НАТО збільшить допомогу
НАТО розглядає питання збільшення обсягів допомоги Україні в перепідготовці військовослужбовців, які звільняються в запас. Як повідомляє прес-служба Міноборони, про це йшлося на засіданні економічного комітету «Україна—НАТО» в Брюсселі. На сьогодні допомога в перепідготовці військовослужбовців, які звільняються зі Збройних сил України у зв’язку з реформою, здійснюється через мережу спеціалізованих курсів, а також Центр соціальної адаптації, який працює на базі Національного університету в місті Хмельницькому. Подібна діяльність дозволяє щорічно здійснювати перепідготовку близько 400 офіцерів, при цьому наголос робиться на працевлаштуванні після отримання додаткової підготовки. Учасники засідання економічного комітету «Україна—НАТО» висловили впевненість у тому, що результати заходу стануть підґрунтям для ухвал Альянсу, які прийматимуться восени поточного року.
Путін спростовує чутки про загибель демократії
Президент РФ Володимир Путін заявив про те, що Росія буде й надалі йти шляхом створення демократичних основ суспільства і що чутки про загибель демократії в цій країні сильно перебільшено. «Для того щоб створити повноцінні інститути.., створити те, на що ці інститути спираються, створити середній клас, створити багатопартійну систему, потрібен не один день. Але ми твердо й ясно всім сказали, передусім самим собі, що ми будемо йти цим шляхом», — заявив В. Путін в інтерв’ю американській телекомпанії Ен- Бі-Сі. Він зазначив, що в РФ «проводяться дуже серйозні зміни в політичній сфері, спрямовані на створення демократичної структури суспільства». Це, за словами президента, — зміцнення багатопартійної системи, збільшення кількості та якості муніципальної влади, передача значної частини повноважень із центральних і регіональних органів на муніципальний рівень. «Ми згідно з ухваленим нещодавно законом вдвічі збільшили кількість муніципалітетів iз 12 до 24 тисяч. І не просто збільшили кількість, але й передали туди — вниз—повноваження та фінансові джерела. Ось це і є поступове створення демократичних підвалин суспільства. Тому чутки про загибель нашої демократії, як говорив Марк Твен щодо свого власного життя, сильно перебільшено», — підкреслив В. Путін.
Вибухи в Мумбаї: загинуло 190 осіб
Індійська поліція намагається з’ясувати, хто стоїть за серією вибухів на залізниці Мумбаї (колишній Бомбей). Сім вибухів, що прогриміли майже одночасно у вечірні години пік вівторка, забрали життя 190 осіб. Ще близько 700 дістали поранення. Підозри швидко впали на угруповання бойовиків із Кашміру, але ті заперечують свою причетність до нападів. Серії вибухів уже давно є «візитівкою» ісламських бойовиків. Зокрема, влада покладає на ісламістів провину за вибухи в Нью-Делі в жовтні минулого року, що забрали життя понад 60 осіб. Жертвами ще двох бомб, які розірвалися в Мумбаї влітку 2003-го, також стали 60 людей. «Поки що в нас немає жодної інформації, що пов’язує вибухи з якимось певним угрупованням», — заявив Д. Санакаран, статс-секретар штату Махараштра, де розташовано Мумбаї, — фінансовий і діловий центр Індії. За заявою впливової «Гіндустан таймс», вибір місць для вибухів — у вагонах першого класу і на Західній лінії, яка сполучає багаті житлові райони з діловими кварталами, показує, що організатори акцій цілилися «в людей, що представляють нове обличчя глобалізованого Мумбаї». Як зазначають спостерігачі, в короткотерміновій перспективі владі набагато важливіше не вказати на винних, а домогтися збереження спокою. При всьому відносному благополуччі Мумбаї обстановка там досить нестабільна, й будь- які акції з боку однієї з громад звичайно ведуть до контрвиступів іншої. Так, нещодавно місцеві індуїстські угруповання розгромили автобуси в мусульманських районах. Приводом стало осквернення статуї індуїстського божества.
ЄС оштрафував Microsoft
Антимонопольні органи Євросоюзу оштрафували Microsoft Corp. на 280,5 млн. євро за нерозкриття конкурентам технічної інформації про роботу операційної системи Windows, повідомила агенція Bloomberg. «Всі компанії повинні підпорядковуватися законам, — заявив спеціальний уповноважений антимонопольних органів Євросоюзу Нілі Крос. — У мене не було іншого вибору, окрім як накласти штраф на компанію за непокору закону». Як повідомлялося раніше, Європейська комісія в червні 2006 року ухвалила, що Microsoft не надала конкурентам достатньої інформації щодо роботи операційної системи Windows у комп’ютерних мережах, як того вимагає постанова, винесена в березні 2004 року. «Вони просто повинні були виконати вимоги комісії, — вважає адвокат з антимонопольних справ фірми EC Competition Law Advocates Френк Файн. — Все інше може розглядатися як діяльність, яка заважає продуктивній роботі та створенню атмосфери, сприятливої для переговорів». У той же час Microsoft раніше заявляла про те, що надала «повну й точну інформацію» про роботу Windows, включаючи звіти обсягом близько 12 тис. сторінок зі всіма необхідними даними.