Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

7 вересня, 2005 - 00:00

Стихія обрушилася на Японію

Тайфун Набі обрушився вчора на південні райони Японії. Влада країни наказала залишити свої будинки понад 100 тисячам осіб. Проливні дощі та сильний вітер призвели до сильних повеней, обвалів, паралізували роботу громадського транспорту. Внаслідок удару стихії пропало щонайменше 16 осіб, 23 людини дістали поранення. Для допомоги населенню, яке має бути евакуйоване, влада направила військових. Сила вітрів, що обрушилися на Японію, набагато менша, аніж урагану Катріна, але тайфун Набі може торкнутися більш широкої території: дощі будуть більш тривалими і можуть заподіяти значних збитків. Набі пішов за тайфуном Талім, який на минулому тижні завдав сильного удару по Тайваню та Китаю. У понеділок кількість загиблих від наслідків стихії в Китаї досягла 84 осіб. Свої будинки були змушені покинути близько мільйона осіб. Очікується, що найближчим часом Китай також постраждає від удару Набі: тайфун може ударити по сходу країни. Крім того, стихія може пройтися південною та східною частинами Південної Кореї.

Тарасюк відвідає Росію. Вперше

У кінці вересня міністр закордонних справ України Борис Тарасюк відвідає Російську Федерацію. Про це повідомив учора голова прес-служби МЗС України Василь Філіпчук. За його словами, в Москві Борис Тарасюк обговорюватиме питання підготовки візиту в Україну російського президента Володимира Путіна, який, за попередніми даними, заплановано на жовтень цього року. Крім того, в ході візиту глава українського зовнішньополітичного відомства обговорить «механізм реалізації домовленостей, досягнутих президентами України та Росії під час саміту глав країни СНД у Казані в серпні». Раніше в інтерв’ю «Дню» міністр повідомив, що його візит до Росії було перенесено через розбіжності з приводу важливих питань у двосторонніх відносинах. Після призначення міністром закордонних справ у лютому цього року Борис Тарасюк відвідає РФ вперше.

Інша реальність Лукашенка

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, Союз Білорусі та Росії став геополітичною реальністю, повідомляють РІА «Новости». «Сьогодні всім очевидно, що наша інтеграція відбулася. Союз Білорусі та Росії став геополітичною реальністю», — заявив він, відкриваючи вчора перший білорусько-російський економічний форум. Глава держави нагадав, що за останні 15 років було створено кілька територіальних утворень на пострадянському просторі. «Але на чолі цих процесів iде наш союз — приклад рівноправної співпраці», — відзначив він. У той же час багато експертів звертають увагу на проблеми в Союзі. Зокрема, Білорусь затягує заміну своєї національної валюти на російські рублі .

Україна сподівається на перегляд ухвали ООН

Україна сподівається на перегляд ООН своєї ухвали про заміну нашого миротворчого контингенту в Лівані, заявив учора на брифінгу прес-секретар українського Міністерства закордонних справ Василь Філіпчук. Коментуючи питання про фінансові зловживання українських миротворців у Лівані, він сказав: «Ми зробимо все, щоб це не торкнулося нашої спільної участі й усе, щоб ухвалу про заміну українського контингенту було переглянуто». За словами В. Філіпчука, з метою перевірки фактів зловживань українська сторона направила до Лівану інспекцію, і оскільки окремі факти зловживань підтвердилися — вже порушено декілька карних справ. У той же час, прес-секретар МЗС не назвав людей проти яких порушено справи, посилаючись на те, що слідство ще триває. В. Філіпчук підкреслив, що Україна докладе максимум зусиль для збереження «доброго імені українських миротворців». За його словами, ведуться переговори з ООН з цієї проблеми. Зокрема про це розмовляв з генсекретарем ООН Кофі Аннаном міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. В. Філіпчук повідомив, що цього року український миротворчий контингент у Лівані заробив 17 подяк від ООН.

Російський газ для Грузії подорожчає

«Газпром» збільшує ціну на газ для Грузії на $20 за тисячу кубометрів. Як повідомили агентству Росбалт у Міністерстві палива та енергетики Грузії, керівник цього міністерства Ніколоз Гілаурі проводить у Москві переговори з керівництвом «Газпрому», щоб ціна на російське паливо, яке поставляється, збільшилася з початку 2006 року не відразу, а поетапно. В іншому випадку, пояснили в міністерстві, в Грузії одночасно, причому відчутно, збільшиться ціна на електроенергію. Зараз «Газпром» постачає до Грузії природний газ за ціною $60 за тисячу кубометрів, а його відпускна ціна для споживача — $150 за тисячу кубів. Зараз за енергозабезпечення грузинської столиці відповідальна Тбіліська електророзподільна компанія ТЕЛАСІ, 75% акцій якої належить РАО «ЄЕС Росії». РАО, крім того, є власником 9-го енергоблоку Тбіліської ГРЕС, яка працює на російському природному газі. Відповідно, РАО підвищить ціну на електроенергію, до чого населення не готове. Зазначимо, ціна на електроенергію в Тбілісі найвища на всьому пострадянському просторі — понад 7 центів за кіловат-годину.

«Аль-Каїда» захопила місто

Бойовики «Аль-Каїди», які підкоряються «правій руці» Осами бен Ладена в Іраку терористу Абу Мусабу Аль-Заркаві, захопили в Іраку на кордоні з Сирією місто Кайм, оголосивши в ньому «ісламську республіку» і піднявши над містом прапор «Аль-Каїди». Як повідомляє газета «Вашингтон пост» з посиланням на свідчення очевидців, терористи розстріляли представників влади, які співпрацювали з США, і ввели в місті порядки, які жорстко спираються на ісламське право. Вулиці Кайма зараз патрулюються бойовиками, озброєними автоматами АК-47. Серед них є як іракцi, так і іноземці, включаючи афганців. Офіційний представник військ морської піхоти США в Рамаді, які відповідають за безпеку в провінції, куди входить місто Кайм, повідомив газеті, що не має в своєму розпорядженні інформації про ситуацію в місті. У Каймі зараз немає сил безпеки, які підкоряються іракському уряду в Багдаді, сказав він.

Чемпіонат слонiв

У Таїланді проходить турнір зі слонячого поло. До слонів тайці ставляться з особливою повагою. У березні в Таїланді навіть відзначають день на честь цієї тварини. Поло на слонах — більш повільна і важковагова гра, аніж її кінна версія — дуже серйозний бізнес у цій азійській країні. Насамперед через значну увагу з боку туристів. Спеціалісти відзначають, що грати в слоняче поло набагато важче, аніж в кінне.

Газета: 
Рубрика: