У Вільнюсі обговорять демократію в регіоні
Президент України Віктор Ющенко вирушив із дводенним робочим візитом до Литви. Як повідомила прес-служба глави держави, В. Ющенко візьме участь у роботі Вільнюської конференції-2006 «Спільне бачення спільного сусідства». Як очікується, учасники конференції обговорять перспективи демократії у Східному регіоні, роль нових демократичних держав у зміцненні стабільності на континенті, можливі шляхи їх інтегрування в європейські та євроатлантичні структури. У своєму виступі на конференції В. Ющенко збирається звернути особливу увагу на євроінтеграційні прагнення України, нові виклики для демократичних держав, а також розкаже про своє бачення подальшої співпраці з Європейським Союзом і Північноатлантичним альянсом після проведення в Україні парламентських виборів. Планується, що у Вільнюсі глава української держави проведе двосторонні зустрічі з президентом Литви Валдасом Адамкусом, президентом Естонії Арнольдом Рюйтелем, президентом Грузії Міхаїлом Саакашвілі, президентом Молдови Володимиром Вороніним, президентом Польщі Лехом Качиньським, президентом Румунії Траяном Басеску, генеральним секретарем Ради ЄС Хав’єром Соланою та віце-президентом США Рiчардом Чейні. Також В. Ющенко відвідає Вільнюський університет, де візьме участь в урочистому відкритті іменної аудиторії Тараса Шевченка на філологічному факультеті. Президента України супроводжують його дружина Катерина Ющенко, голова Секретаріату Олег Рибачук, міністр закордонних справ Борис Тарасюк.
Грузія має намір вийти з СНД
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі доручив уряду країни підготувати економічне обґрунтування присутності Грузії в Співдружності незалежних держав (СНД) і не виключив, що країна може залишити цю організацію. «Ми повинні сісти та порахувати, чи варто нам продовжувати бути членом у СНД... Якщо ні, і, як я підозрюю, Грузія не отримує жодної користі від цієї організації, крім приниження, тоді грузинський народ разом з урядом і парламентом повинен ухвалити те рішення, яке личить достойному народу», — сказав Саакашвілі на відкритті школи в місті Кутаїсі. Відносини Грузії та Росії останнім часом загострилися на тлі подорожчання та нестабільних поставок газу, а також заборони на ввезення грузинських вин й іншої сільськогосподарської продукції в РФ. Грузія вступила в СНД у 1993 році після завершення збройного конфлікту в колишній грузинській автономії, нині де-факто незалежній Абхазії, та громадянської війни на заході країни, що, за словами Саакашвілі, було «вимушеним кроком». Президент Грузії сказав, що уряд має надати економічне обґрунтування доцільності присутності країни в СНД протягом щонайбільше двох місяців.
Українцям у Великій Британії працювати важче
Експерти англійського фонду, що спеціалізується на соціальних проблемах, дійшли висновку, що умови роботи українських робітників у Великій Британії погіршилися після того, як громадянам нових країн-членів Євросоюзу були надані значні привілеї при працевлаштуванні, повідомляє радіо «Немецкая волна». Такого висновку фахівці фонду дійшли після проведення опитування українських і болгарських мігрантів як представників європейських країн, які ще не є членами ЄС, з одного боку, і мігрантів із Польщі, Чехії, Словаччини та Литви — з іншого. Понад дві третини опитаних українців і болгар заявили, що їм дедалі складніше зберегти за собою робоче місце або знайти нову роботу, 30% опитаних відчули погіршення умов праці. Водночас 70% опитаних зі східноєвропейських країн-членів Євросоюзу відзначили покращання умов. Майже 60% із них заявили, що їм тепер легше знайти нову роботу.
ЄС відміняє переговори з Сербією
Євросоюз відмінив переговори з Сербією про тісніші зв’язки з ЄС, оскільки Белград не арештував Ратко Младича, підозрюваного у військових злочинах. Про це оголосив уповноважений ЄС із питань розширення Союзу Оллі Рен після консультації з головним прокурором трибуналу ООН Карлою дель Понте. Сербський уряд обвинувачують у тому, що він не до кінця співпрацює з міжнародним трибуналом по військових злочинах. У неділю ввечері закінчився термін, встановлений Євросоюзом для арешту та передачі Гаазькому трибуналу генерала Младича.