Україна запрошує японських інвесторів
Під час розпочатого вчора п’ятиденного візиту Президента України Віктора Ющенка до Японії на зустрічах із керівництвом і бізнесменами цієї країни однією з пріоритетних буде тема активізації двостороннього економічного співробітництва, зокрема у сфері інвестицій. Як повідомляє президентський сайт, про це Віктор Ющенко сказав у інтерв’ю японським журналістам. «Ми відкрили Україну й українські кордони (згідно з указом Президента, з 1 серпня Україна вводить безвізовий режим для японців. — Ред. ), щоб японські бізнесмени, туристи, журналісти, наукові працівники та діячі культури були нашими гостями. Я переконаний, що кожен японець, який на власні очі побачить Україну, відчує її унікальні можливості», — сказав Президент. Водночас він відзначив великий інтерес України до Країни Сходу Сонця не лише з погляду економічної співпраці та залучення інвестицій. «Українці сприймають Японію як країну з унікальною історією, глибокими культурними традиціями», — сказав В. Ющенко. Президент запевнив, що українська влада готова сприяти посиленню українсько-японських гуманітарних контактів. Учора ж у Токіо японська автомобілебудівна компанія Isuzu Motors підписала протокол про створення на території України спільного підприємства з участю автомобільної групи «Богдан» для складання вантажівок.
Кордони євроінтеграції
Парламентська асамблея України та Польщі звернулася до Європейського парламенту з пропозицією розглянути можливість прискорення процесу визнання Євросоюзом України як країни з ринковою економікою, початку переговорів про встановлення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також лібералізації візового режиму для українських громадян. Парламентська асамблея також пропонує Європарламенту розглянути можливість прискорити надання допомоги з облаштування кордонів: пропонується безплатно передати Україні частину технічних засобів, які раніше використовували на державних кордонах країн-членів ЄС, що сьогодні стали внутрішніми кордонами Євросоюзу.
«Мирні жертви» — 25 тисяч
Згідно з результатами незалежного дослідження, проведеного групою правозахисників, що базується в Лондоні та антивоєнних активістів Iraq Body Count, з 20 березня 2003 року по 19 березня 2005 року в Іраку загинуло 24 тисячі 865 мирних жителів. Крім того, поранення отримали близько 42 тисяч 500 людей. Найпоширенішою причиною смерті іракців — 37% від числа усього загиблого цивільного населення — стали дії військових антиіракської коаліції. На частку «злочинних елементів», як їх називають автори доповіді, припадає 36% жертв серед мирного населення. За організованими «антиокупаційними силами» — 9% вбитих цивільних, говориться в доповіді активістів Iraq Body Count.
Молдова депортувала російського спостерігача
Молдова вчора депортувала другого російського спостерігача за виборами в країнах СНД Володимира Лебедкіна, повідомив РІА «Новости» сам Лебедкін після прибуття в Москву. Спостерігач перебував у молдавській в’язниці з 9 липня. Він є співробітником міжнародної організації зі спостереження за виборами в країнах СНД (СIS). Разом iз керівником організації Олексієм Кочетковим Лебедкіна було затримано владою Молдови на кордоні з Придністров’ям за, нібито, бійку. Спостерігачів було засуджено до 7 і 13 днів ув’язнення відповідно. Їх без будь-яких пояснень було відпущено достроково. «Нам не надали жодних роз’яснень, перед нами не вибачилися, мовчки відправили на літак до Москви», — сказав Лебедкін.
Пентагон стурбований китайськими ракетами
Китай розмістив близько 730 балістичних ракет близького радіусу дії на континентальному березі навпроти Тайваню, вказується в доповіді міністерства оборони США. Пентагон також зазначає, що кожного року Китай добавляє по 100 ракет, націлених на Тайвань. За оцінкою США, Пекін витрачає на оборону до $90 млрд. на рік. Нарощування озброєнь iз боку Китаю піддає ризику воєнний баланс у регіоні, вважають аналітики Пентагону, і цей баланс вже порушено на користь Китаю. Експерти вважають, що, модернізуючи армію, Пекін планує виграти війну проти Тайваню. Міністерство оборони США доходить висновку, що самому Китаю не загрожує жодна країна світу. Проте, підкреслюється в доповіді, Пекін продовжує вкладати величезні суми в свою армію. У документі вказується на зростаючий ракетний потенціал КНР і майбутнє розгортання мобільних балістичних ракет далекого радіусу дії, відомих як DF31, які зможуть вражати цілі в усьому світі і оснащуватися при цьому ядерними боєголовками.
