500 чоловік, які загинули у ХХ столітті за православну віру, передусім священиків та монахів, страчених радянською владою.

Назарбаєв оголосив себе «вічним першим»

Президент Казахстану підписав закон про першого президента республіки. Згідно з документом, Нурсултан Назарбаєв, який керує країною з 1990 року, після закiнчення терміну свого президентства матиме право звертатись до народу країни, керівних органів, офіційних осіб з ініціативами з найважливіших питань розвитку суспільства, виступати перед парламентом та на засіданнях уряду, очолювати Асамблею народів Казахстану, входити до складу Ради безпеки, нагороджувати щорічно преміями миру та прогресу. Перший президент є недоторканним. Крім того, законом передбачені гарантії соціального забеспечення та безпеки першого президента та його сім’ї. Згідно з Конституцiєю Казахстану, переобраний на другий термiн у 1999 році, Назарбаєв складе повноваження президента країни в 2006 році.

Газета: 
Рубрика: