Литва спрощує візовий режим
Спільним наказом міністрів закордонних і внутрішніх справ Литви з 3 квітня спрощений порядок видачі віз туристам. За новим порядком, погодженим із шенгенськими законами та базованим на практиці країн Західної Європи, на одержання віз документи туристів можуть вносити в представництво Литви організатори поїздок чи турагентства, акредитовані в цьому представництві, — повідомляє Інтерфакс. Турист, який бажає отримати литовську візу через турагентство, укладе з ним договір про надання послуг — туристу не знадобиться показувати затверджені департаментом міграції Литви запрошення та путівки згідно з формою, затвердженою Департаментом туризму, й інші додаткові документи. Також МЗС Литви створив більш сприятливі умови для одержання візи особам, які не користуються послугами турагентств. Зокрема короткострокові та транзитні візи видаватимуть протягом двох днів, а іноземцям, згодним оплатити додаткові витрати за пересилання, документи можуть висилати терміновою поштою. Крім того, введений пільговий порядок видачі віз особам, які в’їжджають у Литву з метою торгівлі старими автомобілями: у випадку пред’явлення не менше трьох митних декларацій, що засвідчують купівлю старих автомобілів протягом шести місяців і їхній вивіз із Литви, багаторазові короткострокові візи видаватимуть без запрошень. Багаторазові візи на термін до одного року видаватимуть власникам нерухомого майна в Литві, співробітникам великих закордонних компаній.
Шарона оголосять недієздатним?
Ізраїльський уряд планує формально оголосити прем’єр- міністра Аріеля Шарона не здатним виконувати свої обов’язки через стан здоров’я та призначити повноправним главою уряду Ехуда Ольмерта, повідомила вчора газета «Едиот ахронот». За її даними, це має відбутися вже на черговому засіданні кабінету в неділю. Очікується, що рішення набуде чинності 14 квітня. За законом, для оголошення прем’єр-міністра недієздатним повинні минути 100 днів. А. Шарон перебуває в комі після інсульту, що стався 4 січня. Е.Ольмерт де-факто весь цей час уже керує роботою уряду. Очолювана ним центристська партія «Кадіма» минулого тижня перемогла на парламентських виборах і йому повинні доручити формування нового кабінету. На це буде відведено 28 днів.
Болгарія і Румунія за крок до вступу в ЄС
Єврокомісія повинна рекомендувати в травні прийняти Болгарію та Румунію в Євросоюз 1 січня 2007 року, повідомляє німецька газета Die Welt. «Високопоставлені джерела в Єврокомісії» повідомили газеті, що ця рекомендація міститиметься у відповідній доповіді, яку виконавчий орган Євросоюзу представить у травні. Комісія також повинна зажадати від Болгарії та Румунії продовження реформ, в іншому випадку Євросоюз скоротить фінансову допомогу цим двом східноєвропейським країнам. Минулого тижня комісар із питань розширення Євросоюзу Оллі Рен сказав, що в понеділок представить попередню доповідь про те, якого прогресу досягли Болгарія та Румунія на шляху до вступу в блок у 2007 році.
Ірак кваплять із формуванням уряду
Державний секретар США Кондолізза Райс і міністр закордонних справ Великої Британії Джек Стро закликали до якнайшвидшого формування нового уряду Іраку, переговори про що тривають три місяці. «Життєво важливий успіх у формуванні уряду», — сказав голова британської дипломатії. Як повідомляє Бі- Бі-Сі, учора він виступив на спільній із К. Райс прес-конференції в Багдаді, де вони перебувають одночасно. К. Райс наголосила, що Іраку «треба заповнити нинішній вакуум влади в умовах, коли країна протистоїть численним загрозам прояву насильства». На думку обох політиків, їхній демарш не є втручанням у внутрішні справи Іраку, оскільки їхні військові «сприяють підтримці миру» цієї країни, а їхні військові контингенти зазнали серйозних втрат. Шиїти Іраку, які отримали більшість на недавніх парламентських виборах, «мають право назвати прем’єра», — сказала держсекретар. Разом із тим, вона додала, що глава нового іракського уряду «має бути авторитетним лідером, який здатен стати об’єднуючою силою, принести стабільність і вирішити проблеми, що стоять перед народом Іраку».