Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

18 травня, 2005 - 00:00

Розпочався суд над «бесланським терористом»

Учора у Верховному суді Північної Осетії розпочався судовий процес у справі людини, яку слідство вважає єдиним захопленим живим членом озброєної групи, яка стояла за Бесланською трагедією. 24-літній тесляр, чеченець за національністю Нурпаша Кулаєв (на фото) звинувачується за вісьмома статтями, включаючи вбивство, замах на життя військовослужбовців, захоплення заручників і тероризм. За словами прокурорів, Кулаєв був членом групи з-понад 30 бойовиків, яка захопила в заручники більше тисячі чоловік. Внаслідок триденної облоги та штурму школи в Беслані у вересні минулого року загинули понад 300 чоловік. За словами Кулаєва, наказ про захоплення школи в Беслані особисто віддав Аслан Масхадов — колишній президент Чечні, вбитий внаслідок операції російського спецназу в березні. Кулаєв стверджує, що нікого не вбивав і стріляв тільки у повітря. Буквально за кілька годин після закінчення операції зі звільнення заручників Кулаєва вже показували по російському телебаченню. Під час штурму було вбито його брата. Самого Кулаєва жителі Беслана побачили під вантажівкою неподалік від школи. Його насилу вдалося вирвати з рук натовпу. Перед будівлею суду проводять пікет родичі тих, хто загинув під час захоплення школи в Беслані. Як передає ІТАР-ТАРС, вони вимагають для підсудного вищої міри покарання.

Робочий характер євроінтеграції

Перебуваючи в Польщі на третьому саміті глав держав та урядів країн-членів Ради Європи, Президент України Віктор Ющенко провів переговори з лідерами Норвегії, Фінляндії, Греції, Австрії, Португалії та Польщі, врегулювавши роботу двосторонніх комісій. За словами Президента, тема євроінтеграції зараз уже «набуває робочого характеру», і «це дуже добре, оскільки крок за кроком у проведенні таких міжнародних форумів, як саміт Ради Європи, європейська присутність України стає звичною формулою». В. Ющенко зазначив, що Україна брала активну участь у підготовці базових документів саміту, і вiдносно всіх його конвенцій було досягнуте повне взаєморозуміння. «Ми запропонували ініціативу зі створення певних структур регуляторного рівня ЄС в Україні, які займалися б певними темами безпеки транзиту, тарифів транзиту та виконували ті функції, які загалом забезпечують транзит», — сказав Президент. На його думку, «це значно наблизить наші контакти та нашу політику по Євросоюзу». Крім того, під час переговорів із президентом Польщі Олександром Квасневським Віктор Ющенко обговорив питання отримання Україною партії нафтопродуктів для часткового вирішення кризи з паливом, повідомляє Інтерфакс.

Дочку Акаєва позбавили депутатських повноважень

У Киргизстані дочку колишнього президента країни Бермет Акаєву позбавили депутатських повноважень. У ЦВК пояснили, що рішення про визнання недійсними результатів голосування в Першому університетському окрузі Бішкека, у якому балотувалася Бермет Акаєва, та про позбавлення дочки екс-президента депутатських повноважень ухвалене на підставі перевірки скарг про порушення виборчого законодавства в окрузі. Крім того, додали в прес-службі, на рішення вплинув лист виконувача обов’язків генпрокурора Киргизії Азімбека Бекназарова, в якому також говорилося про порушення виборчого законодавства. Акаєва була обрана депутатом киргизького парламенту по Першому університетському округу Бішкека, однак її суперник Боліт Маріпов оскаржив результати виборів. Йому вдалося довести ЦВК, що штаб Акаєвої припустився низки порушень під час виборів. Раніше Акаєва першою з членів сім’ї колишнього президента повернулася в країну після зміни влади, повідомляє Інтерфакс.

Право голосу — жінкам Кувейту

Парламент Кувейту вніс поправки до виборчого законодавства, давши жінкам право голосу. Ці поправки означають, що вперше жінки зможуть обирати й бути обраними під час місцевих і парламентських виборів у Кувейті. Борці за права жінок упродовж багатьох років виступали за надання жінкам великих прав, однак декілька спроб провести поправки до виборчого законодавства через парламент закінчувалися невдало. У минулому подібні ініціативи блокувалися парламентською більшістю. Представники кувейтських племен і духовенства стверджували, що ісламський закон забороняє жінкам займати посади в керівництві. Однак у новому законі залишилася стаття, яка свідчить, що жінки-політики та жінки- виборці не повинні порушувати ісламських законів. На думку оглядачів, це означає жест правлячої в Кувейті сім’ї в бік ісламістів. Наступні парламентські вибори відбудуться в Кувейті 2007 року, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: