Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 листопада, 2004 - 00:00

Православна Церква в США переймається українськими виборами

Постійна Конференція Українських Православних Єпископів поза межами України вважає, що сьогодні «цілий світ стежить за небувалою реакцією населення України, і це накладає колосальну моральну відповідальність на головних осіб цих виборів — пана Кучму, пана Ющенка та пана Януковича. Втішною новиною стала звістка про те, що обидві сторони висловили готовність зустрітися і шукати компромісу, і нам треба молитися, щоб це було зроблено якнайшвидше. Приємно також бути свідками (через телебачення), як прихильники обох кандидатів спілкуються на вулицях Києва, і хоч тримають різні прапори, навіть подають один одному руку, та дискутують про майбутнє України. Ми не можемо спрощувати сьогоднішню ситуацію, представляючи Ющенка приятелем Заходу, а Януковича — приятелем Москви. I один, і другий у своїх передвиборних промовах показали доволі широкі погляди. Ми також не можемо заявити, що після 13 років незалежності зараз іде бій між «добром» і «злом». Цей бій уже виграно. Ми, які протягом 75-ти років протестували проти великих людських втрат в Україні задля політичних цілей та принципів, не можемо виправдати фізичного насильства і смерті кого б то не було під час цієї кризи а Україні. (Василій, митрополит УПЦ в Канаді; Константин, митрополит УПЦ в США; Iван, Архиєпископ УПЦ в Канаді; Антоній, Архиєпископ УПЦ в США; Всеволод, Архиєпископ УПЦ в США; Iоанн, Архиєпископ УПЦ в діаспорі; Юрій, Архиєпископ УПЦ в Канаді; Єремія, Єпископ, Єпархія УПЦ в Південній Америці), повiдомляє Клара ГУДЗИК , «День».

Президент Ізраїлю критикує стіну

Президент Ізраїлю Моше Кацав заявив в інтерв’ю ізраїльській газеті «Маарів», що розділова стіна, яку будує Ізраїль для розмежування з палестинцями, шкодить іміджу країни, і настав час думати про припинення її будівництва, якщо палестинці припинять політику терору, повідомляє РІА «Новости». Моше Кацав указав на надмірну вартість будови, а також на те, що, як видно, нові лідери Палестини дотримуватиться поміркованого курсу. Це має зменшити терористичну загрозу з боку палестинців, відтак і необхідність будівництва стіни зникне. Ізраїльський уряд під керівництвом прем’єр-міністра Аріеля Шарона розпочав будівництво розділової стіни, щоб перешкодити проникненню палестинських бойовиків на територію Ізраїлю для здійснення терактів.

Рахунки Піночета заморозили

Суддя, який розслідує справу за обвинуваченням колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета в корупції та шахрайстві, розпорядився заморозити більшість його рахунків. На них, як повідомляє чилійська преса, може бути до чотирьох мільйонів доларів. Суддя Серхіо Муньос намагається з’ясувати джерела перерахування восьми мільйонів доларів на секретні рахунки Піночета в США, деякі з них відкрито на вигадані імена, повідомляє Бі-Бі-Сі. Генерал Піночет керував країною 17 років після військового перевороту 1973 року. Також триває розслідування його причетності до порушень прав людини в Чилі в період його перебування при владі.

Тоні Блер освоює SMS

Невдачею закінчилася перша в історії SMS прес-конференція, яку дав напередодні прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер. Насамперед з’ясувалося, що британський прем’єр, відомий своєю нелюбов’ю до різного роду технічних новацій, сам не вміє набирати SMS-повідомлення. Блер визнав, що напередодні ввечері вправлявся в цьому мистецтві під керівництвом своєї 16-річної доньки Кетрін, але не досяг великих успіхів. Приблизно за 40 хвилин, протягом яких тривала прес-конференція, британському прем’єру надійшло близько семи тисяч SMS-запитань. За допомогою п’яти молодих людей Блер встиг відповісти лише на кілька, зазначає «Таймс». Більшість запитань стосувалися війни в Іраку. На думку Блера, ця країна врешті-решт стане демократичною. Крім того, оскільки Блера вважають «підкаблучником», багато запитань стосувалося його стосункiв із дружиною Шері. Блер визнав, що кинув курити, оскільки це було однією з умов, на яких вона погодилася вийти за нього заміж. «Останню сигарету я викурив за 15 хвилин до нашого весілля», — сказав він.

Грузинські перспективи українського туризму

Попри те, що проведення років інших держав в Україні дотепер було заручником політичної ситуації, Грузія готова кинути виклик усталеній практиці. 2005 рік оголошено в нас роком саме цієї закавказької країни, і підготовка до нього вже триває. Днями в Києві відбулася презентація номера туристичного журналу Travel News, присвяченого Грузії, повiдомляє Варвара ЖЛУКТЕНКО , «День». За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Грігола Катамадзе, представники українських турфірм незабаром зможуть відвідати його країну, щоб ознайомитися з її туристичними пропозиціями як для шанувальників зимового відпочинку, так і для тих, хто віддає перевагу літньому морю. У планах — перетворити на популярний курортний напрямок Аджарію. В Абхазії, санаторії якої пам’ятають багато українців, сьогодні відбуваються непрості процеси, однак у Тбілісі працюють над досягненням компромісу. Відновивши відносини з центром на правах найширшої автономії, Абхазія також відновить свої курортні можливості, висловив надію Грігол Катамадзе. За його словами, для українського бізнесу, в тому числі туристичного, у Грузії сьогодні особливі умови. Адже багато грузинських керівників, серед них і президент Михаїл Саакашвілі, — випускники українських вузів. Що ж стосується ситуації у країні в цілому, посол відзначив реформу армії, довіру народу до оновленої поліції, певні успіхи в економіці, розвиток малого й середнього бізнесу, приплив іноземних інвестицій, який, щоправда, поки що не відповідає існуючому потенціалу, в тому числі й українсько-грузинського співробітництва. «Дуже сподіваємося, що українські компанії будуть зацікавлені інвестувати в нашу економіку. А в рамках Року Грузії намагатимемося якомога ширше представити свою країну — починаючи від Києва і закінчуючи найвіддаленішими селами в усіх куточках України», — сказав Грігол Катамадзе.

Газета: 
Рубрика: