Українські миротворці збудували дорогу для іракської школи
Українські офіцери в Іраку з власної ініціативи взяли участь у будівництві дороги до однієї зi шкіл провінції Васит. Довжина дороги — близько 800 метрів, повідомляє прес-служба Міноборони. За словами старшого офіцера відділу тактичної групи Юрія Дремухи, роботи з будівництва ділянки дороги тривали 40 днів. Місцева влада вручила українським миротворцям письмову подяку. Завершальний етап виведення українського миротворчого контингенту з Іраку розпочнеться 20 грудня. Особистий склад доправлять в Україну дев’ятьма авіарейсами літаків Іл-76 і Ту-154.
Воронін про переговори та «маріонеток»
Президент Молдови Володимир Воронін не виключає можливості ініціювання прямих переговорів щодо придністровського урегулювання з Росією, оскільки, за його словами, «сепаратистські лідери — маріонетки групових інтересів Російської Федерації». «Всі створені проблеми з цінами на газ, з електроенергією, з поставкою традиційних товарів на російські ринки не примусять нас відмовитися від боротьби за мирне об’єднання країни. Ми не можемо поступитися, тому що в іншому випадку ми відмовляємося від історії, перспектив, майбутнього», — сказав Воронін. «Реінтеграція країни — головне завдання керівництва Молдови. Внаслідок зусиль цей процес отримав міжнародний розголос. Розв’язання придністровської проблеми залежить від перспективи соціально-економічного розвитку Республіки Молдова, від перспективи інтеграції в Євросоюз», — підкреслив глава держави, нагадавши, що після дворічної перерви переговори з придністровського питання відновилися в розширеному форматі з участю ЄС та США.
Президент Ірану не хоче виправлятися
Іранський президент Махмуд Ахмадінеджад знову піддав сумніву факт масового вбивства євреїв у ході Другої світової війни, назвавши це «міфом». Ахмадінеджад закликав Європу, США чи Канаду створити єврейську державу на своїй території, а не на Близькому Сході. Кілька днів тому він вже закликав перенести Ізраїль на територію однієї з європейських держав. Ізраїль негайно осудив висловлювання президента Ірану. Таку ж оцінку словам Ахмадінеджада дав Євросоюз. У минулому іранський президент не раз виступав з різкими антиізраїльськими заявами, що викликали жорстку критику з боку міжнародного співтовариства. У жовтні він, зокрема, закликав стерти Ізраїль з лиця землі.
Греція страйкує
Страйк на заклик Загальної конфедерації праці й Головної адміністрації громадських службовців розпочався учора по всій Греції. Грецькі транспортники оголосили 48-годинний страйк. Зупинилися потяги на міжміських залізничних лініях і пороми, що зв’язують грецькі острови. Грецька авіакомпанія «Олімпік» скасувала 106 рейсів. Працівники метро ухвалили рішення вийти на роботу з 11:00 до 18:00 за місцевим часом для того, щоб учасники акцій протесту змогли дістатися центру Афін. У страйку також беруть участь і грецькі журналісти. Лікарні й центр швидкої допомоги працюють в режимі чергування. Організатори страйку протестують проти законопроекту про внесення змін у трудові угоди в державному секторі.
Японія вибрала любов
Японія оголосила 2005 рік роком ієрогліфа «любов» — після десятиріччя, в якому переважали «катастрофа», «крах» та інші символи туги та страху, пише газета «Дейлі телеграф». Під час опитування, проведеного японською асоціацією перевірки знання ієрогліфів, «любов» здійснила стрибок із торішнього 12-го місця, випередила «реформу» та стала словом, яке найкраще визначає суть нинішнього року. У 2004 році з великим відривом перемогла «катастрофа». Тріумф «любові» ознаменував також перемогу позитивного слова вперше за 11 років, протягом яких проводили таке опитування. Священик, який володіє мистецтвом каліграфії, публічно написав ієрогліф-переможець пензлем на великому аркуші паперу в одному з храмів Кіото. У 1997 році переміг ієрогліф «крах» — після кількох банкрутств, що виявили глибину економічної хвороби країни. «Землетрус» вибрали в 1995 році, коли землетрус у Кобі забрав життя 6,4 тис. осіб. Цього року японці раділи тому, що 36-річна принцеса Саяко знайшла собі чоловіка, заради якого навіть позбавилася титулу. Їх усе більше зачаровує чотирирічна принцеса Аїко. Її ім’я означає «дитя любові», й вона має шанс у майбутньому стати першою за багато століть жінкою на японському імператорському престолі.