Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

8 грудня, 2004 - 00:00

Американські солдати судяться

Вісім американських солдатiв подали до суду на командування, вимагаючи не подовжувати термін їх відрядження до Іраку. Через погіршення становища в цій країні цілому ряду американських армійських підрозділів наказали затриматися в Іраку на кілька тижнів довше, ніж передбачалося спочатку. Деяким солдатам доводиться залишатися за кордоном навіть після закінчення їхнього контракту зі збройними силами США. До суду з цього приводу військові звертаються вперше. «Я не виступаю проти війни, — сказав один із позивачів. — Я просто вважаю, що вже виконав свій обов’язок перед країною». Представники американських збройних сил підтвердили, що практика подовження відряджень справді існує — і поширюється принаймні на 7 тисяч чоловік. За заявою Пентагона, такі рішення приймаються досить часто, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Напад у Джидді — справа «Аль-Каїди»

«Аль-Каїда» взяла на себе відповідальність за скоєний напередодні напад на генконсульство США в Саудівській Аравії. Заява терористичної організації з’явилася вчора на одному з ісламістських інтернет-сайтів. Нагадаємо, що під час озброєного нападу ісламістських бойовиків на будівлю генконсульства США у Джидді в понеділок загинуло 12 осіб. Серед загиблих — п’ятеро співробітників консульства, четверо співробітників саудівських спецслужб та троє терористів. Представник посольства не надала жодних даних про національності загиблих, однак джерела в саудівських спецслужбах кажуть про те, що це були араби й азіати. Громадяни США внаслідок терористичної атаки не постраждали, повідомляє РІА «Новости».

Інавгурація в жорстких умовах

У Кабулі за жорстких заходів безпеки відбулася церемонія інавгурації першого обраного президента Афганістану Хаміда Карзая. Він керував країною після повалення режиму талібів 2001 року та переміг на президентських виборах у жовтні цього року. На церемонії серед 150 офіційних гостей були присутні віце-президент США Дік Чейні та міністр оборони США Дональд Рамсфельд. Незважаючи на важливість цієї події, великих парадів у Кабулі не буде. Жителям міста сказали залишатися вдома, оскільки існували побоювання, що таліби могли спробувати здійснити напади. Однак церемонія відбулася спокійно. Інавгурація відбулася через три роки після того, як сили під керівництвом США вступили у війну з талібами на території Афганістану, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Єврозона просить США посилити долар

Учора курс долара продовжував падати щодо євро, підкріпивши таким чином побоювання, висловлені щодо цього представниками європейських країн. 12 країн-членів єврозони закликали США вжити заходів до стабілізації «чимдалі більш нестійкого» курсу долара. Міністри фінансів цих держав, не згадуючи Вашингтон прямо, заявили, що «всі найбільші країни» повинні сформувати політику, яка сприятиме вирішенню цієї проблеми. Країни з єдиною європейською валютою хотіли б, щоб США знизили свій величезний торговий та бюджетний дефіцит. «Ми вважаємо, що надмірна нестабільність і хаотичні коливання валютних курсів небажані для економічного розвитку», — мовиться в заяві міністрів фінансів, узгодженій з Європейським центробанком. Провідні країни Європи побоюються, що слабкий долар може серйозно ударити по експорту з цього регіону, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Бі-Бі-Сі скорочує співробітників

Британська телерадіокорпорація Бі-Бі-Сі оголосила вчора про скорочення персоналу на 2900 чоловік та проведення структурних реформ, спрямованих на поліпшення її діяльності. За словами генерального директори Бі-Бі-Сі Марка Томпсона, це дозволить зекономити фінанси. Скорочення стосуватимуться головним чином адміністративного апарату, в тому числі відділу кадрів, фінансової та юридичної служб. Керівництво корпорації зробило ці кроки перед закінченням у 2006 році 10-річної угоди з урядом, що забезпечує корпорації бюджетне фінансування.

Вибори в Іраку відбудуться вчасно

Вибори в Іраку відбудуться в заплановані терміни, заявив глава перехідного уряду Іраку Айяд Аллаві. «Вибори відбудуться, як передбачено, починаючи з 30 січня, але можуть бути розтягнуті на 15 — 20 днів», — сказав він. За словами Аллаві, зараз розглядається можливість призначення різних дат для проведення виборів у різних провінціях. Він пояснив це необхідністю «забезпечити умови безпеки». Прем’єр-міністр зазначив, що 14 — 15 із 18 провінцій країни є «спокійними». Існують проблеми безпеки передусім у Мосулі, в провінції Анбар, деяких зонах Багдада і в частині Діяла, повідомляє Інтерфакс.

Газета: 
Рубрика: