Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

29 листопада, 2011 - 00:00

У Грузії зареєстровано громадський рух «Грузинська мрія»

Національна агенція публічного реєстру міністерства юстиції Грузії зареєструвала громадський рух «Грузинська мрія», який, як очікується, очолить грузинський мільярдер Бідзіна Іванішвілі, повідомила вчора прес-служба агенції реєстру. За даними відомства, заява про реєстрацію надійшла 24 листопада. Раніше прес-секретаріат Іванішвілі поширив заяву, у якій висловив обурення у зв’язку з тим, що організацію не було зареєстровано в день подачі заяви. Інформація про реєстрацію руху з’явилася на сайті публічного реєстру сьогодні, о 3-й годині дня, — йдеться в поширеній у понеділок заяві прес-секретаріату бізнесмена. Презентація нового громадського руху «Грузинська мрія» відбудеться у Тбілісі 11 грудня. Про створення у Грузії нового руху стало відомо 3 листопада. Раніше спостерігачі передбачали, що саме так називатиметься партія бізнесмена, — річ у тому, що син Іванішвілі, репер Бера, ще раніше зняв кліп на підтримку свого батька за назвою «Грузинська мрія», і в ньому мешканцям Грузії роздавали майки з цим написом. Про свій намір піти в політику та змінити владу у Грузії Іванішвілі оголосив 5 жовтня 2011 року.

У Єгипті розпочинаються перші вибори після відставки Мубарака

Учора в Єгипті розпочався перший етап парламентських виборів — перших після усунення від влади президента Хосні Мубарака в лютому цього року. Тим часом на каїрській площі Тахрір, яка була центром протестів, що призвели до відставки Хосні Мубарака, залишаються тисячі демонстрантів. Вони вимагають, щоб Вища рада збройних сил (ВРЗС), яка очолила Єгипет після усунення Мубарака, передала владу цивільному уряду. У неділю голова ВРЗС фельдмаршал Хусейн Тантауї виступив із заявою, у якій попередив, що на Єгипет чекають «надзвичайно серйозни» наслідки, якщо країна не зуміє подолати нинішньої кризу. «Єгипет на роздоріжжі, — заявив Тантауї. — Або ми доб’ємося успіху — політичного, економічного й соціального, або матимемо надзвичайно серйозні наслідки, чого ми просто не можемо допустити».

ЛАД запровадила санкції проти Сирії

Представники Ліги арабських держав (ЛАД) ухвалили днями пакет економічних санкцій щодо режиму Башара Асада в Сирії. За запровадження санкцій проголосували 19 з 22 країн-учасниць ЛАД. Ухвалені заходи передбачають заборону на операції з сирійським Центробанком, а також припинення фінансування арабськими країнами будь-яких проектів у Сирії. Низці сирійських чиновників, список яких складуть пізніше, заборонять в’їзд до інших арабських країн. Крім того, буде заморожено рахунки сирійських посадових осіб у банках на території ЛАД. «Наша головна мета — не допустити іноземного втручання в сирійську кризу. Проте якщо міжнародна спільнота не побачить жодних серйозних наслідків і реального результату цих санкцій, я не можу гарантувати, що військового втручання вдасться уникнути», — заявив прем’єр-міністр і міністр закордонних справ Катара шейх Хамад аль-Тані. Як зазначає AP, запровадження санкцій щодо арабської країни — винятковий випадок у практиці ЛАД. Обмежувальні заходи пов’язані з неспроможністю Асада мирним шляхом розв’язати політичну кризу. Нагадаємо, раніше ЛАД призупинила членство Сирії в організації.

Великобританія дала 10 млн доларів на перевиховання талібів

Великобританія дала 6,5 млн фунтів стерлінгів (понад 10 млн.дол.) на програму повернення талібів до мирного життя, пише газета The Sunday Telegraph. За підтримки НАТО проект реалізується в Афганістані з жовтня 2010 року. Програма реабілітації талібів, зокрема, передбачає амністію бойовиків. Амністованими можуть стати всі без винятку — навіть ті, хто брав участь у терактах і жорстоких убивствах. Охочим приєднатися до програми достатньо дати письмову відповідь на запитання, чому вони свого часу вирішили вступити до «Талібану». У межах програми бойовики проходять тримісячні курси, мета яких — привчити їх до ідеалів громадянськості. Ісламські лідери пояснюють студентам, що шлях справжнього мусульманина несумісний з насильством. Увесь цей час таліби отримують стипендію у розмірі 100 фунтів стерлінгів (150 дол.) на місяць. За підсумками навчання вони присягаються назавжди порвати з тероризмом. За даними видання, за рік завдяки цій програмі до мирного життя повернулося близько 2700 бойовиків. Лише п’ятеро з них пізніше знову приєдналися до талібів. Ще 800 осіб, за даними кураторів, «з інтересом ставляться до ідеї залишити «Талібан». Це призвело до того, що на півночі Афганістану рівень насильства знизився на 30%.

Газета: 
Рубрика: