Конгресмени США проти прийому Росії до СОТ
Лідери Конгресу США пригрозили заблокувати прийом Росії до СОТ через те, що вона, за їхніми словами, поки не демонструє готовності дотримуватися правил цієї організації. Відповідне звернення до президента Джорджа Буша підписали провідні представники обох партій у фінансовому комітеті Сенату та в комітеті Палати представників з асигнувань. У їхній юрисдикції знаходяться всі торгові проблеми США. Головне невдоволення конгресменів спричиняє «неповага» до правил про захист прав на інтелектуальну власність. «Хоча російський уряд і зробив певні кроки в справі дотримання прав на інтелектуальну власність, вони не знизили рівня виробництва піратської продукції», — наголошується в листі. Законодавці закликають Дж. Буша затримати вступ Росії до СОТ. У тому ж випадку, якщо адміністрація піде назустріч Росії та зніме бар’єри на її шляху в члени організації, конгресмени заявляють, що при ратифікації голосуватимуть проти цього.
Парламент Грузії визначився з НАТО
Парламент Грузії ухвалив постанову «Про інтеграцію Грузії в НАТО», а також звернення до парламентів країн-членів НАТО. «Прагнення Грузії вступити в НАТО базується не лише на непохитній волі грузинського керівництва, а й на цілковитій згоді основних політичних сил і суспільному консенсусі», — сказано в постанові. У ній зазначається, що «інтеграція Грузії в НАТО тісно пов’язана зі зміцненням демократичних інститутів і мирним, політичним урегулюванням конфліктів у країні». У зверненні грузинських парламентаріїв до європейських колег зазначається: «додаткові перешкоди на шляху інтеграції Грузії в НАТО будуть заохочувальним посланням до всіх сил, зацікавлених у створенні перешкод для мирного та демократичного розвитку Грузії». Представники парламентської опозиції не брали участі в голосуванні. Опозиційні депутати впевнені, що Грузія сьогодні не має жодної перспективи вступити в НАТО.
Щедра милостиня
Непогану милостиню отримав жебрак в англійському містечку Шрусбері, що неподалік від кордону з Уельсом — чоловік, який проходив повз нього, опустив у його коробочку для дрібних грошей каблучку з діамантом, повідомляє Бі-Бі-Сі. Сам бездомний не бачив, як це сталося. Каблучку він виявив пізніше, а тому не зміг описати зовнішності свого добродійника. Влада, втім, хоче пересвідчитися в тому, що це не було помилкою, і просить тепер уже колишнього власника підтвердити його добрі наміри. Поки цього не станеться, каблучка зберігається в місцевому поліцейському відділку, службовці якого відмовляються оприлюднити оцінну вартість подарунка.
Лукашенку заборонили в’їзд до Латвії
У Латвії учора було прийнято постанову, що забороняє в’їзд на територію республіки вищому білоруському керівництву. Усього до «чорного списку» було занесено 31 прізвище. Зміст списку — внутрішня інформація, однак, у списку всі вищі чиновники Білорусі, включаючи Олександра Лукашенка. Постанову було прийнято в рамках рішення Ради ЄС про бойкот для білоруських офіційних осіб, яка була прийнята після парламентських виборів у Білорусі. Особи, які опинилися в списку, не тільки не зможуть в’їхати на територію Латвії, але їх також буде позбавлено права подачі документів на отримання латвійської візи. Заборону на в’їзд для вищих чиновників Білорусі було прийнято й багатьма іншими країнами ЄС, зокрема, напередодні аналогічну постанову прийняли в Естонії.
Фахівця з клонування звинувачено в шахрайстві
Прокуратура Південної Кореї висунула звинувачення в шахрайстві та розкраданні відомому південнокорейському фахівцю з клонування Хван Ву Соку. Кілька місяців тому група експертів Сеульського університету дійшла висновку, що вчений навмисно ввів в оману своїх колег і громадськість, стверджуючи, що йому вдалося клонувати ембріон людини та досягнути прориву в лікуванні багатьох захворювань. Проте, комісія з’ясувала, що Хван Ву Соку дійсно вдалося вперше в світі клонувати собаку. Прокуратура також звинувачує вченого в тому, що він витратив мільйони доларів, отримані у вигляді грантів, на особисті потреби, а також у порушенні законів біоетики. Скандал навколо досліджень південнокорейського вченого розгорівся наприкінці минулого року, коли було знайдено перші ознаки фальсифікації. Ще тоді він був змушений публічно вибачитися за підробку результатів своїх дослідів і звільнитися з університету, а його роботи було вирішено ретельно перевірити. Хван вважався одним з найвідоміших та найбільш шанованих вчених у своїй країні.
Жанна д’Арк захистить американських солдат в Іраку
Щоб захистити американських солдат в Іраку, американська актриса Пет Бенінказа розпочала виробництво медальйонів із зображенням Жанни д’Арк, героїні Сторічної війни, що відбулася між Францією й Англією в середні віки, що стала одним із символів доблесті французького народу. Вона вважає, що медальйони із зображенням такої сильної історичної особистості, як Жанна д’Арк стануть хорошим оберегом для солдат в Іраку. Один з капеланів американської армії вже замовив близько 500 примірників, надходять замовлення й від родичів солдат.
Єврочиновники зіграли в благодійний футбол
Європейські політики довели, що теж уміють розслаблятися. У Відні в рамках саміту ЄС — Латинська Америка відбувся благодійний футбольний матч за участю провідних учасників саміту. Капітанами двох команд були голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та канцлер Австрії, який зараз головує в ЄС, Вольфганг Шуссель. Задля благодійності змінити костюми на футбольні майки в складі команд зголосилися прем’єр-міністри Туреччини, Словенії, Польщі, Румунії, Хорватії, Болгарії, президент Перу та низка єврокомісарів. Найбільш активно себе проявили гравці з Туреччини, Хорватії та Перу, які забили по кілька голів. Перший гол забив В. Шуссель, а фінальний рахунок матчу становив бойову нічию — 7:7. Зібрані від гри $128 тисяч витратять на потреби безпритульних дітей у Молдові та Румунії.