Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

15 квітня, 2006 - 00:00

У Польщі сформують новий уряд

У Польщі протягом найближчих днів буде оголошено про перестановки в Раді міністрів і формуванні коаліційного уряду. Про це повідомили лідер партії-переможниці осінніх парламентських виборів-2005 «Право і справедливість» Ярослав Качиньський, голова партії «Самооборона» Анджей Леппер і прем’єр-міністр Польщі Казімеж Марцинкевич. У Польщі після парламентських виборів консервативній партії «Право і справедливість» вдалося сформувати уряд меншості. Тривалі парламентські дискусії в польському сеймі завершуються підготовкою до реформи уряду. Очікується, що в реформованому уряді посаду віце-прем’єра отримає голова «Самооборони» Анджей Леппер. За даними польського радіо, передбачається, що в уряді Польщі з’являться чотири нові міністри — оборони, сільського господарства, економіки та спорту. Щонайменше два портфелі міністра отримає «Самооборона», по одному — Ліга польських сімей і Польська селянська партія за їхньої згоди ввійти до уряду.

Французи борються з безробіттям

Парламент Франції відмінив закон «першого найму» й ухвалив менш жорсткий законопроект, що пропонує фінансові пільги компаніям, які наймають молодих фахівців. Закон про контракт першого найму для молоді призвів до рекордного зниження рейтингів прем’єр-міністра країни Домініка де Вільпена, який збирається брати участь у президентських виборах. Зате зросли рейтинги його суперників, які теж претендують на посаду президента: регіонального лідера Соціалістичної партії Сегонель Рояль і міністра внутрішніх справ Ніколя Саркозі. Соціалістка Рояль може стати першою жінкою в історії Франції, яка балотується на посаду президента. Законопроект про «контракт першого найму» (СРЕ), що спричинив масові протести в країні, передбачає можливість звільнення без пояснення причин співробітників віком до 26 років протягом перших двох років після укладення трудового договору.

Буш зглянувся на палестинське представництво

Президент Сполучених Штатів Джордж Буш постановив не закривати представництво Палестинської автономії у Вашингтоні принаймні ще півроку. Це рішення прийняте попри те, що США не підтримують контактів із радикальними рухом ХАМАС, що сформував палестинський кабінет. Вашингтон вважає ХАМАС терористичною організацією. Без втручання Буша палестинське представництво було б закрите. Згідно з заявою представника Білого дому, представництво є корисним способом для контактів із головою Палестинської автономії Махмудом Аббасом, який, як і раніше, схильний до миру. Раніше Сполучені Штати припинили перерахування прямої фінансової допомоги новому палестинському уряду.

Закінчилася ера правління Шарона

Учора в Ізраїлі офіційно завершилася п’ятирічна ера правління Аріеля Шарона. Після ста днів перебування в комі главу уряду визнано «постійно нездатним» виконувати свої посадові функції. Шарон став першим прем’єр-міністром Ізраїлю, який достроково залишив свою посаду у зв’язку з хворобою. Після госпіталізації 78- річного прем’єр-міністра обов’язки глави уряду перейшли до першого віце-прем’єра Ехуда Ольмерта. Він же змінив Шарона у кріслі голови «Кадіми» і, привівши партію до перемоги на парламентських виборах, отримав мандат на формування нового уряду. Шарон, який сформував два уряди, збив хвилю палестинського терору та поставив крапку в 38-річній історії ізраїльської присутності в секторі Газа, на початку січня переніс обширний інсульт і відтоді залишається непритомним, балансуючи на межі життя та смерті.

Парламент Грузії узаконив виведення російських військ

Парламент Грузії ратифікував угоду з РФ про виведення російських військових баз із грузинської території. Документ, який офіційно іменується як «Угода між Грузією і Російською Федерацією про виведення й терміни тимчасового функціонування російських військових баз й інших військових об’єктів УРВЗ на території Грузії», був підписаний у Сочі 31 березня 2006 року. Парламент також ратифікував «Угоду між Грузією та Російською Федерацією про організацію транзиту військового персоналу й вантажів через територію Грузії». Перший документ передбачає передачу узгодженої частини російських об’єктів Грузії до 1 липня 2006 року та виведення російської важкої військової техніки до 31 грудня 2007 року. До кінця 2008 року військові бази в Ахалкалакі на півдні Грузії та в Батумі (Аджарія) мають бути закриті. Вивезення техніки з цих баз почалося влітку минулого року та відновиться в середині травня цього року.

Газета: 
Рубрика: