Вибухи та стрілянина в Льєжі: четверо загинуло, 75 поранено
Щонайменше чотири людини загинули і ще 75 отримали поранення в результаті вибухів і стрілянини в центрі бельгійського міста Льєж. Раніше повідомлялося про десять постраждалих. Також підтверджується інформація про загибель нападника. Як розповіли Бі-Бі-Сі очевидці події, зловмисник був на даху одного з будинків і звідти кидав гранати в натовп на вулиці, після чого наклав на себе руки. Мотиви нападника поки що невідомі. Є припущення, що в нього був принаймні один спільник. Після вибухів, як повідомляють свідки, розпочалася стрілянина. Інформація зараз надходить дуже суперечлива та неповна. Одна з версій, офіційно не підтверджена, — втеча з будівлі міського суду. Злочинців, за даними поліції, троє. Один із них загинув на місці злочину. Його особу вже встановлено: це 32-річний житель Льєжа — Нордін Амрані, три роки тому засуджений до п’яти років в’язниці за зберігання зброї. Його спільника заарештовано, але його особу не встановлено. Ще одного нападника шукають.
Саркозі: Через Британію з’явилися дві Європи
Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що в результаті рішення британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона заблокувати новий бюджетний договір ЄС з’явилися «дві Європи». Саркозі додав, що він разом із канцлером Німеччини Ангелою Меркель зробив усе можливе, щоб Британія стала частиною нової угоди, підписаної країнами ЄС минулого тижня. У свою чергу, Кемерон пояснив у парламенті свою позицію тим, що так і не отримав гарантій безпеки для британської фінансової системи. В інтерв’ю французькій газеті Le Monde Саркозі сказав, що «є одна Європа, яка хоче більшої згуртованості та єдиних правил, і є інша, яка керується виключно логікою внутрішнього ринку». На запитання газети, чи є правочинним те, що Британія залишається членом єдиного європейського ринку, французький президент відповів, що Британія потрібна ЄС, і її вихід став би великою втратою, проте, на щастя, про це не йдеться. Водночас, як сказав Саркозі, важливість цієї домовленості з Німеччиною не означає, що Франція не може співпрацювати і з Британією: Девід Кемерон, за його словами, «виявив мужність щодо Лівії», до того ж Британія та Франція мають спільні інтереси в питаннях ядерної енергії й оборони.
Дисидент став президентом Тунісу
Новим тимчасовим главою Тунісу став 66-річний лікар і правозахисник Монсеф Марзукі. Вчора новообраний глава Тунісу присягнув перед Національною асамблеєю. «Ви довірили мені представляти народ Тунісу, представляти державу і революцію. Більшої честі для мене не існує!», — заявив Марзукі. Таким чином, реалізована друга частина угоди між лідерами провідних партій про розподіл вищих посад у державі. Помірні ісламісти, які перемогли на виборах 23 жовтня з руху «Ан-Нахда» очолять уряд: посаду прем’єра посяде генеральний секретар партії Хамаді Джебалі. Раніше головою асамблеї було обрано Мустафу бен Джафара, глава правоцентристського Демократичного блоку за працю і свободу. Установчій асамблеї належить протягом року виробити нову конституцію Тунісу та підготувати країну до загальних виборів.
Далай-лама стурбований ситуацією в Україні
Духовний лідер буддистів Тибету далай-лама стурбований нинішнім станом прав людини та демократії в Україні. Про це він заявив днями у Празі на зустрічі з главою організації «Український європейський простір» Богданом Данилишиним у рамках заходів, організованих екс-президентом Чехії Вацлавом Гавелом. Данилишин передав далай-ламі листа, в якому йдеться про нинішню ситуацію з дотримання прав людини в Україні, про політичні переслідування, ув’язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко та інших опозиційних діячів і членів колишнього уряду. У свою чергу далай-лама заявив, що «придушення політичного інакомислення призводить до внутрішніх проблем, що викликає ще більший розрив у рівнях добробуту, системну корупцію і суспільну деградацію». У зустрічі з далай-ламою також брали участь Бернар Кушнер — екс-міністр розвитку та європейських зв’язків Франції, Ширін Ебаді — лауреат Нобелівської премії миру, правозахисниця (Іран) та ін.