Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

12 травня, 2005 - 00:00

Квасневський — про охолодження з Росією

Польський президент Олександр Квасневський пов’язав охолодження відносин із Росією з роллю Польщі у розв’язанні кризи під час президентських виборів в Україні, що привели до помаранчевої революції. За словами Квасневського, який виступав як посередник між колишньою владою України й опозицією, що прийшла до влади, причиною охолодження стало не святкування 60-річчя Перемоги, а «ситуація, в якій під загрозою опинилися інтереси Росії». «Я маю на увазі участь Польщі та Євросоюзу у розв’язанні української кризи», — заявив Квасневський, виступаючи по польському радіо. Квасневський брав участь у святкуванні Дня Перемоги в Москві 9 травня, якому передував обмін різкими заявами між Москвою та європейськими столицями з питання про ставлення до радянської окупації балтійських країн. Квасневський висловив надію, що напруженість не стане перманентною, «якщо вона не підігріватиметься безвідповідальними заявами та діями», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Серія вибухів у Іраку: десятки загиблих

Понад 60 осіб загинули внаслідок шести вибухів, що прогриміли в середу вранці в іракських містах Тікріті, Хавіджі та Багдаді. Всі вони здійснені смертниками. Один вибух стався на багатолюдному ринку в місті Тікріт. Це здебільшого сунітське місто, що знаходиться за 130 кілометрів на північ від Багдада, — батьківщина колишнього президента Іраку Саддама Хусейна. За даними місцевої поліції, жертвами смертника, що вибухнув в начиненому вибухівкою автомобілі, стали щонайменше 28 людей; поранення отримали понад 60. Майже одночасно в містечку Хавіджа смертник увійшов до центру підготовки новобранців іракської армії та задіяв вибуховий пристрій, яким був оперезаний. Загинули щонайменше 30 осіб, поранено кілька десятків. Ще чотири бомби вибухнули в іракській столиці, включно з двома влаштованими смертниками вибухами біля поліцейських відділків. Загинули щонайменше чотири людини, десятки отримали поранення, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Буш у Тбілісі: граната була небойовою

У столиці Грузії Тбілісі в президента США Джорджа Буша кинули предмет, який дуже нагадував ручну гранату. Про це вчора заявила секретна служба США, яка відповідає за безпеку глави Білого Дому. Як повідомив журналістам представник Секретної служби Джонатан Черрі, грузинська влада повідомила американців про те, що під час виступу Джорджа Буша на площі Свободи у Тбілісі в його сторону було кинуто якийсь предмет, імовірно, ручну гранату. Вони, зокрема, повідомили, що граната впала приблизно за 30 метрів від трибуни, на якій стояв американський президент, перед тим зачепивши когось із натовпу. Згідно з офіційною інформацією з Тбілісі, граната не була бойовою, повідомляє РІА «Новости».

Болгарський парламент погодився вступити до ЄС

Учора болгарські законодавці проголосували за ратифікацію угоди про вступ Болгарії до Європейського Союзу. Ратифікація угоди значною мірою була очікуваною, оскільки всі партії, представлені в парламенті, підтримують входження Болгарії до ЄС, заплановане на 2007 рік. «Ми розуміємо, що ця угода накладає на Болгарію багато зобов’язань, і ми рішуче налаштовані сумлінно їх виконувати», — заявив після процедури голосування спікер парламенту Борислав Веліков. Із 234 законодавців 231 висловилися на користь ратифікації, один проголосував проти і двоє утрималися. Нещодавні опитування громадської думки засвідчили, що дві третини болгар схвалюють членство їхньої країни в ЄС. Щоб ця угода набула чинності в січні 2007 року, її мають ратифікувати всі 25 країн, що входять до ЄС, так само, як іншим кандидатом у члени — Румунією.

Газета: 
Рубрика: