Японія: гроші на реконструкцію витрачаються на інші цілі
Японський уряд оголосив, що мільярди доларів, які було виділено на реконструкцію після землетрусу і цунамі торік, було витрачено на інші цілі. На відновлення інфраструктури уряд виділив 150 млрд. доларів. Проте, як з’ясувалося в ході аудиту, чверть проектів, що отримали фінансування, не були пов’язані з реконструкцією постраждалих районів. Так, гроші пішли на будівництво шляхів далеко від регіонів, що постраждали від цунамі, а також на підготовку військових пілотів. Як відзначає Бі-бі-сі, в деяких районах реконструкція ще не починалася, і будинки більше ніж 300 тис. громадян і досі не відновлено. Нагадаємо, в результаті землетрусу 11 березня 2011 року і цунамі, що накрило країну згодом, загинуло близько 15 тис. 800 чоловік. Понад три тисячі зникли безвісті. Цунамі спричинило витік радіації з АЕС «Фукусіма».
Президент Косово — у дружніх обіймах
Державний секретар США Гіларі Клінтон, верховний комісар з міжнародної політики ЄС Кетрін Ештон учора відвідали Косово. Метою поїздки, як повідомляють ЗМІ, було чинити тиск на Боснію, Сербію і Косово, аби вони швидше подолали спадщину кривавого розпаду Югославії, що є умовою тіснішої інтеграції із Заходом. Клінтон і Ештон зустрілися і з президентом Косова Атіфете Ях’ягою (на фото — в центрі). За словами держсекретаря, Косово залишається для США незалежною державою, кордони якої не підлягають зміні. Щодо сербів, які мешкають у краї, то, як зазначила Клінтон, у них «має бути цілковита підтримка в рамках Косова і право зберегти свої зв’язки із Сербією». Цей візит відбувається в рамках туру Клінтон п’ятьма балканськими країнами і закінчиться у Хорватії, яка наступного року стане членом ЄС.
Демонстранти зірвали голосування щодо складу уряду Лівії
Натовп протестувальників увірвався в будівлю Загального національного конгресу (парламенту) Лівії і зірвав голосування щодо складу нового уряду країни. Про це повідомляє AFP із посиланням на місцеве телебачення. Прем’єр-міністр Лівії Алі Зідан запропонував позавчора лівійському конгресові склад нового коаліційного уряду, який, за його словами, представляв би дві основні політичні партії країни. В той момент, коли спікер конгресу Мохаммед Мегаріф закликав депутатів до голосування по кандидатурах міністрів, до зали засідань увірвався натовп демонстрантів, невдоволених деякими кандидатурами. Співробітники служби безпеки не пропустили протестувальників до центру зали, проте голосування щодо складу уряду було зірване. «Я хотів би продовжити засідання, але, з моральної точки зору, я не можу узяти на себе таку відповідальність», — заявив Мегаріф. За його словами, подія спричинила сильний психологічний тиск на конгресменів.
Казахстан обмежує в правах гастарбайтерів
У Казахстані з наступного року запроваджуються обмеження на діяльність іноземних громадян у сфері торгівлі та підприємництва. Як повідомила Бі-бі-сі, згідно з новими правилам, сезонні трудові мігранти не мають права працювати в роздрібній торгівлі й займатися дрібною підприємницькою діяльністю. Таджикистан серйозно стурбований цим рішенням казахстанської влади, оскільки ухвалені обмеження безпосередньо зачіпають таджицьких гастарбайтерів, які щороку виїжджають до Казахстану на заробітки і завозять на ринки цієї країни сільськогосподарську продукцію, яку було вирощено в Таджикистані. За даними Міграційної Служби країни, в Казахстані працює близько 100 тис. трудових мігрантів із Таджикистану, і майже 70 тис. з них зайнято у сфері роздрібної торгівлі. Багато хто продає врожай свіжих таджицьких овочів та фруктів на казахських ринках.