Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

2 березня, 2006 - 00:00

Качинський сподівається на вдалий результат виборів

Президент Польщі Лех Качинський вважає, що день парламентських виборів стане для України щасливим днем. Як повідомила керівник прес-служби Верховної Ради України Вікторія Шведова, про це Л. Качинський сказав у ході зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином учора в Києві. У ході зустрічі сторони також обговорили широке коло питань, в тому числі й парламентську складову взаємовідносин двох країн. Говорячи про парламентські вибори, В. Литвин зазначив, що головне — щоб «вони відображали волю людей», повідомила прес-секретар. Л. Качинський запевнив главу українського парламенту в тому, що України має надійного партнера та друга в особі Польщі. Президент Польщі також наголосив, що дуже важливим для двосторонніх взаємовідносин, на його думку, є той факт, що «зберігся основний курс політики — на захід». Сторони також обговорили питання співпраці в енергетичній сфері.

Італійські війська підуть з Іраку

Глава уряду Італії Сильвіо Берлусконі підтвердив, що до кінця цього року з Іраку виведуть усіх італійських військовослужбовців. «План виведення наших солдатів з Іраку був узгоджений із союзниками й іракським урядом, — сказав Берлусконі журналістам після зустрічі в Білому домі з президентом Джорджем Бушем. — Це стало можливе внаслідок того, що спільно з нашими союзниками ми підготували іракських військовослужбовців і поліцейських, щоб іракський уряд сам міг гарантувати безпеку іракців». Після вторгнення США до Іраку в березні 2003 року Рим — один із найближчих союзників Вашингтона — відправив у цю арабську країну три тисячі своїх солдатів і офіцерів. Зараз там перебувають 2,6 тис. італійських військовослужбовців. 27 італійців загинули в цій війні. За словами італійського прем’єра, італійські інструктори допомогли навчити 10 тисяч іракських охоронців порядку.

Путін заспокоює Європу

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія ніколи не зривала поставок енергосировини в Європу, і сумнівів у тому, що зриватиме їх у майбутньому, не має бути. «Ніхто у Європі не має мати сумнівів щодо поставок російської енергетичної сировини в європейські країни», — сказав В. Путін на прес-конференції в Будапешті після завершення російсько-угорських переговорів. «Ніколи Росія не зривала своїх поставок», — додав президент. Він зазначив, що все, що було зроблене останнім часом, було зроблене для «виконання постачальниками їхніх контрактних зобов’язань». «Ми вперше за 15 років, — сказав В. Путін, — домовилися з Україною про розділення тем поставок і транзиту газу». «Віддаючи належне Україні, президент Ющенко зробив це для України та для всієї Європи», — зазначив російський лідер.

Держдеп засудив Україну

Державний департамент Сполучених Штатів Америки засудив Україну за примусову висилку 11 громадян Узбекистану, які шукали притулку, повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі. Заступник офіційного представника Держдепу Адам Ерелі вважає, що такий крок було зроблено з порушенням чинного законодавства. Представник Держдепартаменту нагадав, що Україна є підписантом міжнародного протоколу від 1967 року про статус біженців. МЗС України заявило, що депортовані займалися незаконною діяльністю та порушували українське законодавство про статус іноземців. За словами прес-секретаря голови Служби безпеки України Марини Остапенко, громадяни Узбекистану були депортовані у зв’язку з порушенням ними українського законодавства та пропагандою радикальних поглядів і належали до організації, визнаної ООН терористичною. У свою чергу заступник керівника узбецьких політичних біженців в Україні Хатам Хаджиматов заявив, що депортовані особи не були причетні до терористичних організацій.

ФБР оновило список терористів

Тепер у ньому нараховується 26 осіб. За спіймання або ліквідацію когось із них пропонують нагороди від 5 до 25 мільйонів доларів. Серед тих, ким поповнився список, — лідери палестинського «Ісламського джихаду» Рамадан Абдулла Шаллах і філіппінського угруповання «Абу-Сайяф» Кадафі Абубакар Джанджалані, член ліванського угруповання «Хізбаллах» Мухаммед Алі Хамаде. На першому місці в списку, як і раніше, Осама бен Ладен, засновник міжнародної терористичної організації «Аль-Каїда». Як визнав на початку лютого директор національної розвідки США Джон Негропонте, діяльність «Аль- Каїди» продовжує викликати у Вашингтона «найбільший неспокій». Спецслужби США вважають, що бен Ладен ховається десь у районі афгансько-пакистанського кордону. На другому місці зазначається «права рука» бен Ладена — Айман аз-Завахірі. Нагорода за його голову встановлена така ж — 25 млн. доларів. Усім занесеним до списку, який уперше було складено у жовтні 2001 року, заочно висунені обвинувачення Великими журі в різних містах США.

Важко перші сто днів?

Сто днів на посаді канцлера Німеччини Ангела Меркель відзначила підвищенням рейтингу популярності. Згідно з останнім опитуванням, проведеним соціологічним інститутом «Емнід», 66% усіх респондентів вважають, що вона більше підходить для цієї ролі, аніж новий лідер СДПН Маттіас Платцек. При цьому, за даними інституту, з опитаних соціал- демократичних виборців 65% віддають перевагу християнській демократці Меркель перед власним головою партії. Урядові партії ХДС/ХСС і СДПН уже підбили попередні підсумки та позитивно оцінили свою роботу, відзначивши насамперед як головне досягнення — створення дієздатного уряду, що послідовно втілює в життя пункти коаліційної угоди. Критики нинішнього уряду не заперечують, що їй вдалося напрочуд швидко досягти політичного престижу та визнання за кордоном. Однак зазначають, що для німецького канцлера важливіше не впевнене ходіння по червоних доріжках під час зарубіжних візитів, а вирішення внутрішніх проблем країни.

Газета: 
Рубрика: