Ринковий статус від США — через два тижні?
Україна сподівається на надання статусу країни з ринковою економікою з боку США 16 лютого, повідомив учора в Києві заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогій. Разом з тим він зазначив, що ця дата не є офіційною, оскільки її не затверджено в жодних документах. Заступник глави МЗС наголосив, що рішення про надання ринкового статусу Україні з боку США є, швидше, технічним питанням, оскільки політичне рішення вже є.
12 мільйонів — у допомогу Грузії
Кабінет Міністрів України вчора прийняв постанову про виділення Грузії гуманітарної допомоги на 11,5 млн. грн., повідомили агентство Інтерфакс у прес-службі уряду. Міністр з питань надзвичайних ситуацій України Віктор Балога уточнив, що перерахування коштів почалося вже вчора, на них в Азербайджані буде закуплено дизельне паливо і мазут. Раніше Президент Ющенко підписав указ про надання гуманітарної допомоги Грузії в зв’язку з надзвичайною ситуацією, що склалася в цій країні внаслідок аварійного припинення поставок газу і електроенергії. Тим часом секретар РНБОУ Анатолій Кінах у ході свого візиту в Тбілісі обговорив з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі ряд питань двосторонньої співпраці, зокрема, у транзитній сфері, енергетиці, машинобудуванні, АПК і туризмі. На зустрічі також ішлося про розвиток партнерства між країнами-членами ГУАМ, в тому числі і в напрямі євроатлантичної інтеграції.
Ліквідація поселень триває з боєм
Ізраїльські солдати вступили в зіткнення з натовпами демонстрантів, що намагаються не допустити насильницької евакуації мешканців єврейського поселення Амона на Західному березі ріки Йордан. Поселенці забарикадувалися в дев’яти будинках, які мають бути знесені згідно з постановою Верховного суду Ізраїлю, що відхилив апеляцію про перенесення термінів евакуації Амони. Міжнародний план близькосхідного врегулювання, відомий під назвою «дорожня мапа», передбачає демонтаж Ізраїлем всіх населених пунктів, збудованих на палестинських територіях з березня 2001 року без офіційного дозволу. Амона була збудована 1996 року на приватній палестинській землі на пагорбі на північ від міста Рамалла. У будинках, що розташувалися тут на колесах, проживають близько 30 сімей. Нещодавно тут було збудовано і дев’ять стаціонарних будівель, які, згідно з листопадовим рішенням суду, міністр оборони Ізраїлю Шауль Мофаз пообіцяв знести до кінця січня. Поселенці, проте, заявляють, що мали дозвіл на зведення цих будівель.
Адвокати Хусейна вимагають відставки судді
Адвокати колишнього іракського лідера Саддама Хусейна вчора заявили, що їхній підзахисний не буде брати участь у процесі доти, поки новий суддя Рауф Абдель Рахман не піде у відставку. У середу мав би поновитися суд над Хусейном, якому висунуті звинувачення у вбивстві 148 шиїтів в селі Дуджаїль у 1982 році. «Ми не можемо брати участь у судових засіданнях, поки головний суддя не подасть у відставку, тому що він відчуває особисту неприязнь до мого клієнта», — сказав адвокат Саддама Хусейна Халіль Дуламі. Крім того, захисники зажадали перенести процес до іншої країни, «яка може гарантувати безпеку». Рауф Абдель Рахман родом із курдського міста Халабджа, в якому п’ять тисяч чоловік загинули внаслідок газової атаки іракських військ 1998 року.
Сільниця на 60 мільйонів
Протягом двадцяти днів відвідувачі Віденського музею історії мистецтв можуть побачити знамениту «Салієру» — золоту сільницю XVI століття авторства флорентійського генія Бенвенуто Челліні. 2003 року цю «дрібничку» вартістю майже 60 мільйонів доларів украли з виставки. Нещодавно австрійські поліцейські виявили знімну частину «Салієри» приблизно за вісімдесят кілометрів на північ від Відня. Вона лежала в дерев’яному ящику, закопаному в землю. Торік зловмисник, що викрав «Салієру», спробував отримати за неї викуп і відправив у поліцію текстове повідомлення зі своїми вимогами по мобільному телефону. Поліцейські вистежили, де було куплено цей мобільник, подивились відеозапис із магазину і склали фоторобот. Після того, як знайомі прямо сказали викрадачу про те, що він дуже нагадує фоторобот, він здався поліції. У музеї кажуть, що за художньою цінністю цей твір Челліні можна порівняти з шедевром Леонардо да Вінчі — знаменитою «Моною Лізою». Золоту сільничку було створено між 1540-м і 1543-м роками на замовлення французького короля Франциска I. «Салієру» виконано у вигляді двох фігур. Чоловіча фігура символізує море, а жіноча — землю.