Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

8 грудня, 2011 - 00:00

Парламент Греції ухвалив «жорсткий бюджет»

У ніч на середу парламент Греції прийняв нарешті бюджет на 2012 рік. Він заснований на жорстких заходах економії, покликаних витягнути країну з затяжної фінансової кризи, яка поставила Афіни перед загрозою дефолту, зменшити дефіцит держбюджету й астрономічний суверенний борг. До антикризового плану ввійшли практично всі непопулярні заходи, які населення країни відкидало шляхом масових протестів і страйків — зниження рівня зарплат і підвищення податків, уведення нового податку на нерухомість, скорочення штату бюджетників. Засідання парламенту проходило на тлі чергової багатотисячної акції протесту. В центрі Афін палали вогнища та зводилися барикади. Маніфестанти намагалися взяти будівлю парламенту штурмом. У вартових порядку летіло каміння та пляшки з горючою сумішшю. В ході запеклих сутичок понад 10 поліцейських отримали поранення. 38 демонстрантів заарештовані. Сама ж масова демонстрація була приурочена до третьої річниці загибелі грецького підлітка, застреленого поліцейським під час розгону маніфестації протесту.

Трактори оточили парламент Болгарії

Близько 3 тис. болгарських фермерів узяли участь в акції протесту вчора в центрі Софії. Вони взяли парламент країни в кільце з 200 тракторів і зажадали скорочення субсидій, передбачених у проекті бюджету на 2012 рік, а також відставки міністрів фінансів і сільського господарства. Саме ці міністри підписали угоду з асоціацією фермерів про виплату субсидій, які тепер передбачається скоротити через проблеми в єврозоні. «Ми протестуємо не стільки з приводу грошей, скільки через нечесність наших політиків. Ми вимагаємо розробити програму для розвитку сільського господарства Болгарії», — наголосив голова Національної асоціації виробників зерна Дімітр Дімітров. Болгарії, бідній країні ЄС, доводиться вводити заходи жорсткої економії, як і її більш заможним європейським партнерам. Це викликало хвилю обурення в країні. Нагадаємо, 13-й день страйкують залізничники, протестуючи проти звільнення 2 тис. своїх колег. Профспілки також виступають проти планів уряду підняти пенсійний вік і зняти надбавки за додатковий робочий час.

Президента Чилі розкритикували за порівняння політиків і жінок

Президента Чилі Себастьяна Піньєру жорстко критикують на батьківщині за сексистський жарт. Багато чилійських жінок-політиків визнали недоречним і образливим для країни вислів Піньєри, який пояснив на саміті в Мексиці різницю між політиками та жінками. Він заявив: «Знаєте, в чому різниця між політиком і жінкою? Коли політик говорить «так», це означає «може бути»; коли він говорить «може бути», це означає «ні»; а якщо він говорить «ні» — це не справжній політик. Коли жінка говорить «ні», це означає «може бути»; коли вона говорить «може бути», це означає «так»; а якщо вона говорить «так» — це не справжня жінка». З критикою Піньєри виступила й міністр чилійського уряду Кароліна Шмідт, яка написала в Twitter: «Президентові подобається жартувати. Деякі жарти хороші, деякі — ні. Жарт про політиків і жінок належить до останніх». Також вислів чилійського президента розкритикувала екс-міністр Лаура Альборнос, яка заявила, що такі слова суперечать політиці захисту прав жінок.

Ван Ромпей: Євро можна врятувати і без нової угоди ЄС

Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей заявив, що зміна угоди ЄС для виходу єврозони з кризи може не знадобитися, оскільки «жорсткі кроки для полегшення боргового тягаря єврозони можуть бути зроблені й без цього». Як повідомляє Euronews, у доповіді, що потрапила в пресу та яка буде представлена на саміті Євросоюзу, відкриття якого заплановане на четвер, Ромпей пропонує прискорений пакет бюджетних заходів, що не потребує довготривалої ратифікації парламентами чи національних референдумів. За словами Ромпея, його пропозиції прискорять проведення реформ і усунуть потенційні політичні ускладнення. Деякі з його пропозицій збігаються з ідеями Німеччини та Франції, деякі — ні. Нагадаємо, Німеччина та Франція виступають за нову угоду ЄС, уважаючи, що нові правила мають отримати формальне закріплення в даному документі. Їх підтримують і США.

Газета: 
Рубрика: