Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 січня, 2005 - 00:00

Японія розраховує на нову українську владу

Голова японо-української парламентської ліги Хагуо Янагісава, який представляв Токіо на церемонії інавгурації Віктора Ющенка, повідомив журналістiв у Києві, що Японія зацікавлена в купівлі сировини в нашій країні, а також у розвитку торгівлі з Україною i в інвестуванні в українську інфраструктуру. Посол Японії в Україні Кищиро Амае додав, що Японія раніше неодноразово пропонувала різні варіанти співпраці, проте не отримувала достатньої реакції від української сторони. Зі зміною влади Токіо сподівається на розвиток співпраці, передають Українські новини. Хагуо Янагісава також повідомив, що в Японії пройде Міжнародна виставка «Експо-2005», на якій Україні буде надано окремий павільйон. Із його слів, досі співпраці Японії з Україною заважала недостатня обізнаність японських бізнесменів про нашу країну. Крім того, наголосив Хагуо Янагісава, Україні треба працювати над тим, щоб зросла довіра до української системи захисту іноземних інвестицій.

В Іраку воюватимуть роботи?

Американські військові планують використати бойових роботів у війні проти іракських бойовиків. За повідомленням Ассошиейтед пресс, 18 роботів, з озброєнням, телекамерами, керовані з допомогою дистанційного пульта контролю, будуть відправлені до Іраку весною. Основою дизайну «кіберсолдата» послугував робот, якого вже використовують для знешкодження вибухових пристроїв. Зі слів чиновників, робот швидкий, вправний у стрільбі та здатен вистежувати й атакувати противника з відносно незначним ризиком для солдатів США. На відміну від людини, робота- солдата не треба годувати, одягати або виплачувати йому пенсію. У мирний час його можна тримати на складі. Але роботу все ж потрібна людина — оператор, який стежить за зображенням на камері та дає команду відкрити вогонь.

Пхеньян урізав продовольчі пайки

Влада Північної Кореї урізала продовольчі пайки населенню до половини від тієї норми, що рекомендована Всесвітньою продовольчою програмою. Зі слів представників ООН, державний пайок впав із 300 грамів крупи на день до 250 грамів. За даними Всесвітньої продовольчої програми, життя 16 мільйонів північних корейців залежать від продовольчих пайків. Представники ООН також зазначають, що багато жителів КНДР не в змозі дозволити собі м’ясо чи овочі. «Ціни на основні види продуктів на приватних ринках значно виросли, вони перевищують можливості багатьох людей», — повідомив Бі-Бі-Сі співробітник Всесвітньої продовольчої програми Геральд Бурк. Зі слів Бурка, найбільше від урізування пайків постраждають міські жителі. Ще минулого року експерти ООН зазначали, що приватні фермерські ринки замість того, щоб вгамувати потребу в додаткових продуктах, лише накрутили інфляцію в країні. На ринку один кілограм рису обійдеться в 30% середньої по країні місячної зарплати. Рішення про урізування пайків Пхеньян прийняв, попри хороший урожай минулого року — найкращий за останні десять років.

Рамсфельд створив власну розвідку?

Американський Сенат може почати розслідування діяльності міністра оборони США Дональда Рамсфельда у зв’язку з появою інформації про те, що він створив розвідувальне відомство, щоб не залежати від діяльності ЦРУ. Про це заявив у Вашингтоні сенатор-республіканець Джон Маккейн. Уперше про наявність такого відомства повідомила у неділю газета «Вашингтон пост», яка послалася на документи Пентагону та розмови з працівниками цієї секретної установи. Ймовірно, її агенти діяли протягом двох років в Афганістані й Іраку, а також в деяких інших, поки що не названих країнах, передає Інтерфакс.

США страждають через негоду

Щонайменше 13 чоловік загинули з причин, пов’язаних із найсильнішими снігопадами та низькими температурами, що паралізували північно-західну частину США, передає Інтерфакс. Через негоду губернатори штатів Массачусетс, Нью-Джерсі та Род-Айленд оголосили надзвичайний стан. Постраждали й багато інших штатів. У деяких районах за короткий час випало понад 60 сантиметрів снігу. Складні погодні умови ускладнили роботу великих аеропортів. Найбільше постраждали пасажири, які чекали літаків у Бостоні, Нью-Йорку та Чикаго. Усього відмінили кілька тисяч авіарейсів. Через сильні пориви вітру без електрики залишилися десятки тисяч осіб. Жителям прибережних районів не рекомендується гуляти вздовж побережжя, оскільки там дуже сильний вітер. Місцева влада порадила американцям без потреби не виїжджати на дороги та залишатися вдома, а також відвідати сусідів і родичів похилого віку.

Газета: 
Рубрика: