Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Планета

6 листопада, 2012 - 00:00

G20 може стати паперовим тигром

G20 («Група 20-ти») ризикує втратити своє значення, якщо її члени не зуміють вжити заходів для зменшення дефіциту держбюджету та підтримки банківського капіталу, заявив міністр фінансів Канади. У інтерв’ю агентству Reuters Джим Флаерті сказав, що якщо держави-учасниці G20 не виконають своїх зобов’язань, «Велика двадцятка» перетвориться, як він висловився, на «паперового тигра». Головною темою обговорення на саміті міністрів фінансів і глав центробанків 20 найбільших світових держав, що відкрився в Мексиці, як очікується, стане економічна криза в єврозоні. Як зазначила Бі-Бі-Сі, в грудні головування в G20 переходить до Росії.

Грузія: в’язні зашили собі роти, вимагаючи зміни керівництва колонії

15 в’язнів колонії в селищі Ксані в центральній Грузії зашили собі роти на знак протесту проти нинішньої адміністрації. Як повідомив журналістів правозахисник Георгій Лордкіпанідзе, який відвідав учора вночі колонію, другий день в’язні проводять різні акції протесту вимагаючи зміни адміністрації колонії. Деякі в’язні стверджують, що адміністрація погрожує їм розправами та введенням на територію колонії бійців спецназу. «Поки жодних даних про реальність цих погроз не отримано. Усі родичі можуть зв’язатися з рідними, що перебувають у колонії. Проте чимало в’язнів бояться за своє життя й просять родичів залишатися біля огорожі колонії, інакше до в’язнів може бути застосована фізична сила», — заявив Лордкіпанідзе. Кілька десятків родичів в’язнів колонії № 15 намагалися прорватися на територію через ворота виправного закладу, проте спробі завадили охоронці, одного з яких було побито. Реакцією на ці події став протест в’язнів, 15 з яких зашили собі роти.

Кемерон — арабам: Купуйте британську продукцію!

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон розпочав своє турне країнами Перської затоки з Дубая (Об’єднані Арабські Емірати). Беручи участь у П’ятій міжнародній будівельній виставці, прем’єр виступив у ролі промоутера британської продукції. Кажучи про свій візит, Кемерон зазначив, що він стосується «не лише торгівлі й інвестицій». «Ми також партнери у захисті й безпеці, ми співпрацювали в Лівії й Афганістані й ми обговорюватимемо всі важливі й глобальні проблеми», — сказав Кемерон, якого цитує Бі-Бі-Сі. Тим часом, до ЗМІ просочилася інформація, що британський прем’єр сподівається продати на Близький Схід близько 100 винищувачів Typhoon. За повідомленнями газети The Guardian, сума операції може становити понад 6 млрд фунтів стерлінгів. Супроводжує Кемерона міністр оборони ОАЕ Філіп Хаммонд. Після Дубая обидва відвідають Саудівську Аравію. У рамках свого візиту до ОАЕ Кемерон обговорить можливість розквартирування бойових літаків британських ВПС у цій країні в разі збройного конфлікту з Іраном. Керівники арабських країн, у свою чергу, також хочуть порушити низку питань під час переговорів з британським прем’єр-міністром. Зважаючи на події «арабської весни», влада країн Перської затоки занепокоєна тим, що Велика Британія може виявитися не в змозі відрізнити рухи за демократію та права людини від революційних, що мають на меті замінити нинішні арабські монархії ісламськими республіками.

У Кувейті розігнали акцію опозиції

Кувейтські сили у боротьбі із заворушеннями в ніч на понеділок у черговий раз застосували сльозогінний газ, димові й звукові шашки для розгону мирної демонстрації, організованої опозицією на знак протесту проти наступних перевиборів до парламенту й зміни виборчої системи в країні, повідомляє супутниковий телеканал «Аль-Джазіра». У акції, що отримала назву «Гідність Батьківщини», взяли участь кілька тисяч осіб. Вони перекрили автотрасу на півдні столиці Кувейту. Учасники демонстрації висловлювалися проти змін виборчої системи, про які в жовтні заявив емір Кувейту шейх Сабах аль-Ахмад ас-Сабах, а також проти перевиборів до кувейтського парламенту. Раніше опозиційні партії заявили, що бойкотуватимуть парламентські вибори, призначені на 1 грудня, оскільки вважають, що влада намагається сформувати лояльний уряду «кишеньковий» парламент. Опозиція в останні місяці організувала вже кілька масових акцій протесту, під час розгону яких поліція застосовувала силу. Десятки людей заарештовані за звинуваченнями в організації заворушень.

Меркель обіцяє нові соціальні гарантії

Правоцентристський коаліційний уряд Німеччини на чолі з Ангелою Меркель зважився на зміну системи соціальних гарантій для громадян. Після майже восьмигодинних дискусій кабінет оголосив про відміну для німців плати за візит до лікаря, про підвищення нижнього порогу пенсій, про виплату компенсацій батькам, що виховують своїх дітей вдома, і про початок реалізації нової програми розвитку транспортної інфраструктури. «Ми хочемо змінити на краще умови життя перш за все тих, хто має низькі статки, хто не може працювати повний час, і тих, хто присвячує свій час піклуванню про дітей і старих», — зауважив генеральний секретар ХДС Герман Грохе. Так, наприклад, з 1 серпня наступного року батьки, які не віддають своїх дітей до дитячого садка, отримуватимуть по 100 євро на місяць на дитину до 2 років. Будуть також збільшені виплати пенсіонерам, що одержують менше 688 євро після 40-річного стажу роботи. З 1 січня німці не повинні будуть платити і квартальний збір в 10 євро за візит до лікаря. Новими соціальними гарантіями коаліція ХДС, ХСС і Вільних демократів, популярність якої знижується, має намір справити враження на виборців перед новими федеральними виборами, що повинні відбутися у вересні наступного року.

Газета: 
Рубрика: