СБУ України посилює заходи безпеки
Служба безпеки України, на основі проведеної оцінки інформації про скоєні 7 липня терористичні атаки в Лондоні, проводить додаткові оперативно-розшукові та контррозвідувальні заходи. Як повідомляє прес-служба СБУ, подібні заходи будуть спрямовані на своєчасне виявлення, попередження й припинення можливих терористичних актів на території нашої держави. Співробітники СБУ посилили контроль у середовищі вихідців із так званих «кризових» країн та за особами, які висловлюють терористичні наміри або якщо в їхніх діях є ознаки терористичної діяльності. Посилена також охорона всіх дипломатичних представництв і посольських установ у Києві. Раніше Міністерство транспорту та зв'язку України через теракти в Лондоні заявило про підвищення заходів безпеки на підприємствах транспортного комплексу країни та створення антитерористичного центру на транспорті, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Для ЄС і Швейцарії — безстроковий безвізовий режим
Україна вирішила з 1 вересня ввести безстроковий безвізовий режим відвідування України для громадян Швейцарії та Європейського Союзу, повідомив заступник державного секретаря Маркіян Лубківський. Він назвав позитивним досвідом тимчасове скасування віз із 1 травня по 1 вересня для громадян Швейцарії та ЄС, передають «Українські новини». За даними голови МЗС Бориса Тарасюка, після введення безвізового режиму в травні та червні кількість європейців, які відвідали Україну, збільшилася в 2,3 разу. «Якщо перерахувати це на кошти, які привозять ці громадяни, — в середньому приблизно $1000, — то отримаємо понад $230 млн. за місяць», — наголосив Тарасюк. Нагадаємо, Україна 31 березня вирішила ввести безвізовий режим для громадян Швейцарії та країн Європейського Союзу з 1 травня по 31 серпня, а з 1 липня ввела безвізовий режим також для громадян США. Офіційним приводом для скасування віз стало проведення конкурсу «Євробачення» в Києві у травні.
Узбекистан вимагає грошей від США
Міністерство закордонних справ Узбекистану запропонувало США обговорити питання оплати за використання авіабази «Ханабад», розташованої біля афганського кордону. Про це йдеться в офіційній заяві узбецького зовнішньополітичного відомства. «США практично не здійснили виплат із фактично проведених узбецькою стороною заходів», — зазначається в документі. «Надання території аеродрому «Ханабад» у користування ВПС США завжди розглядалося й обумовлювалося в прямому зв'язку з проведенням воєнної операції на півночі Афганістану. Інші варіанти перспективи перебування контингенту збройних сил США на території Узбекистану керівництво країни не розглядало», — йдеться в заяві МЗС Узбекистану. В Узбекистані на базі Карші-Ханабад перебувають приблизно 1300 американських військових, повідомляє ІТАР-ТАРС.
Єгипет закрив дипмісію в Іраку
Єгипет не має у своєму розпорядженні інформації про те, де саме зараз перебуває тіло голови єгипетської дипмісії в Багдаді Іхаба аш-Шарифа, вбитого напередодні бойовиками угруповання «Аль-Каїда за Священну війну в Іраку». Про це повідомив високопосадовий співробітник МЗС Єгипту, ім'я якого не називається. Іхаб аш-Шариф був призначений тимчасовим повіреним у справах Єгипту в Іраку після від'їзду свого попередника, який досяг пенсійного віку, повідомляє Бі-Бі-Сі. Єгипет закриває свою дипломатичну місію в Багдаді у зв'язку з вбивством посла цієї країни в Іраку. 12-ти співробітникам посольства наказано покинути іракську столицю. Проте голова МЗС Єгипту Ахмед Абуль Гейт заявив, що «Єгипет продовжуватиме активну участь в іракському досьє, а вбивство його представника не вплине на відносини між єгипетським й іракським народами».
Від Саддама Хусейна пішов адвокат
Основний адвокат Саддама Хусейна відмовився захищати поваленого іракського диктатора та залишив йорданський офіс команди адвокатів у Аммані, мотивуючи це тим, що «іракська й американська влада всіляко перешкоджають роботі захисту». Заїд аль-Хасауні також незадоволений тим, що американці, які входять до складу команди захисту, намагаються «перетягнути на себе ковдру» та зайняти лідируючі позиції в групі. Він також різко розкритикував позицію старшої доньки Саддама Хусейна Рагад, яка, на його думку, хоче, щоб саме американські, а не арабські адвокати тримали справу її батька під контролем, оскільки вона вважає, що саме вони здатні виграти процес і звільнити її батька. Команда захисту Саддама Хусейна складається з 1500 тисяч добровольців, серед яких принаймні 22 професійні юристи, включаючи й доньку лівійського лідера Аїшу Каддафі, повідомляє РІА «Новости».