У президента Грузії народився син
Учора дружина президента Грузії Михаїла Саакашвілі Сандра Рулофс народила другу дитину. «Кілька місяців тому, коли ми не знали, хто буде — хлопчик чи дівчинка, — ухвалили рішення назвати хлопчика Ніколозом. Річ у тому, що першого сина назвали на ім’я батька Сандри, другий хлопчик носитиме ім’я мого батька. Це диво, що він народився на День святого Миколая», — сказав журналістам щасливий батько. За його словами, він особисто був присутній при пологах. Як повідомили лікарі, стан Сандри Рулофс, яка перебуває в Національному медичному центрі ім. Гудушаурі, і новонародженого хороший. Дитина народилася з вагою 3,8 кілограма, зріст — 52 сантиметри. У подружжя Саакашвілі вже є 11- річний син Едуард.
«Скромний успіх» саміту СОТ
Учасники саміту Світової організації торгівлі в Гонконгу домовилися про скасування субсидування виробництва сільськогосподарської продукції з 2013 року. Таким чином членам СОТ вдалося усунути одну з головних перешкод на шляху до ширшої угоди про лібералізацію світової торгівлі, переговори про укладення якої продовжаться наступного року. Однак фахівці й офіційні особи називають досягнуте в Гонконгу вельми скромним результатом. Скасування фермерських субсидій вимагали країни, що розвиваються, вони вважають їх механізмом, завдяки якому сільськогосподарські виробники багатих країн отримують несправедливі конкурентні переваги. Основні суперечки на саміті СОТ точилися навколо виплат, які отримують сільськогосподарські виробники Європейського Союзу. У результаті важких переговорів, які тривали всю ніч, Європа погодилася відмінити виплати з кінця 2013 року. Як повідомляють інформаційні агентства, у проекті резолюції СОТ також містилася угода й з іншого найважливішого питання — про скасування обмежень, які не дозволяють країнам, що розвиваються, вільно продавати свої товари в Європі й інших індустріально розвинених регіонах світу. За даними Ассошиейтед прес, учасники саміту домовилися, що до 2008 року багаті країни будуть зобов’язані надати вільний доступ на свої ринки — без квот й обмежувального мита — для 97% товарів, експортованих країнами, що розвиваються.
Шарон одужує після інсульту
Прем’єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон сьогоднi має вийти iз лiкарнi після перенесеного ним мікроінсульту. Лікарі кажуть, що він «почувається добре». У заяві, поширеній канцелярією Шарона, йдеться, що в понеділок лікарі проведуть додаткове обстеження. Прем’єр, зазначають лікарі, проведе в лікарні щонайменше два дні. Співробітник ізраїльської адміністрації повідомив, що 77-річний Шарон може ходити та розмовляти. До єрусалимської клініки його доставили на вихідних зі скаргами на погане самопочуття під час поїздки з роботи додому. На той час, поки прем’єр-міністр не в змозі виконувати свої обов’язки, вони перейшли до його заступника та політичного соратника Шарона Ехуда Ольмерта.
У Болівії переміг борець за коку
Лівий політик Ево Моралес, індіанець, який виступає за легалізацію вирощування коки як продовольчого продукту, обраний новим президентом Болівії. Головний суперник Моралеса, Хорхе Кірога, якого підтримували багаті східні регіони, що живуть на нафті та газі, визнав свою поразку ще до оприлюднення офіційних даних і привітав суперника та його партію. За останні чотири роки в Болівії — найбіднішій країні Південної Америки, — змінилися п’ять президентів, двоє з яких були вимушені залишити високу посаду через масові вуличні протести. Тепер країною управляє перехідний президент Едуардо Родрігес, і, як передає з Ла-Паса кореспондент Бі-Бі-Сі Деніел Шваймлер, зараз болівійці найбільше хочуть стабільності. У минулому Моралес був фермером, який вирощував коку, і видатним профспілковим діячем. Він дотримується лівих поглядів, поважає президентів Куби та Венесуели Фіделя Кастро й Уго Чавеса, передає Бі-Бі-Сі.