У британському парламенті страйкують прибиральники
Учора прибиральники британського парламенту вперше в історії оголосили страйк, вимагаючи поліпшення умов праці. Як повідомили РІА «Новости» в профспілці транспортників і робітників загальних професій Великої Британії, 140 співробітників парламенту, які наводять лад у Вестмінстерському палаці, проголосували тиждень тому за проведення страйку. За словами представників профспілки, прибиральникам і прибиральницям, більшість iз яких іммігранти, платять мінімальну зарплату — п’ять фунтів стерлінгів на годину, не надаючи виплат за лікарняним листом і пенсії. Страйкарі вимагають підвищити мінімальну зарплату до 6,7 фунтів стерлінгів на годину, надати їм 20-денну відпустку, виплати за лікарняними листами й нараховувати пенсію. «Прибиральники, які обслуговують серце нашої демократії, заслуговують чесних умов праці», — відзначив заступник глави профспілки Джек Дроумі.
У США — рекордна спека
Рекордна спека встановилася на значній території США, особливо в південно-західних штатах країни. За повідомленнями місцевої влади, кількість жертв вже нараховує десятки осіб. За словами представників влади, в групі ризику, передусім, бездомні, люди похилого віку а також жителі, будинки яких не оснащено кондиціонерами. Арізона наразі найбільш спекотний штат США. У деяких місцях температура повітря зашкалює за 50 градусів за Цельсієм. Така погода стала причиною понад ста лісових пожеж, боротьба з якими триває у виключно скрутних умовах. У Каліфорнії організовано так звані станції охолоджування, де можуть рятуватися від спеки люди, які не мають кондиціонерів. Групи добровольців здійснюють рейди по квартирах людей похилого віку, довідуючись про їхнє самопочуття.
Водорості атакували Італію
Співробітники агентства з охорони навколишнього середовища закрили низку пляжів, розташованих поблизу великого курортного міста Генуя, на півночі Італії. На такий крок влада була змушена піти після того, як десятки купальників отримали отруєння від контакту з отруйними морськими водоростями. За останніми даними, 115 відпочиваючих на пляжах міста госпіталізовано. У багатьох температура тiла піднялася до 39 0 , було ускладнене дихання й зводило шлунок. Водорості, що мають назву Ostreopsis ovata, зазвичай ростуть у тропічних водах. Контакт iз ними може викликати у людини розлад здоров’я. «Така аномальна концентрація водоростей у Лігурійських водах спостерігається вперше, —заявив Федеріко Гассо, прес-секретар регіонального управління з охорони навколишнього середовища. — Я вважаю, причина полягає в тому, що погода останнім часом була спекотною, а море — спокійним. Ось вони і розмножилися». Отруйні водорості можуть викликати масову загибель риб, а те, що трапилося, може зіпсувати репутацію дорогих курортів на Лігурійському узбережжі Італії.
Морські пірати принишкли
У першій половині цього року кількість випадків захоплень суден в усьому світі скоротилася майже на третину, повідомило Міжнародне морське бюро (ММБ). За шість минулих місяців 2005 року зареєстровано лише 127 інцидентів. Для порівняння: минулого року за такий же період їх було 182. Однак представники ММБ підкреслюють, що піратство — як і раніше — серйозна проблема. Найбільш небезпечними, за їхніми словами, можна вважати води Індонезії. Окрім того, передає Бі-Бі-Сі, організація відмічає «нову і тривожну тенденцію» озброєних пограбувань суден біля берегів Іраку. З квітня до червня Бюро зареєструвало там чотири «серйозних інциденти», незважаючи на те, що води патрулюються американцями та військовими коаліції. «Минулого року нічого подібного біля берегів Іраку не спостерігалося», — зазначається в звіті.