Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

19 квітня, 2006 - 00:00

Київ готується до саміту ГУАМ

Україна веде підготовку до проведення саміту ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова), на якому буде підписано документ про створення організації в новому форматі, і свою участь у саміті підтвердило вже шість країн, заявляє міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Він підкреслив, що перед майбутнім самітом ГУАМ стоять «серйозні завдання, пов’язані із завершенням процесу реформування ГУАМ на повноцінну міжнародну регіональну організацію, зі своїм секретаріатом». «Ми чекаємо, що всі документи буде узгоджено до цього саміту, а на саміті відбудеться підписання нового статуту Міжнародної регіональної організації», — заявив Б. Тарасюк, при цьому додавши, що «мета цієї організації полягатиме в тому, щоб допомогти країнам-учасницям реалізувати свої цілі в галузі зміцнення демократії, стабільності і процвітання». Саміт ГУАМ пройде 22-23 травня 2006 року у Києві.

США допоможуть чорнобильцям

Завтра до Києва прибуде вантаж медикаментів, зібраних американським Фондом допомоги і розвитку «Діти Чорнобиля». Доставка вантажу фінансується Держдепартаментом США, повідомляє американське посольство в Україні. Вартість авіавантажу становить 1,7 млн. доларів. Разом із морським вантажем, який Держдепартамент США нещодавно доставив до Одеси, загальна вартість підтримки від Фонду допомоги і розвитку «Діти Чорнобиля» в переддень 20 річниці аварії на Чорнобильській АЕС становить 2,7 млн. доларів. Цей медичний вантаж стане першим із заходів, запланованих у рамках проведення тижня, присвяченого річниці Чорнобиля. Фонд допомоги й розвитку «Діти Чорнобиля» разом з К. Ющенко і її Фондом «Україна-3000» є також співорганізаторами міжнародної конференції з нагоди річниці Чорнобиля, яка відбудеться 25 квітня.

МЗС вирішить, як розповідати про НАТО

Сьогодні в Міністерстві закордонних справ України пройде нарада за участю представників неурядових організацій, присвячене співпраці у справі інформування населення за темою вступу до НАТО, повідомив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Він підкреслив, що необхідно зробити все для того, щоб привести в дію декларації України про вступ до НАТО. «Наші контакти з партнерами з нових країн-членів НАТО ми також використовуємо для того, щоб перейняти їх досвід у проведенні інформованості населення», — підкреслив Б. Тарасюк і додав, що завдяки цим спільним діям «наприкінці цього року ми будемо мати інші цифри соціологічних опитувань щодо ставлення українського населення до НАТО». За словами міністра, «якщо демократичні сили консолідуються і створять більшість у Верховній Раді, і створять уряд, який реалізовуватиме програму подальших економічних і політичних реформ, враховуючи досвід сусідів України — країн Центральної та Східної Європи, які успішно подолали шлях вступу до Європейського Союзу і НАТО, можна прогнозувати, що Україна може стати членом ЄС до 2015 року», і може «готуватися до членства в НАТО до 2008 року».

«Пулітцери» роздано...

У США названо лауреатів Пулітцерівської премії. Висвітлення урагану Катріна принесло Пулітцерівські премії двом провінційним газетам Times-Picayune з Нового Орлеана та Sun Herald із містечка Білоксі. Ці видання отримали нагороди в головній номінації — «За служіння суспільству». Газети, редакції яких були затоплені, продовжували інформувати читачів про маршрути евакуації, хід пошуково-рятувальних операцій та інші найважливіші події в регіоні. Рекордсменами ж за кількістю премій стала газета The Washington Post, яка перемогла в цілому в чотирьох номінаціях, у тому числі за журналістські розслідування корупції у вищих ешелонах влади в країні і за скандальний матеріал про секретні в’язниці ЦРУ за кордоном. Кореспонденти та оглядачі The New York Times відзначені у трьох номінаціях. Зокрема, за серію матеріалів про таємно санкціоноване в рамках боротьби з тероризмом прослуховування телефонних розмов тисяч американських громадян. Нагадаємо, що розмір Пулітцерівської премії становить 10 тисяч доларів і присуджується вона Колумбійським університетом. Премія поділяється на два великі блоки: власне нагороди за журналістику та нагороди з літератури, драматургії та музики. Пулітцерівську премію було встановлено згідно з заповітом газетного магната Джозефа Пулітцера, який помер у 1911 році, і вперше було вручено через шість років після його смерті.

