Заради країни Саакашвілі ладен пожертвувати... тілом
Президент Грузії Михайло Саакашвілі напередодні святкування восьмої річниці Революції троянд заявив про готовність віддати російським політикам будь-яку частину свого тіла для відновлення єдності країни. Про це він повідомив на засіданні уряду Грузії. «Я з великим задоволенням готовий віддати будь-яку частину свого тіла для того, щоб вони повернули хоча б частину наших територій. А ще краще — всі території. І наскільки вистачило б моїх частин тіла, стільки б я повернув територій», — заявив грузинський президент. Він також зазначив, що «російські лідери на особистісному рівні зневажають Грузію». «І вони про це не раз говорили. І їм був не до вподоби ані Шеварднадзе, ані Саакашвілі. Так само як будуть не до вподоби наступні п’ять президентів або п’ять урядів Грузії. Це у них такий інстинкт, виходячи з імперіалістичних міркувань», — сказав Саакашвілі.
Міністра оборони Словаччини звільнено через стеження за журналістами
Міністра оборони Словаччини Любомира Галко звільнено через шпигунський скандал. Як повідомляє Associated Press, прем’єр-міністр країни Івета Радічева підписала відповідне розпорядження через два дні після того, як газети «Новий час» і «Правда» вийшли із заявами про стеження за своїми кореспондентами з боку військових. Зокрема, у викривальних статтях вказано, що співробітники національної розвідувальної служби прослухували телефонні розмови кореспондентів «Правди» і глави телевізійного агентства новин «ТА Три». У своїй офіційній заяві Радічева зауважила, що глава військового відомства повинен піти, оскільки «це масштабний провал агентства, і міністр відповідає за це». Прем’єр повідомила, що у неї є неспростовні докази факту прослуховування, яке співробітники національної розвідки не мали права вести всередині країни навіть за умови порушення закону з боку журналістів. За її словами, зараз проводиться масштабна внутрішня перевірка і за її підсумками, ймовірно, відбудеться покарання інших відповідальних осіб. Тим часом Любомир Галко повністю відкидає обвинувачення, які пред’являють йому і очолюваному ним відомству.
Меркель вимагає карати країни за порушення бюджету
Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловилася за внесення змін до договорів ЄС, що дозволять приймати чинні заходи проти країн, які злісно порушують бюджетну дисципліну. Під час дебатів у бундестазі за проектом федерального бюджету на 2012 рік Меркель також рішуче відкинула пропозиції про зміну ролі Європейського центробанку (ЄЦБ) з метою врегулювання нинішньої боргової кризи в країнах єврозони, повідомляє Deutsche Welle. Канцлер також заявила, що не приймає випуску єдиних для всієї єврозони боргових паперів, випередивши таким чином главу Єврокомісії, який протягом кількох найближчих годин збирається висунути таку пропозицію. За словами Меркель, план щодо єдиних євробон «не спрацює». За її словами, ключовим інструментом розв’язання нинішніх проблем єврозони є поправки до документів, на яких будується Європейський Союз, зокрема Лісабонський договір. Канцлер вважає, що в ньому потрібно прописати умови тіснішої інтеграції країн єврозони і більш відповідальної фіскальної політики.
Ньют Гінгріч виходить у лідери серед республіканців
Згідно з даними спільного опитування газети USA TODAY і служби опитувань громадської думки Gallup Poll, екс-спікер палати представників Конгресу США Ньют Гінгріч наразі випереджає на 1% колишнього губернатора штату Массачусетс Мітта Ромні. Гінгріч — прибічник твердої зовнішньої політики, а у внутрішній політиці він виступає за скорочення податків, дерегулювання господарського життя, більшу енергетичну незалежність США. «Джерелом наших бюджетних труднощів є не малі податки, а дуже високі витрати», — заявляє він. Щодо питань, які стосуються імміграції й оборони, він дотримується дещо іншої позиції, ніж традиційні консерватори. Гінгріч уважає, що економії можна досягти й на бюджеті Пентагону, не завдаючи шкоди національній безпеці. «Будьмо гуманними, проводячи в життя цей закон. Деякі нелегали, які були в США тривалий час, мають отримати легальний статус. Така політика повинна захищати сім’ї», — сказав Гінгріч, коментуючи свою позицію щодо імміграції. Ньютові Гінгрічу 67 років. З одного боку, він — інтелектуал: кандидат наук, професор історії. Із другого — маститий політик, один з ідеологів Республіканської партії, автор партійної платформи, завдяки якій республіканці 1994-го вперше за 40 років здобули більшість у палаті представників. Завдяки цій історичній перемозі Гінгріча було обрано спікером, і на цій посаді він протримався чотири роки, протягом яких Конгрес ухвалив найважливіші соціальні і бюджетно-податкові реформи.