Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

16 листопада, 2005 - 00:00

Словаки дiляться досвiдом вступу до НАТО

2006 року Словаччина виділить 120 тисяч євро на підтримку української сторони в процесі її вступу в НАТО. Про це повідомив міністр оборони України Анатолій Гриценко після зустрічі зі своїм словацьким колегою Юраєм Лишкою. «Ми завжди готові підтримати Україну в усіх її починах усіма можливими способами, які є прийнятними для обох країн», — сказав глава військово-політичного відомства Словаччини. Відповідаючи на запитання українських журналістів, чи не вимагають стандарти НАТО закупівлі техніки в інших країнах альянсу, словацькі військові відповіли, що головне — це виконання завдань, і не має значення, з якої країни виробник техніки. Тому підприємства військово-промислового комплексу Словаччини після вступу країни до НАТО ніяк не постраждали, а навпаки, вийшли на ринок країн-партнерів альянсу і отримують замовлення на розробку та виробництво техніки, в тому числі й нових зразків.

ЄС допомагає Україні впорядкувати табори для біженців

Євросоюз виділив Україні майже 4 млн. євро на облаштування таборів для нелегальних біженців. Як повідомило вчора радіо «Свобода», табори для біженців буде розміщено на території колишніх військових частин у Чернігівській та Волинськiй областях. Таку ухвалу було зумовлено тим, що за останні десять місяців на українському кордоні затримано понад 18 тис. нелегальних мігрантів, які тимчасово перебувають у притулках та ізоляторах. У Брюсселі це вважають порушенням прав людини і вимагають від України створити відповідні умови для іноземців. Українським правоохоронним органам доручено виявляти організаторів нелегального переправлення біженців, контролювати вищі навчальні заклади, в яких іноземцям надають фальшиві довідки про те, що вони перебувають на території України на навчанні, а також перевіряти всі туристичні фірми.

Поліція Азербайджану — проти наметів

Начальник головного управління поліції Баку Магеррам Алієв застеріг азербайджанську опозицію від організації сидячої акції протесту. «Неприпустимо, щоб хтось постарався перетворити акцію на шоу, поставив намети, провів сидячу акцію. Відповідно до законів держави такі дії буде припинено», — заявив М. Алієв у інтерв’ю азербайджанському телеканалові «ATV». Начальник бакинської поліції підкреслив, що правоохоронні органи «не допустять і рішуче покладуть край» спробам переведення мітингів на сидячі акції, як до цього закликають деякі лідери опозиції. «Безперечно, відповідальність за можливі інциденти нестимуть організатори цього мітингу», — заявив М. Алієв. Азербайджанська опозиція проводить мітинги на знак протесту проти результатів виборів до парламенту, які пройшли 6 листопада.

Варшава й Москва намагаються помиритися

Новий міністр закордонних справ Польщі Стефан Меллер обіцяє зробити кроки для нормалізації відносин із Росією, але хоче, щоб у двосторонніх контактах «припинилися спроби принизити один одного», і чекає «цього ж від російської сторони». Меллер, новий міністр нового польського кабінету, перебуває в Москві. Стосунки між Москвою і Варшавою знали й кращі часи, тому увага до грунтовного, п’ятиденного візиту особлива. Новий президент Польщі Лех Качиньський відразу після виборів заявив, що до Москви не поїде: нехай у Варшаві спочатку побуває президент Володимир Путін. А Стефан Меллер у нещодавньому інтерв’ю вказав, як важливо у відносинах з Москвою відрізняти «жорсткий діалог і політичні розбіжності» від «непотрібних провокацій», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: