Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 серпня, 2005 - 00:00

Батискаф рятують з іноземцями

Учора стало відомо, що 4 серпня біля берегів Камчатки втратив керування підводний апарат «Приз» із сімома російськими військовими моряками на борту. За словами начальника прес-служби Тихоокеанського флоту Олександра Косолапова, автономність апарату становить 120 годин. Тим часом дані про те, скільки повітря залишилося на батискафі, подають різні. Агентство Інтерфакс наводить слова командувача Тихоокеанським флотом адмірала Віктора Федорова про те, що «за запасами електричного живлення і повітря сім підводників... мають у розпорядженні 48 годин». Як повідомив помічник головкому ВМФ Росії Ігор Дигало, командування ВМФ звернулося із запитом про допомогу до тихоокеанського флоту США щодо підйому батискафа. Один iз учасників рятувальної операції заявив сайту bbcrussian.com, що катастрофи в тому, що відбувається з батискафом, немає. «Я розумію, що багато хто пригадав «Курск», але зараз інша ситуація. Моряки живі, у них є ресурси життєзабезпечення, головне — є повітря і великі шанси на їхній порятунок», — сказав учасник операції.

Росіянам не подобається уряд

Більше половини росіян негативно оцінюють роботу уряду країни, на чолі якого стоїть Михайло Фрадков. За даними опитування, здійсненого ROMIR Monitoring, більше нiж половина з 1600 респондентів (53%) заявили, що оцінюють діяльність уряду РФ негативно або, швидше, негативно. Лише 7% заявили, що ставлення їх до діяльності уряду позитивне, а 34% оцінили роботу кабінету міністрів «швидше позитивно». Аналітики зазначають, що кабінет міністрів Михайла Фрадкова користується серед росіян значно меншим схваленням, ніж уряд його попередника — Михайла Касьянова. Восени 2002 року діяльність уряду Касьянова позитивно оцінювали 48—51% опитаних, а восени 2003 року — 52%. Серед причин непопулярності кабінету Фрадкова насамперед називають монетизацію пільг і введення 100-відсоткової оплати ЖКГ у ряді регіонів.

Буш відповів «Аль-Каїді»

Виступ так званої «людини номер два в «Аль-Каїді» Аймана аль-Завахірі не було проігноровано американським керівництвом. Президент Буш вирішив відповісти на відеопослання, в якому Лондону було обіцяно нові вибухи, а Сполученим Штатам — повторення в Іраку безславного в’єтнамського сценарію. Виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Колумбії Альваро Урібе на своєму ранчо, Буш сказав: «Заяви другої людини в «Аль-Каїді» не залишають сумнівів у тому, що Ірак є частиною війни проти терору». Президент США знову зазначив, що американська армія залишиться в Іраку доти, поки власні іракські сили безпеки і армія не набудуть повної боєготовності.

Хунта Мавританії здійснює арешти

Iз Мавританії надходять звістки про арешти, здійснені за наказом Військової ради за справедливість і демократію, що прийшла напередодні до влади внаслідок державного перевороту. Взято під варту кілька високопоставлених військових, в тому числі начальника генштабу армії. Арабські ЗМІ з посиланням на джерела, близькі до путчистів, повідомляють, що рано вранці в середу в день перевороту було арештовано начальника генштабу Мавританії полковника Ель Арбі ульд Сіді Алі. За твердженням хунти, що прийшла до влади, жодного з членів уряду скинутого президента країни Маауйі ульд Сіді Ахмеда Тайі не було заарештовано чи допитано після успішного усунення колишнього лідера країни. Нагадаємо, як раніше повідомляли, мавританська опозиція підтримала державний переворот. У четвер Військова рада повідомила, що на чолі його став полковник Елі ульд Мухаммед Валль. До перевороту він очолював службу національної безпеки. Судячи з усього, це відомство так і залишиться в його підпорядкуванні.

Журналіст Сі-Ен-Ен завинив

Одного з найвідоміших політоглядачів Сполучених Штатів, постійного коментатора каналу Сі-Ен-Ен Роберта Новака відлучено від ефіру. Напередодні він брав участь в передачі в прямому ефірі. Виникла гостра полеміка, в запалі якої Новак спочатку нецензурно вилаявся, а після в гніві залишив студію. Повідомляють, що він уже приніс вибачення керівництву Сі-Ен-Ен, а телеканал у свою чергу вибачився перед глядачами за поведінку журналіста. Проте наразі на невизначений термін ведучому заборонено з’являтися в ефірі. Скандали — постійні супутники 74-річного Новака. ЦРУ вважає його винним у поширенні закритої інформації, коли в пресу потрапило ім’я секретного агента Валерії Плейм. А кілька років тому Новак розкрив ім’я свого інформатора у ФБР — Роберта Хансена, якого пізніше засудили за шпигунство на користь Радянського Союзу.

Над Вашингтоном зіткнулися два літаки

Дві людини загинули внаслідок зіткнення двох приватних літаків у небі над передмістям Сіетла Рентоном, штат Вашингтон. Один з літаків звалився на будівлю порожньої школи, другому вдалося приземлитися недалеко від місцевого аеропорту. У повітрі зіткнулися одномоторний Cessna-152 і п’ятимісний одномоторний гідролітак De Haviland Beaver. Обидві людини в Cessna — пілот і пасажир загинули. «Обидва літальнi апарати наближалися з північного боку... і летіли крилом до крила», — повідомив представник влади в Сіетлі. Cessna-152 впав і пробив дах місцевої початкової школи, що стоїть забитою. У приміщенні нікого не було. Після зіткнення гідролітак зумів утриматися в повітрі і здійснив аварійну посадку на сусідньому трав’яному полі. На борту вцілілого літака перебувало п’ятеро чоловік, які відбулися переляком і легкими травмами.

Мільярд Саддама?

Саддам Хусейн розпорядився, щоб Центробанк зняв для його молодшого сина 1 млрд. доларів за день до вторгнення, щоб ці гроші не потрапили до чужих рук. Це стало відомо з листа, що просочився в пресу, очевидно, написаного самим колишнім диктатором. У написаній від руки записці під грифом «надсекретна інформація», адресованій главі банку і датованій 19 березня 2003 року, колишній президент наказує Ісаму Хуваїшу видати 920 млн. доларів і 90 млн. євро його сину Кусаю і ще одній людині, повідомила вчора іракська газета «Аль-Машрик». Національний телеканал Іраку показав цей лист, під яким можна побачити підпис Саддама, повідомляє «Дейлі Телеграф».

Високий «Іван»

27-метрова хвиля, піднята ураганом «Іван», може вважатися найвищою за всю історію спостережень, вважають вчені. Ця хвиля, порівнянна за висотою з 10-поверховою будівлею, мала силу, здатну переламати висотку надвоє, але, на щастя, суші вона не досягла. Датчики, розташовані на дні океану, зафіксували її у вересні, коли «Іван» гуляв у Мексиканській затоці. Ураган став тоді причиною загибелі понад 100 людей і залишив по собі сліди руйнувань на кількох Карибських островах і на території Сполучених Штатів. Відстань між гребенем найвищої хвилі та її нижньою частиною становила 27,7 метра, однак фахівці підозрюють, що датчики могли пропустити й інші гігантські хвилі, деякі з яких, за їхніми припущеннями, могли сягати 40-метрової висоти.

Газета: 
Рубрика: