Ющенко — за Європу без кордонів
Президент України Віктор Ющенко впевнений, що саме Рада Європи може зробити вирішальний внесок у створення загальноєвропейського простору вільного пересування громадян. «Я впевнений, що саме Рада Європи може і має зробити вирішальний внесок у справу створення єдиного загальноєвропейського простору вільного пересування громадян», — заявив В. Ющенко, виступаючи на третьому саміті глав держав і урядів країн-членів РЄ у Варшаві вчора. За його словами, ця робота ведеться не «з чистого аркуша», ідея вже отримала підтримку у багатьох народів, багато країн мають «добру практику» у сфері забезпечення вільного пересування. В. Ющенко нагадав, що з 1 травня цього року Україна забезпечує безвізовий в’їзд до країни для громадян країн Європейського Союзу та Швейцарії, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Грузія не поспішає з блокадою баз
Закінчився термін ультиматуму щодо російських військових баз на території Грузії, пред’явленого парламентом цієї країни Москві. Однак грузинська сторона заявляє, що поки утримається від блокади баз і продовжить переговори з Кремлем. Учора російський міністр закордонних справ Сергій Лавров зустрівся зі своєю грузинською колегою Саломе Зурабішвілі. Зустріч відбулася в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн, що входять до Ради Європи, що відкривається в Варшаві. Росія в принципі згодна вивести свої бази, однак сторони не можуть домовитися про терміни. Міністр у справах європейської й євроатлантичної інтеграції Грузії Георгій Барамідзе заявив, що новий проект угоди, представлений російською стороною, «дає надію на продовження переговорів», повідомляє Бі-Бі-Сі.
Райс несподівано відвідала Ірак
У ході несподіваного візиту до Іраку державний секретар США Кондолізза Райс висловилася за найшвидше виведення американських військ з цієї країни, як тільки вона зможе самостійно дбати про свою безпеку. Вона також висловила підтримку новому уряду на чолі з Ібрагімом Джаафарі. У інтерв’ю іракському телебаченню глава американської дипломатії висловила надію, що іноземні війська на чолі зi США зможуть залишити Ірак «якомога раніше». Разом з тим США залишаться в цій країні «доти, поки Ірак не зможе сам себе захистити». У зв’язку з цим К. Райс відзначила успіхи у справі створення і підготовки іракських сил, що дбають про безпеку, назвавши це «однією з найважливіших цілей» США. Конкретні дати відходу американського контингенту з Іраку, що нараховує 138 тис. осіб, держсекретар не назвала.
ЄС не може затвердити новий бюджет
Уряди країн Європейського Союзу не змогли дiйти спільної думки про те, як фінансувати витрати організації протягом найближчих десяти років. Міністрам фінансів ЄС після зустрічі в Люксембурзі не вдалося подолати розбіжності про основні параметри семирічного бюджету. Цей документ має набути чинності у 2007 році, коли відбудеться чергова хвиля розширення Євросоюзу. Європейська комісія пропонує збільшити витратну частину бюджету для фінансування менш благополучних країн-членів ЄС зі Східної Європи. Однак Німеччина, де відбувається економічний спад, яка забезпечує значну частину бюджету ЄС, вважає такі витрати надто високими. Експерти вважають, що фінансові розбіжності всередині ЄС стають все гострішими, і відсутність компромісу щодо бюджету може незабаром поставити під сумнів витрати Євросоюзу, пов’язані з прийняттям до нього нових членів, повідомляє Бі-Бі-Сі.