НАТО допоможе у скороченні озброєнь
Керівництво НАТО оголосило про створення фонду для надання допомоги Україні в ліквідації 133 тис. тонн зайвих боєприпасів, 1,5 млн. одиниць легкої зброї, а також портативних систем ППО. Програма розрахована на 12 років. У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі зазначають, що цей проект «є найбільшим у світі одноразовим зусиллям у галузі демілітаризації, що свідчить на практиці про триваюче зобов’язання НАТО підтримати українську реформу у сфері оборони». При цьому в Альянсі нагадують про заяву міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка про те, що однією з головних цілей нового уряду є приєднання країни до НАТО.
Аскар Акаєв: Не драматизуйте ситуацію!
Президент Киргизстана Аскар Акаєв закликав не драматизувати ситуацію в країнах СНД, підтримавши при цьому ініціативу формування єдиного гуманітарного простору на території Співдружності. «Ті, хто надмірно драматизують нинішнє становище в СНД, я переконаний, страждають на короткозорість. Після проголошення країнами Співдружності державної незалежності виникли різні механізми збереження між ними зв’язків, передусім в економіці», — заявив Акаєв у Бішкеку на міждержавній нараді представників науково-освітньої спільноти країн СНД.
Американські сенатори — за виключення Росії з «великої вісімки»
Група сенаторів подала до верхньої палати Конгресу США проект резолюції, що закликає припинити членство Росії у «великій вісімці». Сенатори, серед яких республіканець Джон Маккейн і демократ Джозеф Ліберман, вимагають, щоб президент США Джордж Буш разом з іншими лідерами припинив членство Росії у «вісімці», допоки Росія «не продемонструє прихильність до основоположних принципiв демократичного правління». Автори проекту наполягають на тому, щоб Джордж Буш поставив подальше перебування Росії у складі «групи восьми» в залежність від дотримання Москвою демократичних стандартів, включно з «верховенством закону, забезпеченням свободи слова і прав людини». Тим часом раніше держсекретар США Кондолізза Райс заявила, що виключення Росії з «великої вісімки» було б помилкою.
У Португалії перемогла опозиція
Переконливу перемогу на загальних виборах у Португалії здобула опозиційна соціалістична партія. Правлячі в країні соціал-демократи втратили владу. Судячи за останніми даними, в парламенті нового скликання соціалісти займуть 118 із 230 крісел та вперше отримають абсолютну більшість у законодавчому органі країни. Нинішній прем’єр-міністр Португалії Педру Сантана Лопеш був при владі лише сім місяців, і поразка соціал-демократів стала найгіршим результатом цієї партії в її історії, зазначає Бі-Бі-Сі. Лідер соціалістів і колишній міністр з охорони навколишнього середовища Жозе Сократеш пообіцяв рішучими діями вдихнути нове життя в буксуючу економіку Португалії. Рівень безробіття в цій країні становить 7%; а колишні щедрі дотації Євросоюзу та іноземні інвестиції «пливуть» до Східної Європи. Загальні вибори провели майже на рік раніше встановленого терміну. Президент Жорже Сампайю, який дотримується соціалістичних поглядів, призначив нові вибори, оскільки, за його словами, втратив довіру до правоцентристського уряду прем’єр-міністра Лопеша. Останній прийняв посаду прем’єра від Жозе Мануела Дурау Баррозу — нинішнього президента Європейської комісії.