Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

20 грудня, 2011 - 00:00

Дамаск погодився на план ЛАД

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем 19 грудня оголосив про те, що уряд його країни погодився прийняти спостерігачів від Ліги арабських держав. За словами міністра, таке рішення було ухвалено після консультацій із Росією, яка порадила Дамаску погодитися на умови ЛАД. Згідно з підписаними у Каїрі документами, арабські спостерігачі проведуть у Сирії один місяць. Якщо цього буде недостатньо, то термін може бути подовжений. Муаллем також розповів, що спостерігачам буде виділено охорону, проте вони зможуть відмовитися від неї за своїм бажанням. Крім того, він пообіцяв, що в країну дозволять в’їзд журналістам, проте не всім, а лише тим, «хто пише правду». При цьому міністр уточнив, що Сирія підписала план ЛАД з певними обмовками. Що це за обмовки, він говорити не став. Нагадаємо, раніше ЛАД виключила Сирію з кола учасників організації як покарання за небажання Дамаска припинити насильство щодо мирних жителів. Країни-учасниці Ліги пообіцяли переглянути це рішення, якщо сирійський уряд пустить у країну незалежних спостерігачів і журналістів, припинить насильство і відпустить політичних ув’язнених. Дамаск близько місяця відмовлявся погодитися на це, проте погодився перед міжнародними санкціями.

Прем’єр Iспанії обіцяє скоротити витрати і податки

Новообраний прем’єр-міністр Іспанії і лідер консерваторів Маріано Рахой, виступаючи перед Конгресом депутатів, заявив про скорочення у 2012 році дефіциту бюджету на 16,5 млрд євро. За його словами, дефіцит бюджету країни в 2012 році повинен скоротитися до 4,4% ВВП, а до 2013-го — до 3%. Необхідність скорочення розриву між доходами і витратами країни викликана не лише кризою, але й тим, що попередній соціалістичний уряд не зміг впоратися зі збереженням дефіциту бюджету в межах 6% ВВП. За словами іспанського прем’єра, офіційних даних щодо дефіциту бюджету в 2011 році ще немає, проте цілком можливо, що Іспанія вийде за межі 6%. Наскільки буде перевищено цю позначку, він не уточнив. Тим часом, ще у вересні різні фінансові інститути передбачали, що дефіцит бюджету Іспанії 2011 року складе 6,5%. Рахой також додав, що разом із програмою скорочення державних витрат Іспанія також здійснить кроки для стимулювання економіки. Так, новий уряд планує розширити перелік компаній, які платитимуть знижені податки. В межах боротьби з безробіттям (воно в Іспанії перевищує 20%) Рахой запропонував податкову знижку в 3 тис. євро всім компаніям, які наймають першого співробітника.

Тайфун на Філіппінах забрав понад 430 життів

У результаті тайфуну «Ваші», що викликав різкий підйом рівня води і селеві зсуви, на Філіппінах загинуло щонайменше 430 людей, десятки людей вважаються зниклими безвісти. Представники Червоного Хреста на Філіппінах уточнюють, що в списку жертв шторму 436 осіб. Найбільша кількість жертв, за даними властей, на південному острові Мінданао в районі міст Іліган і Кагаян-де-Оро. Глава національного агентства з надзвичайних ситуацій Беніто Рамос заявив, що кількість жертв може зрости, оскільки повідомлення про постраждалих продовжують надходити. За словами Рамоса, різкий підйом рівня води стався вночі, захопивши сплячих людей зненацька. Річки вийшли з берегів після того, як за добу випало 25 мм опадів. На значній території порушено електропостачання, через сильний вітер, швидкість якого досягає 90 км/год, скасовано частину внутрішніх авіарейсів.

Аеропорти Франції втратили безпеку

У Франції проходить страйк працівників служб безпеки аеропортів. Страйкарі вимагають від працедавців підвищення зарплат і поліпшення умов праці. «Вони не запропонували нам нічого серйозного — хіба що можливість зустрітися ще раз... щоб обговорити календар переговорів, але за умови, що ми відновимо роботу», — поскаржилася представник профспілки Загальна конфедерація праці (ЗКП) Крістін Ам’яні. За її словами, цей сценарій не зміг влаштувати страйкарів, у зв’язку з чим конструктивного діалогу не вийшло. «Ми відмовилися від усіх пропозицій і пішли. Страйк триватиме», — повідомила Ам’яні, додавши, що учасники страйку вимагають «конкретних рішень, пов’язаних з виплатою заробітної плати». Через учорашні протести повністю паралізованою виявилася робота аеропорту Ліона. В інших найбільших авіавузлах країни відчутно збільшено час проходження передполітного догляду. Як повідомила адміністрація аеропорту Ліон-Сент-Екзюпері, у зв’язку з акцією протесту працівників служби безпеки з раннього ранку до полудня були скасовані всі вильоти. Проте вже по полудні робота аеропорту поновилася, але в обмеженому режимі. У той же час, незважаючи на заяви керівників профільних профспілок, що ініційований ними страйк має загальнонаціональний характер, в інших аеропортах країни він призвів поки що лише до утворення значних черг біля стійок реєстрації та збільшення часу проходження передполітного догляду.

Газета: 
Рубрика: