Німецький статс-міністр закликав до протверезіння
Статс-міністр Міністерства закордонних справ Німеччини Гернот Ерлер не виключає, що створення парламентської коаліції без Партії регіонів мало б загрозу політичного розколу України, повідомляє українська служба «Німецької хвилі». Г. Ерлер, який побував недавно в Україні з робочою поїздкою, зауважує, що на Заході з великою симпатією сприйняли «помаранчевий» рух, однак тепер слід чекати «протверезіння». Коментуючи можливість коаліційного об’єднання «Нашої України» та Партії регіонів, статс-міністр зазначив, що «було б дуже важко сформувати уряд без участі наймотужнішої партії», — передає «Німецька хвиля». «У Києві я зустрічався з прем’єр-міністром Юрієм Єхануровим, а також з Віктором Януковичем, і в мене склалося враження, що в ящику вже лежить готова концепція, про яку, звісно, ще ніхто не знає», — сказав Г. Ерлер. Разом із тим, статс-міністр зазначив, що багатьом членам «Нашої України» та їхнім прихильникам буде важко зрозуміти такий крок керівників партії.
Гейтс поступово йде
Білл Гейтс оголосив про поступове скорочення своєї ролі в управлінні створеною ним корпорації «Майкрософт». Він пояснив це наміром присвятити себе добродійній діяльності через фонд, створений спільно з дружиною Меліндою. Цей фонд нині має у своєму розпорядженні фінанси на суму 30 мільярдів доларів. Заснований подружжям Гейтс 2000 року добродійний фонд вважає своєю головною метою боротьбу із соціальною несправедливістю у багатьох регіонах світу, приділяючи особливу увагу проблемам охорони здоров’я та освіти. Зокрема, організація виділила на боротьбу зі СНІДом, малярією та туберкульозом 10 мільярдів. Білл Гейтс збирається поступово замінити себе біля керма «Майкрософт» декількома наступниками.
Лукашенко ставить ЄС умови
Олександр Лукашенко вважає можливим налагодження конструктивної взаємодії з ЄС за умови, що Європа відмовиться від «політики диктату» стосовно офіційної білоруської влади. «Нам треба відмовитися від конфронтації й треба чітко розуміти, що в Білорусі живе гордий і вільнолюбний народ, який ніколи не потерпить диктату, хоч би з якого боку вона походила», — заявив О. Лукашенко в Мінську під час вручення вірчих грамот від посла Єврокомісії в Україні, Білорусі та Молдові Ієна Боуга. Дипломат визнав, що «не може приховати той факт, що у відносинах Білорусі та Євросоюзу є труднощі». «Європейська комісія вважає, що пропозиції стосовно відкриття в Мінську представництва Єврокомісії могли б сприяти подоланню цих труднощів», — зазначив І. Боуг. Тим часом, до санкцій Євросоюзу стосовно 36 білоруських високопосадових осіб приєдналися ще 10 країн — Албанія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Ісландія, Ліхтенштейн, Македонія, Румунія, Норвегія, Сербія, Хорватія. Ці держави оголосили про готовність узгодити свою національну політику з рішенням країн Євросоюзу, які в травні ухвалили рішення про арешт банківських рахунків і нерухомості 36 білоруських посадових осіб зі списку нев’їзних на територію країн ЄС за порушення міжнародних виборчих стандартів.
Президентом Росії може стати «темна конячка»
Наступником Володимира Путіна на посаді президента Росії може стати людина, ім’я якої не на слуху. Про це заявив у Шанхаї на саміті ШОС сам В. Путін, підкресливши, що не піде на третій президентський термін. Торкнувшись кандидатури наступника, президент Росії заявив, що її ім’я «не обов’язково звучить у тому списку з двох людей». Російські інформаційні агентства писали, що президент мав на увазі першого віце-прем’єра Дмитра Медведєва й віце-прем’єра, міністра оборони Сергія Іванова. За словами російського лідера, наступник навряд чи буде «зовсім невідомим». «Такі люди всім відомі, але просто вони не звучать», — заявив В. Путін. Російський президент зазначив також, що «вибір президента не гарантує перемогу на виборах. У кінцевому результаті вибір залишається за людьми».