Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 липня, 2005 - 00:00

ПДЧ — тільки після виборів...

Міністр оборони України Анатолій Гриценко вважає реальним початок реалізації плану з отримання членства в НАТО (ПДЧ) із вересня 2006 року та його закінчення, насамперед у військовій складовій — у 2009-му. Інтеграція до Альянсу не зачіпає технічного аспекту ЗСУ в питанні сумісності, вважає він. «Абсолютно реалістичним є сценарій, за яким після проведення в Україні парламентських виборів (навесні 2006 року) на порядок денний буде поставлене питання про ПДЧ, і початок його реалізації з 1 вересня 2006 року», — сказав він в інтерв’ю Інтерфакс-Україна. На думку глави оборонного відомства, в питанні про строки інтеграції України до НАТО та Європейського Союзу, найважливішими будуть два чинники — успішність задекларованих реформ і відповідність виборчої кампанії 2006 року вимогам демократичності.

Олбрайт застерігає

Колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт закликає Європейський Союз активніше допомагати Україні на шляху європейської інтеграції, повідомляє українська служба «Німецької хвилі». Екс-держсекретар США вбачає чимало спільного між деякими державами Південної Америки й Україною. «Демократія, — каже вона, — на незначний час з’явилася й у такій країні, як Венесуела, а сьогодні ми є свідками того, як усе там повертається на круги своя. Причина — відсутність економічних реформ. Наслідок — невдоволення спільноти демократичними змінами та прокастровський популіст Уго Чавес на чолі держави», — таку думку вона висловила в інтерв’ю празькій газеті «Млада фронта-Днес». За словами М. Олбрайт, щось подібне може статися i з Україною. «Народ, побачивши, що, крім свободи слова, нічого від демократії не має, розлютиться та насамперед звинувачуватиме носіїв ідеї — демократів», — застерігає вона. «Можливо, — зазначає впливовий американський політик, — те, що я скажу, пахне марксизмом, але люди і справді більше думають про те, що попоїсти, ніж про те, за кого голосувати». М. Олбрайт вважає, що українцям варто пам’ятати, що демократія — не здійснений факт, а процес, що вона багато чого вимагає, а найбільше — самовідданої праці.

У ЄС дедалі більше безробітних

Попри деякі підбадьорюючі статистичні показники, ситуація на ринку праці в країнах єврозони цього року може погіршитися. Як пише газета Wall Street Journal, рівень безробіття в 2005 році може виявитися найвищим із кінця 1990-х років, коли він перевищив 9%. Існує безліч причин для розвитку такого сценарію. Так, висока вартість нафти, близька до рекордного показника, негативно позначається на корпоративних прибутках, що у свою чергу позначається на розмірі заробітної плати службовців. Згідно зі статистичними даними, опублікованими минулого тижня, рівень безробіття в 12 ти країнах єврозони в травні становив 8,8%, тоді як у СШАцей показник становить 5,1%, а в Японії — 4,4%. З початку 2001 року рівень безробіття в країнах єврозони неухильно зростає, при цьому багато експертів прогнозують його подальше підвищення аж до кінця поточного року.

Березовський проти Абрамовича

Борис Березовський, який отримав політичний притулок у Великій Британії, заявив, що має намір подати до суду на Романа Абрамовича. Своє рішення звернутися до лондонського суду Березовський мотивував тим, що «російського суду не існує як такого, а англійський суд — абсолютно об’єктивний. Губернатор Чукотки Роман Абрамович є власником лондонського футбольного клубу «Челсі» і більшу частину часу проводить у Лондоні. Березовський у 2001 році утік до Великої Британії, побоюючись кримінального переслідування в Росії, й отримав статус біженця. Наприкінці 1990-х років обидва підприємці вважалися не тільки партнерами по бізнесу, а й близькими друзями. За даними журналу «Форбс», Роман Абрамович є найбагатшим росіянином — його статки оцінюють у 14,7 млрд. доларів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Ширак висміяв англійську кухню

Під час нещодавньої зустрічі лідерів Росії, Німеччини та Франції в Калінінграді президент Жак Ширак кепкував із приводу британської кухні. Про це повідомляє газета «Лiберасьон». Як пише французьке видання, Володимир Путін і Герхард Шредер сміялися над дотепами французького президента. «Єдине, що вони (англійці) дали європейському сільському господарству, — це коров’ячий сказ», — цитує видання жарт, почутий кореспондентами. «Це країна з найгіршою кухнею, після фінської», — цитує видання. Президент Ширак також полинув у спогади про те, як одного разу лорд Джордж Робертсон, колишній генеральний секретар НАТО, пригощав його стравою шотландської кухні. «Ось звідки йдуть всі проблеми НАТО», — іронізував Ширак. «Лiберасьон» повідомляє, що Володимир Путін спробував спровокувати Жака Ширака, цiкавлячись його ставленням до гамбургерів. Проте Ширак сказав, що гамбургери кращі за британську їжу.

Росіяни проти реформ Путіна

Переважна більшість громадян Росії незадоволені останніми реформами уряду та президента. Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведеного на початку червня Левада-центром. Згідно з опитуванням, 81% респондентів вважають, що губернаторів повинні обирати безпосередньо громадяни суб’єктів федерації. 79% опитаних висловилися за скасування закону про заміну пільг грошовими компенсаціями, 78% підтримали скасування положень нового Житлового кодексу. 74% вважають за необхідне зберегти відстрочки від призову на військову службу, що діяли на 1 січня 2005 року. Майже кожен шостий упевнений, що половину депутатів Держдуми повинні обирати за одномандатними округами.

Найкраща зброя — подушка

Уже 40 років мешканці Кенвуда, що у штаті Каліфорнія, щороку збираються задля того, аби відсвяткувати День незалежності США в унікальний спосіб. Вони запрошують гостей з усього світу на Світові змагання з боїв подушками. У них можуть брати участь лише дорослі чоловіки та жінки, які, сидячи з широко розтягнутими ногами над водою на жердині, намагаються на ній утриматися без допомоги рук, оскільки в одній із них вогка легенька подушка, а інша — в повітрі. Глядачі стверджують: хоч завдання видається збоку легким, однак той, хто хоча б раз спробував утриматися на жердині, визнає, що це не так просто. Переможцем бою стає той, хто скине суперника у воду. Цього року у змаганнях взяли участь понад 100 людей, а переможцем став Стів Кавалін.

Албанія: вбивства після виборів

«Післявиборче» святкування в Албанії не обійшлося без крові. Одного чоловіка було застрелено біля офісу опозиційної партії в місті Лушнє. У день виборів, 3 липня, у Тирані вбили представника виборчої комісії. Бі-Бі-Сі повідомляє, що в Албанії сталося в цілому три вбивства, які так чи інакше пов’язані з виборами. Згідно з попередніми результатами перемогу на парламентських перегонах в Албанії отримала опозиційна Демократична партія. Водночас місія ОБСЄ заявила, що вибори в цій країні лише «частково» відповідали демократичним нормам.

Газета: 
Рубрика: