Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

22 червня, 2005 - 00:00

Порошенко: ЄЕП — альтернатива ЄС. За певних умов

Секретар Ради національної безпеки Петро Порошенко розглядає Єдиний економічний простір як альтернативу євроінтеграції України. Про це пише німецька газета Frankfurter Rundschau. У зв’язку з ростом кількості супротивників розширення ЄС, за словами Порошенка, за певних умов цілком може бути «альтернативою» Єдиний економічний простір з Росією. На думку газети, такий погляд обумовлений тим, що «серед української громадськості наступає все більше протверезіння» із приводу вступу України до Європейського Союзу. «Київ не домігся від ЄС ні бажаного статусу країни з ринковою економікою, ні пом’якшення матеріальної сторони візового режиму: Брюссель посилається на державне регулювання цін і збирається полегшити в’їзд у країни ЄС тільки для тих груп населення, які й сьогодні одержують візи без усяких проблем», — констатує видання, зазначаючи, що «у столицях Європи симпатії до переможної помаранчевої революції, зважаючи на все, майже повністю зникли». «Тим часом Президент Віктор Ющенко, як і його прем’єр-міністр, поки, як і раніше, дотримується орієнтації своєї країни на Захід», — підкреслює видання.

Акаєв не з’явився на допит

Екс-президент Киргизстану Аскар Акаєв відмовився від зустрічі з представниками Генпрокуратури республіки, повідомив генеральний прокурор Азімбек Бекназаров. «Якщо А. Акаєв ухилиться від надання свідчень, то до нього можуть бути застосовані інші слідчі дії», — підкреслив він. «Після завершення слідства, якщо провина екс-президента буде доведена, то Генеральна прокуратура може звернутися до парламенту республіки з питанням про зняття з А. Акаєва конституційної недоторканності», — заявив генпрокурор. А. Акаєва збиралися допитати з питань, пов’язаних із майном екс-президента та членів його сім’ї, з корупцією в роки його правління, з діяльнiстю фонду «Меерім», який очолювала дружина А. Акаєва Майрам, повідомляє Інтерфакс.

Історичний візит

Учора в США вперше після в’єтнамської війни відбулася зустріч прем’єр-міністра В’єтнаму Фан Ван Кхая з президентом США Джорджем Бушем. Протягом тижневого туру глава в’єтнамського уряду постарається заручитися підтримкою США у справі вступу його країни в СОТ. Цей історичний візит також знаменує собою 10-ту річницю відновлення дипломатичних відносин між США та В’єтнамом. Після завершення в 1975 році В’єтнамської війни перший крок назустріч комуністичному Ханою зробили американці. В листопаді 2000 року президент Білл Клінтон прибув до В’єтнаму. З цього моменту почалося не формальне, а реальне потепління відносин між країнами: американці стали відвідувати В’єтнам, а у багатьох в’єтнамців з’явилася можливість возз’єднатися з сім’ями, які втекли в 1975 році з В’єтнаму до Штатів. США стали найбільшим інвестором у в’єтнамську економіку.

Францію «підсмажує»

Рекордно високі температурні показники зафіксовані в ряді районів Франції. Найбільшою мірою спека торкнулася столичного регіону та північно-східних областей. Наприклад, в Курбвуа, Немурі, Сансі стовпчик термометра піднявся вище 35-градусної позначки, повідомляють метеослужби Франції. У той же час синоптики поки що не прогнозують повторення безпрецедентної літньої спеки 2003 року, від якої в Європі загинуло близько 20 тисяч осіб, в основному хронічно хворі та люди похилого віку. У столиці Франції Парижі, де було зафіксовано 34 градуси, спека також виявилася близькою до рекордного показника, хоч і не перевищила його. За даними метеорологів, у найближчі дні фронт спеки може зміститися на південь, через що в Ліоні, Авіньйоні та інших містах, розташованих у долині Рони, комунальні, медичні та рятувальні служби приведено у стан підвищеної готовності, повідомляє РІА «Новости».

Яке місто дорожче?

Японськi Токіо й Осака — найдорожчі міста світу. Лондон на третьому місці, а Нью-Йорк, який використовується як пункт відліку, виявився лише на 13-му. Південноамериканське місто Асунсьйон (столиця Парагваю) стало найдешевшим із усіх мегаполісів світу в рейтингу дослідницької компанії Mercer. Москва розташувалася на четвертому місці, вперше за останній час покинувши трійку найдорожчих міст світу. Компанія Mercer щорічно проводить дослідження в порівнянні вартості життя в різних містах світу. При цьому враховується вартість 200 типових товарів і послуг у 144 мегаполісах. Серед типових «покупок» експертів Mercer — оренда житла, їжа, одяг, предмети побуту. Враховуються також вартість послуг на транспортування та розваги, повідомляє РІА «Новости».

Газета: 
Рубрика: