Касьянов критикує Кремль за погані відносини з Україною
Колишній прем’єр-міністр Росії Михайло Касьянов вважає, що плани Грузії та України вступити до НАТО багато в чому зумовлені політикою Росії. «Я завжди вважав і сьогодні вважаю, що цим державам вступ до НАТО нічого позитивного не принесе. Інша річ, що політика Росії на міжнародній арені останнім часом помітно посилила в цих країнах позиції тих політиків, які відстоюють вступ до НАТО як захист від нашої непередбачуваності», — сказав М. Касьянов у інтерв’ю Інтерфаксу. Відповідаючи на запитання про перспективи СНД, він також висловив думку, що його доля насамперед залежить від російської позиції. «Росія завжди по праву грала роль лідера в СНД, і майбутнє цієї організації, а також інших міждержавних об’єднань iз нашою участю на просторі колишнього СРСР залежить від того, який позитивний порядок денний ми зможемо запропонувати іншим країнам», — зазначив М. Касьянов. На його думку, «майбутнього у СНД, яке сповідає антидемократичний ізоляціонізм і протиставлення себе всьому іншому світові, немає». М. Касьянов також піддав критиці практику припинення Росією поставок газу, оскільки, за його словами, «як правило, б’ють зовсім не по тому, проти кого спрямовані».
Зіткнення винищувачів
Грецький і турецький реактивні винищувачі зіткнулися в повітрі над островом Карпатос у Егейському морі. Про це повідомило міністерство оборони Греції. «Два літаки зіткнулися над Карпатосом. Ми поки що не знаємо, що з пілотами», — сказав представник військового відомства. Греція та Туреччина регулярно звинувачують авіацію один одного в агресивній поведінці над Егейським морем. Греція також звинувачує турецькі літаки в постійному порушенні свого повітряного простору. Країни декілька разів у ХХ сторіччі були близькі до початку військових дій через невирішені територіальні суперечки та окупацію Туреччиною частини острова Кіпр, повідомляє Рейтер.
Чорногорці визначилися остаточно
Не менше ніж 55,5 відсотка виборців Чорногорії проголосували у неділю за проголошення незалежності, свідчать остаточні офіційні результати, опубліковані вчора. Європейський Союз заявляв раніше, що визнає результати референдуму в тому випадкові, якщо за незалежність проголосують понад 55% виборців. Таким чином, Чорногорія розриває союз із Сербією і створює незалежну державу. На виборчі дільниці у неділю прийшли 86,5 відсотка виборців.
Варшава готується зустріти Папу
Понад чотири тисячі журналістів висвітлюватимуть візит Папи Римського Бенедикта XVI до Польщі. Варто зазначити, що, наприклад, під час останнього візиту до Польщі покійного Папи Римського Івана Павла II кількість акредитованих журналістів була в межах трьох тисяч осіб. Візит Бенедикта XVI до Польщі намічено на 25— 28 травня. У ході візиту Папа Римський відвідає Варшаву, Ченстохову, Краків, Освенцим і Вадовіце — рідне місто Кароля Войтили. Пересуватися Бенедикт XVI Польщею буде на двох «папамобілях» Mercedes, лімузині BMW і двох військових вертольотах Мі-8.
Нафта б’є рекорди
Ціни на нафту вперше за останній тиждень виросли у вівторок вище $70 за барель після пожежі на найбільшому американському НПЗ, що, як побоюються учасники ринку, може створити дефіцит палива на американському ринку напередодні літнього сезону, повідомляє агенція Bloomberg. У вівторок вранці ціна липневих ф’ючерсних контрактів на нафту марки WTI на торгах у електронній системі Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) виросла на $0,48, або 0,7% — до $70,44 за барель. НПЗ, що належить Valero Energy, знизив випуск палива на 25 000 барелів на день через пожежу, що відбулася в суботу. Тим часом початок червня вважається стартом сезону масових автомобільних поїздок американців і може бути відзначений стрибком попиту на бензин, вважають експерти. Крім того, на настрої учасників ринку вплинули прогнози, згідно з якими цей рік може бути відмічений новими руйнівними ураганами в Мексиканській затоці.
Ольмерт і Буш обговорять позицію щодо ХАМАС
Прем’єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт, який уперше після свого обрання на пост голови кабінету прибув до США, провів переговори з держсекретарем Кондоліззою Райс (на фото). Також у його графіку — зустріч із президентом Сполучених Штатів Джорджем Бушем. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, Ізраїль і США намагаються виробити стратегію дій щодо нового палестинського уряду, сформованого радикальним угрупованням ХАМАС, яке не погоджується на офіційну відмову від насильства й не визнає існування єврейської держави. США та Ізраїль наполягають на тому, що переговори з урядом ХАМАС у його нинішньому вигляді неможливі. Вашингтон сподівається вийти з глухого кута за допомогою переговорів з головою Палестинської автономії Махмудом Аббасом, який очолює рух ФАТХ, що суперничає з ХАМАС, і вважається політиком, який дотримується поміркованих поглядів.