Таки Меркель
Християнські демократи та соціал-демократи домовилися, що канцлером Німеччини стане лідер ХДС Ангела Меркель (на фото), передала вчора на момент підготовки номера державна телекомпанія ZDF. Жодна з цих партій разом із своїми партнерами не має в Бундестагу у своєму розпорядженні більшість для формування уряду самостійно. У таких умовах йтиметься про «велику коаліцію», що об’єднує дві провідні партії Німеччини. За витоками з СДПН, які цитують німецькі ЗМІ, соціал-демократи та християнські демократи матимуть у новому уряді по вісім міністерських портфелів. Соціал-демократи, припустімо, погодилися з кандидатурою Меркель в обмін на низку основних урядових посад і поступки в програмі майбутнього кабінету. Судячи з цих відомостей, соціал-демократи очолять МЗС, міністерство фінансів, юстиції, праці, у справах навколишнього середовища, співпраці, охорони здоров’я та транспорту. Християнські демократи, крім посади канцлера, отримають зокрема посади голови МВС, міністерства оборони та міністерства економіки.
Мораторій на демонстрації?
Парламент Киргизстану має намір звернутися до президента та уряду країни з вимогою ввести мораторій «на проведення мітингів, маніфестацій, інших акцій, які мають на меті розпуск парламенту, захоплення державної та приватної власності, що впливає на роботу виконавчої та судової влади» терміном на один рік. Відповідне рішення киргизькі парламентарії прийняли на сесії в понеділок. Автором проекту є голова комітету з питань конституційного законодавства та державного устрою парламенту Камбарали Конгантієв. На його думку, такий мораторій необхідний як «єдина умова для налагодження нормального життя в країні». Деякі депутати висловили думку, що введення подібного мораторію «напряму суперечить основному закону країни» і свідчитиме про відмову від демократії в Киргизстані, передає РІА «Новости».
Бакинські «репетиції»
За офіційними даними, поліція Баку затримала 28 учасників недільної акції протесту, за даними опозиції — понад двісті. В азербайджанській столиці у неділю близько двох годин тривали вуличні бої між силами поліції та маніфестантами, в ході яких десятки прихильників опозиції (серед них були й кандидати в депутати) виявилися жорстоко побитими. Як передає Бі-Бі-Сі, постраждали десять журналістів, двоє з них були доставлені у реанімацію. Поліція наполягає на тому, що лише затримала тих демонстрантів, які «найбільш злісно порушували громадський порядок у багатолюдних частинах міста з інтенсивним рухом транспорту і не підкорилися вимогам співробітників правоохоронних органів». 6 грудня в Азербайджані відбудуться парламентські вибори. У разі їх фальсифікації опозиція обіцяє вивести людей на вулиці.
Узбекистан прагне до ЄврАзЕСу
ЄврАзЕС вітає бажання Узбекистану приєднатися до цієї організації і готовий розпочати процес інтеграції, заявив учора генеральний секретар об’єднання Григорій Рапота. «Минулого тижня відбулася знаменна подія — Узбекистан висловив бажання приєднатися до ЄврАзЕСу. Ми вирішуватимемо це завдання, технологічно, у правовому плані це питання відпрацьоване», — заявив Г. Рапота. За його словами, стоїть «абсолютно здійсниме завдання» щодо інтеграції Організації центральноазіатської співпраці (ОЦАС) в ЄврАзЕС. Відповідаючи на запитання журналістів про те, наскільки ймовірний вступ до ЄврАзЕС України, генеральний секретар організації підкреслив, що таке рішення про прийом нових членів «приймається на політичному рівні й продиктоване не лише економічними інтересами». За його словами, оскільки в ЄврАзЕС уже йдеться про створення митного союзу, а Україна декларувала свою неготовність участі в ньому, говорити про можливості її вступу до організації завчасно. У свою чергу президент Білорусі Олександр Лукашенко позитивно оцінює перспективу приєднання до ЄврАзЕС Узбекистану. «Узбекистан, напевно, в результаті останніх подій протверезів... Це свідчення і приклад іншим державам, що не треба бігти туди, де нас не чекають», — заявив Лукашенко.