Квасневський: не відвертайтеся від України
Президент Польщі Олександр Квасневський на Сьомому світовому конгресі з питань Східної Європи в Берліні закликав країни-члени ЄС і НАТО сприяти Україні у вступі до цих організацій. Оскільки Євросоюз виступає за поважання загальних цінностей, то було б фатальною помилкою із його боку закривати дорогу до вступу іншим країнам, наголосив польський президент. Українській темі на Конгресі, який цього року називається «Європа — наш спільний дім», приділяється особлива увага, переважно через торішню помаранчеву революцію. «Сьогодні ми не маємо права відвернутися від України, а повинні послідовно підтримувати її на дорозі реформ, на дорозі, що веде до НАТО та Європейського Союзу. Я вірю, що вже скоро Україна буде в цьому нашому спільному домі», — сказав польський лідер.
Посла звільнили через махінації
Президент Віктор Ющенко звільнив від обов’язків посла України в Німеччині Сергія Фареника, передають «Українські новини». Раніше Генеральна прокуратура звинуватила Фареника та президента державної корпорації транспортного будівництва «Укртрансбуд» Олексія Гвоздя в тому, що вони завдали державі збитків на суму 60 млн. гривень. У ході досудового слідства встановлено, що Олексій Гвоздь у 2002—2004 рр. передав будівельній корпорації «Укразіябуд» за заниженою ціною понад 800 млн. кубометрів газу. Генпрокуратура зазначає, що в «Укразіябуд» рішення про прийняття газу на комісію та про продаж за заниженими цінами приймав керівник корпорації Сергій Фареник, який у свою чергу заперечує обвинувачення Геннрокуратури у фальсифікації документів у 2002—2004 роках, коли керував корпорацією «Укразіябуд». За його словами, факти, наведені в заяві Генпрокуратури, вже перевіряли відповідні установи кілька років тому і з’ясували, що вони не відповідають дійсності.
Лондон піймав підривників?
Чотирьох осіб арештували в англійському місті Бірмінгем у ході проведеної на світанку операції. Арешти пов’язані зі слідством про спроби вибухів у Лондоні 21 липня. У ході затримання одного з підозрюваних поліцейським довелося використати електрошокер, але, як наголошує влада, вогнепальну зброю не застосовували. Арештованого доставили до Лондона для допитів. Вважають, що цей чоловік може бути одним із виконавців невдалих вибухів у поїздах підземки та в автобусі британської столиці. Під час обшуку в нього вилучили якийсь пакет, який, як вважає слідство, може становити особливий інтерес. Незабаром після першого затримання поліцейські вирушили на іншу адресу в Бірмінгемі, де арештували ще трьох людей. До останніх арештів у Бірмінгемі у справі про лондонські вибухи були затримані п’ятеро осіб. Їх утримують у попередньому ув’язненні, хоча жодного з них не вважають безпосереднім виконавцем, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Європейська молодь — аполітична
63% молодих європейців не цікавляться політикою. Про це свідчать дані інтерактивного опитування, проведеного в рамках програми Євросоюзу «UEYOUPART» (Політична активність молоді в Європі). Дослідження показало, що найбільший інтерес до політики проявляють молоді люди в Німеччині (51% респондентів), Італії (42%), Великій Британії (30%), Естонії (29%) та Словаччині (28%). Учасники опитування схильні довіряти інститутам ЄС більше, ніж національним владним структурам. При цьому вони вважають роботу в неурядових організаціях ефективнішою, аніж членство в політичних партіях. Серед неурядових організацій респонденти мають найбільшу довіру до Greenpeace та Amnesty International. Опитування проводили у восьми із 25 країн-членів ЄС серед громадян у віці від 15 до 25 років.
Варшава «розбирається» з протестами
Польські правоохоронці взяли під контроль ситуацію біля Сейму у Варшаві, де внаслідок зіткнень із протестуючими гірниками поранені шестеро поліцейських, затримані десятеро робітників. Поліція застосувала водомети, сльозогінний газ і гумові палиці. В акції протесту брали участь понад вісім тисяч осіб. Учасники мітингу — гірники з вугільних і соляних шахт, а також із мідних рудників і з кар’єрів, де видобувають сірку, — прорвали загородження біля парламенту й атакували поліцейських. Маніфестанти привезли з собою в автобусах транспаранти з вимогами до депутатів переглянути пенсійний закон. Протестуючі хочуть, щоб працюючі під землею гірники могли виходити на пенсію після 25 років роботи. Гірники нагадують, що рівно 25 років тому їхні батьки створювали в Польщі профоб’єднання «Солідарність», боролися з комуністичним режимом і перемогли, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Чикаго прагне угору
У Чикаго висунули пропозицію про будівництво до 2009 року 115-поверхового хмарочоса, який стане найвищим у США. Його висота разом зі шпилем становитиме 610 метрів. Зовні за проектом вартістю $500 млн. хмарочос Fordham Spire — спіралеподібна голка. Кожен поверх зміщений відносно попереднього на два градуси, що створює видимість обертання. Поки що 110-поверховий хмарочос Sears Tower у Чикаго є найвищим в Америці. Якщо ідея буде втілена в життя, новий чикагський хмарочос затьмарить навіть Вежу Свободи, яку планують спорудити в Нью-Йорку на місці Всесвітнього торгового центру до 2010 року. Утім, Америці в будь- якому випадку навряд чи судилося стати власницею найвищої будівлі у світі. На звання «чемпіона світу» з висоти претендує хмарочос Burj Dubai, який будують в Об’єднаних Арабських Еміратах, висота якого становитиме 800 метрів.
Уперше за 30 років...
Столиця штату Махараштра Бомбей, найбільше місто південної Індії, паралізована внаслідок злив, що спричинили повінь. Влада говорить про 71 загиблого і сотні зниклих безвісти. У Бомбеї випала рекордна кількість опадів — 571 міліметр у місті та 896 міліметрів у передмісті. Це перевершує всі показники за останні тридцять років. Унаслідок підмиву фундаментів почали обвалюватися будинки. Рятувальники кажуть, що близько 130 осіб можуть залишитися під обвалами й рештками будинків. Із Бомбеєм, комерційною та фінансовою столицею Індії, перерване авіаційне, залізничне й автомобільне сполучення.