Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

26 лютого, 2005 - 00:00

Велика Британія підтримує євроінтеграцію Києва

Офіційний Лондон готовий підтримувати євроінтеграційні прагнення України, особливо в контексті британського головування в Євросоюзі у другій половині 2005 року. Таку позицію було висловлено під час двосторонніх консультацій між міністерствами закордонних справ України та Великої Британії в Лондоні. Як повідомляє прес-служба МЗС України, сторони обговорили питання співробітництва України та Європейського Союзу, включно з імплементацією Плану дій Україна — ЄС. Під час консультацій окрему увагу було приділено ситуації в Іраку, відносинам України з НАТО, ОБСЄ, Радою Європи, зокрема шляхам подальшої взаємодії в напрямку підвищення рівня відносин з Альянсом, з метою реалізації курсу України на євроатлантичну інтеграцію, повідомляє Інтерфакс.

Урядові «чистки» по-французьки

Відставка нової зірки політичного небосхилу Франції 44-річного міністра економіки і фінансів Ерве Геймара стала майже неминучою після того, як учора паризька опозиційна газета опублікувала вражаючий список належної йому нерухомості. У ньому п’ять будинків і квартир у різних частинах Франції. Прем’єр-міністр Жан-П’єр Раффарен у жорсткій формі вимагає Ерве Геймара «пояснити» французам з усією чесністю своє «квартирне питання» ще до кінця поточного тижня. Скандал виник, коли стало відомо, що Геймару надано двоповерхову службову квартиру в престижному столичному районі в центрі. Геймар — перший міністр, якому надали житлоплощу в місті. Зазвичай сім’ї міністрів живуть у службових квартирах у приміщенні міністерства.

Папу Римського прооперували

Папі Римському Івану Павлу II, госпіталізованому днями до римської клініки «Джемеллі», зробили трахеотомію. Операція тривала півгодини і пройшла успішно, повідомив офіційний представник Ватикану Хоакін Наварро-Вальс. За його словами, понтифік був про все «проінформований і погодився» на операцію, яка відбувалася під загальним наркозом. Ніч після операції Папа провів підключеним до апарату штучного дихання. Поки в нього немає голосу, і це відродило спекуляції про те, чи зможе він продовжувати керувати католицькою церквою. Експерти з канонічного права дають ствердну відповідь, а лікарі обіцяють, що через кілька днів він знову зможе говорити, повідомляє Інтерфакс.

Євросоюз не заборонив свастику

Європейський Союз відмовився від планів заборонити використання нацистської символіки на території всіх 25 членів організації. Пропозицію заборонити використання нацистської символіки висунули майже одразу після того, як у британській пресі з’явилися фотографії принца Гаррі, третього у черзі на успадкування британського престолу, одягнутого в форму німецького офіцера Другої світової війни зі свастикою на рукаві. Принц Гаррі пізніше вибачився за вибір костюма, в якому він прийшов на маскарад. Заборонити свастику Євросоюзу було б особливо важко, оскільки вона є давнім і шанованим індуїстським символом. Крім того, висловлювалися побоювання, що заборона буде загрозою свободі слова й самовираження. Плани заборонити нацистську символіку породили інші пропозиції: деякі депутати Європарламенту закликали заборонити й комуністичні символи, наприклад, серп і молот. Цю пропозицію відкинули кілька тижнів тому — ще до того, як було вирішено питання про свастику та інші нацистські символи. З усіх європейських країн лише в Німеччині заборонено використовувати нацистські символи. Однак Франція, наприклад, забороняє торгівлю предметами з нацистською символікою, повідомляє Бі-Бі-Сі.

199 претендентів на Нобеля

На здобуття Нобелівської премії миру 2005 року претендує 199 осіб — рекордна кількість номінантів, повідомляє Нобелівський комітет. Як передбачається, серед претендентів на одну з найпрестижніших світових нагород — Папа Римський Іван Павло II, ірландський рок-музикант Боно та президент України Віктор Ющенко. Ім’я переможця стане відоме в жовтні цього року, а сам приз вручать 10 грудня. Зазвичай список нобелівських номінантів тримають у секреті впродовж 50 років, і Нобелівський комітет відмовляється підтвердити, що ті або інші люди справді опинилися серед претендентів. Разом із тим, імена номінантів нерідко оприлюднюють ті, хто пропонує їх Нобелівському комітету. Серед людей, які претендують цього року на Нобелівську премію миру розміром у 10 млн. шведських крон ($1,45 млн.) також президент Грузії Михаїл Саакашвілі, президент Венесуели Уго Чавес, колишній держсекретар США Колін Пауелл та ізраїльський дисидент Мордехай Вануну. 2004 року Нобелівську премію миру отримала еколог і правозахисник із Кенії Вангарі Маатаї, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: