Віктор Ющенко: відповідь на членство в ЄС знаходиться в Києві
Президент України Віктор Ющенко, представляючи вчора нового міністра закордонних справ Бориса Тарасюка наголосив, що зовнішня політика України має відповідати національним інтересам і повинна бути зрозумілою та передбачуваною для партнерів. Президент зазначив, що Росія залишається вічним стратегічним партнером України. За його словами, у відносинах із Росією не можна ігнорувати відносини в будь-якій сфері. При цьому В. Ющенко заявив, що стратегічним курсом України залишається євроінтеграція. Однак для реалізації цього шляху необхідно спочатку вирішити всі проблемні відносини з Росією. Кажучи про євроінтеграцію та вступ до ЄС, В. Ющенко зауважив, що «це політика не одного року». «Але відповідь, коли Україна стане членом ЄС, знаходиться в Києві, а не у Брюсселі», — додав він. Кажучи про Ірак, Президент України заявив, що ця країна є зоною українських інтересів. Питання виведення українських миротворців з Іраку, на думку В. Ющенка, не повинне означати, що Україна залишає зону своїх інтересів. Президент також пообіцяв, що «єдиним каналом формування дипломатичних відносин буде Міністерство закордонних справ», додавши, що цим більше не займатимуться СБУ або Секретаріат президента, повідомляє Інтерфакс.
Британія змінює імміграційну політику
Британський уряд розробив нову імміграційну політику. В її основі — система балів, мета якої в тому, щоб отримуючі право працювати в Британії мали необхідні країні знання й навички. Нова система нагадуватиме австралійську й канадську, де бажаючим іммігрувати нараховують бали залежно від їхньої кваліфікації та знання мови. Спеціальний комітет займеться розглядом питання про те, які спеціальності потрібні на ринку праці сучасної Британії. Очікується, що пріоритет отримають висококваліфіковані фахівці-лікарі, інженери, програмісти. При цьому в усіх, хто отримав британську візу, зніматимуть відбитки пальців. До нового плану входять штрафи для роботодавців, які використовують нелегальних робітників. Посилиться контроль на авіалініях, які використовують злочинні угруповання для контрабанди людей і наркотиків, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Шарон й Аббас домовилися про перемир’я
В Єгипті вчора відбулися переговори між прем’єр-міністром Ізраїлю Аріелем Шароном і главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Це перші переговори на високому рівні з початку палестинської інтифади 2000 року. На них, як і очікувалося, Аббас заявив про те, що палестинці не здійснюватимуть напади на ізраїльтян, а Шарон повідомив про те, що ізраїльські сили припинять воєнні операції проти палестинців. «Ми домовилися з прем’єр-міністром Аріелем Шароном припинити всі акти насильства стосовно ізраїльтян та палестинців незалежно від місця їхнього перебування», — заявив Аббас. Проте поки що не до кінця ясно, як поставляться до цих кроків воєнізовані палестинські угруповання, зокрема, ХАМАС. Представник ХАМАС у Газі Махмуд Захар сказав, що організація не прийматиме будь-яких рішень, допоки не вислухає Махмуда Аббаса за підсумками саміту, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Іспанія легалізує нелегалів
Уряд Іспанії почав амністію 800 тисяч нелегальних іммігрантів, які проживають у країні без необхідних документів. Відтепер згідно з новим іспанським законом, кожен, хто має піврічний контракт на роботу, реєстрацію в місцевій раді та картку соціального страхування, має право отримати постійну посвідку на проживання в Іспанії з правом роботи. За експертними оцінками МЗС України, до 100 тисяч громадян України перебувають в Іспанії. За оцінками Мадрида, у країні нелегально живе близько мільйона людей. Від праці нелегалів залежать дві галузі національної економіки, що бурхливо розвиваються, — сільське господарство й будівництво. Дозволивши сотням тисяч нелегалів офіційно залишитися в країні, уряд сподівається вирішити давню проблему незаконних мігрантів і перенаправити до скарбниці мільйони євро, повідомляє РІА «Новости».
Грузія збільшить свій контингент в Іраку
Грузія наприкінці лютого, незважаючи на протести правозахисників, майже втричі збільшить свій військовий контингент в Іраку. Як повідомило Інтерфаксу джерело в Міноборони Грузії, завершується процес підготовки 550 військовослужбовців, які вирушать до Іраку на доповнення до тих 300, які зараз несуть службу в цій країні. Співрозмовник агентства зазначив, що до Іраку вирушать військовослужбовці, які в 2002—2004 роках пройшли підготовку за програмою Пентагона «Навчи й оснасти». Грузія бере участь у багатонаціональній місії в Іраку з 2003 року. На першому етапі Грузію представляли 70 військовослужбовців, потім чисельність послідовно збільшувалася до 159 і 300. Дотепер неурядова організація «Ліга народного захисту» зібрала 34 тисячі підписів громадян за виведення військовослужбовців Грузії з Іраку. Невдовзі це питання розгляне парламент.
Басаєв живий
Лідер чеченських бойовиків Шаміль Басаєв особисто спростував повідомлення про свою смерть. На сайті чеченських бойовиків з’явився відеозапис із зверненням Басаєва, в якому він заявляє, що «абсолютно здоровий». Басаєв також підтверджує, що за наказом Аслана Масхадова його підрозділи тимчасово припинили всі наступальні бойові операції на території Чечні й Росії. Нагадаємо, голова Служби держбезпеки Абхазії Михайло Тарба минулого тижня заявив, що СДБ республіки має оперативні дані про смерть Шаміля Басаєва. Про можливу загибель Басаєва в Чечні в січні цього року повідомляла також газета «Комсомольська правда» з посиланням на інформацію з чеченської діаспори в Азербайджані, повідомляє ІТАР-ТАРС.
Почався рік Півня
Сьогодні в Китаї святкують Новий рік за місячним календарем. Розмашисті ієрогліфи на смужках червоного паперу дивляться на перехожих із дверей майже кожного китайського будинку з побажаннями щастя, успіху й достатку з нагоди Нового року. З плакатами сусідять малюнки й фігурки традиційного символу року — півня. Традиційно святкування Нового року в Китаї не обмежиться одним днем або однією ніччю. Вся країна гулятиме й веселитиметься протягом найближчих п’ятнадцяти днів, причому перший тиждень у Китаї офіційно оголошують вихідним. Усю новорічну ніч китайці залишаються за столом, на якому неодмінно мають бути пельмені й риба. Безперервні новорічні веселощі завершаться лише на п’ятнадцятий день, 23 лютого, яскравим святом ліхтарів.