Доповідь про 11 вересня стане «коміксом»

Доповідь комісії, що стала минулого року бестселером у жанрі нехудожньої літератури, яка займалася вивченням матеріалів про напад на США 11 вересня 2001 року, буде адаптовано в графічне оповідання, що, на думку видавців, сприятиме розширенню читацької аудиторії. Книга «Доповідь 9/11, графічна адаптація» побачить світ у вересні. У наміченій до друку книзі 500-сторінкову доповідь комісії буде скорочено до 144 сторінок, які міститимуть малюнки, які зображають основні етапи того, що відбувалося в кожному із захоплених літаків. Нагадаємо, що внаслідок захоплення терористами чотирьох літаків 11 вересня 2001 року в США загинуло близько трьох тисяч осіб. Незалежна комісія, яка складалася з представників Демократичної і Республіканської партій, підготувала доповідь про події того дня й виступила з рядом рекомендацій з питання, як можна уникнути подібних атак у майбутньому.

Краще місце під сонцем — у Хорватії

Європейська асоціація туроператорів опублікувала рейтинг найбільш привабливих туристичних напрямків Європи, який складався в декількох номінаціях, що характеризують країни з різних сторін. Опитування проводилося серед туроператорів, чиї обсяги роботи обчислюються мільйонами туристів. У загальній номінації, де визначалася найцікавіша для туризму країна, перемогла Хорватія. За неї віддали свої голоси 23% опитаних учасників європейського ринку туристських послуг. На другому місці виявилася Чехія, а замкнула трійку Ісландія. Також Хорватія посіла перше місце в номінації «Краще співвідношення ціна-якість» — голоси 19% опитаних. Стільки ж експертів проголосувало за Іспанію. На третьому місці в цій категорії Чехія — 13%. Великобританію назвали невиправдано дорогою країною 57% європейських туроператорів, але в той же час виділили за природну красу. Німеччина лідирує в номінації «високий рівень сервісу», а найбільш романтичним містом Європи було названо Париж. Найбільш художню мандрівку можна здійснити Італією, відвідавши Венецію і Рим (94%). Кращі нічні клуби Європи розташовано в Лондоні і Барселоні. Найбільш комфортабельний і цікавий спортивний відпочинок на свіжому повітрі, на думку європейських туроператорів, можна знайти у Франції.

Переобранню Путіна знову сказали «ні»

Спікер російської Держдуми та лідер «Единой России» Борис Гризлов заявив, що нижня палата парламенту не займатиметься зміною Конституції для того, щоб дозволити президенту Володимиру Путіну балотуватися на третій термін. Це відповідь на ініціативу однієї з громадських організацій, яка запропонувала залишити Путіна на посаді і після 2008 року. «Нашу конституційну більшість ми використовуватимемо для того, щоб Конституції не змінювати», — сказав Гризлов на зустрічі з журналістами. Він заявив, що питання про те, чи готовий Путін піти на третій термін, поставало неодноразово, і щоразу президент заявляв, що Конституцію, яка визначає неприпустимість третього терміну, змінювати не можна. З черговою ініціативою стосовно цього виступила північно-осетинська громадська організація «Согласие и стабильность». Голова виконкому організації Валерій Гизоєв заявив, що подасть в обидві палати парламенту пропозицію провести референдум із питання про можливість третього президентського терміну для Володимира Путіна, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: