Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

11 червня, 2005 - 00:00

Україна і НАТО «поглиблюються»

Міністри оборони України і НАТО підтвердили готовність виконувати програму заходів поглибленої співпраці в рамках інтенсифікованого діалогу і Цільового плану дій. Про це міністри заявили за підсумками засідання комісії Україна — НАТО: «Ми висловили глибоке задоволення початком інтенсифікованого діалогу стосовно прагнення України стати членом НАТО і провести всі необхідні реформи», — констатують міністри. Міністри ухвалили рішення активізувати практичну співпрацю на підтримку «честолюбних завдань у сфері реформування в Україні». Крім того, глави оборонних відомств домовилися співробітничати з метою надання Україні допомоги в проведенні комплексного огляду структур національної безпеки для впровадження системних змін у всіх структурах безпеки України та вироблення механізмів відповідно до євро-атлантичних стандартів. Крім того, глави оборонних відомств вітають рішення уряду України розглянути можливість участі України у навчальній місії НАТО в Іраку з метою підготовки кадрів для іракських сил безпеки, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Польська прем’єра»

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко підтримала ідею створення нової платформи для спілкування і співробітництва бізнесменів України та Польщі. «Прекрасна ідея — створення українсько-польського бізнес-форуму», — сказала Ю. Тимошенко, перебуваючи з робочим візитом у Польщі. Прем’єр також підтримала ініціативу створення польсько-українського колегіуму університетів у Любліні. Вона відзначила, що підтримує реалізацію якомога більшої кількості українсько-польських проектів у науковій, культурній і економічній сферах. Юлія Тимошенко позитивно оцінила і домовленість польської та української сторін про відкриття цвинтаря Орлят у Львові. Протягом кількох років поляки й українці не могли знайти компроміс у справі цвинтаря Орлят. Останнім часом сторони дійшли компромісу: польський військовий меморіал у Львові, відомий як цвинтар Орлят, буде урочисто відкрито 24 червня, повідомляє Інтерфакс.

Білорусь запроваджує візи для грузинів

Президент Білорусі Олександр Лукашенко ухвалив рішення про запровадження візового режиму щодо Грузії. Таким чином, офіційний Мінськ вийшов з Бішкекської угоди 1992 року, що передбачає безвізові поїздки всередині СНД. За даними правоохоронних органів Білорусі, «різко зросли масштаби використання грузинськими кримінальними елементами території Республіки Білорусь як каналу проникнення на територію Російської Федерації без відповідних віз». Як відомо, Росія запровадила візовий режим з Грузією 2001 року. Тим часом, білоруський політолог Олександр Федута в інтерв’ю газеті «Время новостей» заявив, що рішення ухвалене у зв’язку з тим, що білоруська влада побоюється експорту революції, наприклад, приїзду до Мінська активістів грузинської молодіжної організації «Кмара». Коментуючи рішення Білорусі, голова комітету з міжнародних відносин парламенту Грузії Коте Габашвілі запропонував владі країни «ухвалити рішення ніколи не видавати в’їзної візи Олександру Лукашенку».

Держдепартамент занепокоєний громадянським суспільством у Росії

Держсекретар США Кондолізза Райс заявила, що США підтримуватимуть громадянське суспільство в Росії. «Ми намагатимемось підтримувати громадянське суспільство, права людини й релігійні свободи в Росії, і ми продовжуватимемо говорити з російським урядом про сучасну державу — державу, яка не настільки централізована й не перебирає на себе всю владу», — сказала Райс у ефірі американського телеканалу PBS. «Тенденції в Росії не настільки добрі, наскільки ми б цього хотіли», — додала держсекретар. «Важливо також визнати, що це не Радянський Союз. За 15 років у Росії багато чого сталося, і я вважаю, що тепер там багато індивідуальних свобод, які були б немислимі декілька років тому, й ми повинні старатися це заохочувати», — підкреслила Райс.

