Розкрито таємницю «Уотергейту»
Газета «Вашингтон пост» підтвердила, що у 1970-ті рр. «Глибокою глоткою» — анонімним джерелом, через яке до журналістів потрапила секретна інформація під час «Уотергейтського скандалу», — був колишній заступник директора ФБР Марк Фелт. Раніше сам Фелт визнав, що саме він був тим джерелом, чия особа залишалася невідомою кілька десятиліть. У серпні 1974 року скандал змусив тогочасного президента США Річарда Ніксона подати у відставку, що стала першою відставкою президента в історії США. «Уотергейтський скандал» пов’язаний з проникненням республіканців в офіс демократичної партії в приміщенні «Уотергейт» у Вашингтоні у 1972 році й зі спробами приховати той факт, що кабінети демократів хотіли оснастити прослуховуючими пристроями. Репортери «Вашингтон пост» Боб Вудворд і Карл Бернстайн розслідували зловживання в адміністрації президента. До цього часу журналісти відмовлялися назвати ім’я свого джерела. Вони говорили, що зроблять це лише після його смерті. Особа найвідомішого невідомого джерела в історії журналістики була також одним з найбільших секретів, що добре зберігаються в професії, повідомляє Бі-Бі-Сі.
За протест відповіси!
До трьох років обмеження свободи засуджено у Мінську лідерів опозиції Миколу Статкевича й Павла Северинця. Суд Центрального району білоруської столиці визнав опозиціонерів винними в організації масових акцій протесту восени минулого року. Тоді на центральні вулиці Мінська вишли незадоволені підсумками білоруського референдуму, що дозволив, за офіційними даними, президенту Лукашенку обиратися на пост глави держави понад двох визначених конституцією країни термінів. Обвинувачення наполягало на тому, що мало місце хуліганство, що проявилося «короткочасній зупинці транспорту, викликаній колоною маніфестантів». Незалежні юристи назвали безпрецедентним ставлення до Миколи Статкевича в ході судового процесу. Протягом тижня політика двічі на день привозили до зали засідань і виводили під конвоєм через кілька хвилин, не досягнувши необхідної співпраці з судом. Статкевича було позбавлено права брати участь у дебатах сторін і виступити з останнім словом. За підрахунками білоруських правозахисників, понад 1200 осіб постраждали за останні чотири роки за висловлення політичних поглядів, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Школа в Беслані вибухнула через штурм?
Нур-Паша Кулаєв, єдиний, хто залишився живим із терористів, які брали участь у захопленні заручників у школі №1 у Беслані, надав інформацію, яка спростовує твердження генпрокуратури Росії про причину вибуху в спортзалі школи, де й перебувала значна частина заручників. Нур-Паш Кулаєв запевняє, що вибух стався через те, що снайпер застрелив бойовика, «який стояв на кнопці». Ці дані, що їх публікує сьогодні газета «Комерсант», серйозно розходяться з первинною версією слідства. Згідно з висновками експертів, спрацювали дві бомби, встановлені в спортзалі. За свідченнями Кулаєва, до трагедії в школі призвела саме спроба штурму, а не необережність бойовиків чи нещасний випадок, як запевняють у генпрокуратурі. Крім того, бойовик розповів, що у випадку якби в школу прийшли президенти Північної Осетії й Інгушетії Олександр Дзасохов і Мурат Зязіков, то терористи відпустили б 300 заручників, повідомляє інформагентство РБК.
Киргизи відвоювали Верховний суд
Учора в столиці Киргизстану Бішкеку в приміщенні Верховного суду сталися зіткнення між мітингуючими та групою невідомих людей. У результаті приміщення було звільнене від близько 100 прихильників п’ятьох кандидатів у депутати, які програли на парламентських виборах і утримували будівлю суду з 22 квітня. Близько 200 осіб, які називали себе «представниками народного ополчення», виламавши двері, увірвалися до будівлі суду й почали викидати на вулицю речі тих, хто там мітингував. Люди, що опинилися в облозi, поливали бензином своїх супротивників, але потім, здавши позиції, покинули будівлю через чорний хід. За попередніми даними внаслідок зіткнення постраждала, як мінімум, одна особа. Ці зіткнення стали першим випадком загострення ситуації в Киргизії після березневих подій, що призвели до відставки президента Аскара Акаєва, повідомляє Бі-Бі-Сі.