У Болгарії — невідомий вірус

Щотижня до шести тисяч жителів Болгарії уражає хвороба, викликана невідомим поки фахівцям типом інфекційного вірусу. Про це софійські ЗМІ повідомив представник міністерства охорони здоров’я країни. Хвороба супроводжується високою температурою, загальною слабкістю, сильним кашлем і болем у шлунку. Як вважають лікарі, вірус передається респіраторним шляхом, а сприятливими умовами для його поширення стали різкі перепади температур, зафіксовані цього року, та висока вологість. Для визначення типу вірусу, за твердженням фахівців, знадобиться щонайменше три тижні, передає РІА «Новости».

Японія допомагає інтернату для глухих дітей

Уряд Японії вирішив надати фінансову допомогу на суму близько $60 тис. для проекту з поліпшення санітарних умов у Сосницькій спецшколі-інтернаті для глухих дітей. Як повідомляє посольство Японії в Україні, цей проект буде реалізований у рамках програми «Кусаноне», яка допомагає неприбутковим установам і неурядовим організаціям. Безплатна допомога японського уряду спрямована на розв’язання проблем найбільш незахищених прошарків населення України. Японія вже надала Україні безплатну допомогу як на двосторонній, так і на багатосторонній основі на загальну суму майже $125,2 млн.

В Афганістані звільнена італійська заручниця

Італійська співробітниця добродійної організації Care International Клементіна Кантоні звільнена в Афганістані після місяця, проведеного в полоні у бойовиків. Її захопили 16 травня невідомі озброєні люди, які примусили її вийти з машини в центрі Кабула. 32-річна італійка перебувала в Афганістані з вересня 2003 року, допомагаючи десяти тисячам місцевих вдів та їхнім дітям. «Ми не пішли на поступки бандитам і не платили викуп, — повідомив міністр внутрішніх справ Афганістану Алі Ахмад Джалалі. — Саме тому я дуже радий, що тепер Клементіна вільна». Про звільнення Кантоні молилася вся Італія. Під час недільної меси в минулі вихідні Папа Римський виступив з відкритим зверненням звільнити заручницю. За неї переживали й афганські вдови, яким италійка так багато допомагала.

Америку відкрили китайці?

У Сингапурі розпочала роботу виставка, експонати якої покликані довести, що честь відкриття Америки належить не Христофору Колумбу, а китайському адміралу Зенг Хе. Про це повідомляє малазійська газета «Нью Стрейтс Таймс». «Усі «першовідкривачі» користувалися мапами, накресленими легендарним китайським мореплавцем. Це стосується як Христофора Колумба, так і Фердинанда Магеллана», — заявив Гевін Мензіс, автор бестселера, що наробив багато галасу в Сингапурі, і один з головних організаторів виставки. Мензіс, капітан британського флоту, а нині 67-річний військовий пенсіонер, 15 років збирав матеріали для книжки, що знайшла свого читача в маленькому місті-державі Сингапурі, населеному переважно етнічними китайцями. Згідно з теорією Мензіса, китайський адмірал мусульманського віросповідання Зенг Хе привів триста кораблів з тридцятьма тисячами людей на борту до берегів Америки 1421 року, за 71 рік до загальновизнаної дати відкриття континенту експедицією Христофора Колумба.

Плати за кожну милю!

Плату за користування автомобільними дорогами за принципом «плати, скільки наїздиш», може бути введено у Великій Британії в найближчі роки. З такою пропозицією виступив у четвер міністр транспорту Алістер Дарлінг. Відповідно до планів уряду, протягом п’яти років на окремих магістралях діятиме пробна схема, у разі успіху якої з 2015 по 2020 роки платні дороги покриють практично всю територію Великої Британії. У тих країнах, де подібні схеми вже існують, водії платять фіксовану суму за певну ділянку дороги. Лондон пропонує варіювати вартість проїзду кожної милі в залежності від часу доби і міри завантаженості конкретної ділянки в даний час. Крім того, пропонується і революційна технологія стягування плати: в інших країнах ця процедура здійснюється за допомогою спеціальних камер або на особливих пунктах, оснащених шлагбаумами. Британська ж влада пропонує оснастити всі автомобілі приладами супутникової навігації, які відстежуватимуть їх пересування, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: