МЗС не бачить втручання у внутрішні справи
Візит президента Росії Володимира Путіна до України не вплине на перебіг виборчої кампанії, заявив учора голова прес- служби українського МЗС Маркіян Лубківський. «Україна є суверенною державою, яка має всі атрибути державного суверенітету й незалежності. Навіть президент такої могутньої держави, якою є Російська Федерація, Володимир Путін не може мати впливу на виборчий процес в Україні», — наголосив М. Лубківський. Він зазначив, що візит В. Путіна пов’язаний з його участю в урочистостях з нагоди святкування 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників. «Про будь- який інший підтекст мені невідомо. І я, чесно кажучи, не хотів би бачити в цьому якийсь політичний підтекст», — додав голова прес-служби МЗС.
Молдова поспішає до ЄС
Міністр закордонних справ Молдови Андрій Стратан заявив, що «європейська інтеграція залишається пріоритетом молдовської зовнішньої політики». Голова МЗС також повідомив, що План дій Молдова — ЄС буде підписано 27 жовтня у Брюсселі та затверджено 22 листопада новим складом ЄК. Стратан наголосив на важливості успішної реалізації плану й намірі Молдавії клопотатися 2007 року про підписання угоди з ЄС про асоційоване членство та отримання статусу країни-кандидата на приєднання до Євросоюзу, повідомляє Інтерфакс.
Буш — у відриві
Президент США Джордж Буш випереджає за популярністю свого суперника сенатора-демократа Джона Керрі на 5%. Такі дані отримали в опитуванні населення, проведеному інститутом Геллапа. Згідно з отриманими результатами, 2 листопада за Джорджа Буша готові проголосувати 51% виборців, тоді як за Джона Керрі — 46%. Тиждень тому аналогічне опитування показало дещо інші результати: 52% — за Буша і 44% — за його суперника, повідомляє Інтерфакс.
Шпигунство Росії лякає Британію
Масштаби російського шпигунства у Великій Британії досягли рівня «холодної війни», повідомляє газета «Індепендент» з посиланням на доповідь уряду. Так, щонайменше 32 російські дипломати займаються шпигунством. Вони намагаються збирати військові, технічні та політичні секрети Британії, оскільки вона становить інтерес для Росії завдяки тісним зв’язкам зі США, впливу в НАТО, позиції щодо Ірану й Іраку. На думку доповідачів, російські розвідники також стежать за політичними опонентами президента Володимира Путіна, які знайшли притулок на Британських островах. Кілька російських дипломатів вже залишили країну через підозри в шпигунстві, однак цю інформацію не розголошували через побоювання зіпсувати відносини з Кремлем. Представник російського посольства в Лондоні відмовився коментувати цю інформацію.
ЄС скасував санкції проти США
Європейський Союз скасував санкції на імпорт із США після того, як президент Буш підписав закон, що скасовує субсидії американським експортерам. Цей закон, можливо, покладе край спорам, які почалися 2003 року, коли Світова організація торгівлі ухвалила, що американські субсидії порушують закони про торгівлю. Комісар ЄС з питань торгівлі Паскаль Ламі привітав рішення Джорджа Буша, внаслідок якого фінансову допомогу американським експортерам скоротять на 5 мільярдів доларів у період між 1 січня 2005 і 31 грудня 2006 року. Однак Ламі висловив стурбованість щодо пункту в законі, який, на його думку, може призвести до встановлення податкових пільг експортерам після 2006 року. Комісар не виключив можливості поновлення санкцій, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Туркменбаши скромничає
Народна рада Туркменістану ухвалила рішення про повне схвалення внутрішньої та зовнішньої політики, яку проводить президент Туркменістану. Народні обранці рішуче висловилися за затверджений раніше безстроковий президентський термін Сапармурата Ніязова, відхиливши пропозицію самого Туркменбаши про проведення президентських виборів 2008 року. У свою чергу, Сапармурат Ніязов відхилив численні пропозиції учасників засідання про присвоєння главі держави чергового, шостого за рахунком звання Героя Туркменістану. Це прохання він мотивував «притаманною туркменам скромністю» і тим, що минулої суботи Народна рада вже ухвалила рішення про нагородження його найвищим державним орденом Туркменістану «Рухнама», повідомляє РІА «Новости».
Рейд забрав життя 17 палестинців
Учора ізраїльські війська залишили табір палестинських біженців Хан-Юніс, розташований на півдні сектора Газа. Операція в районі табору, що отримала назву «Королівський суд», тривала 30 годин. Її метою були знищення терористичної інфраструктури, а також ліквідація терористів, які ховалися в таборі. Представники ізраїльської армії заявили, що вони мали намір припинити ракетний обстріл прилеглих до Хан-Юнісу єврейських поселень. За минулі вихідні по поселенням у районі Гуш- Катіфа екстремісти випустили 28 ракет. Під час «Королівського суду» було вбито 17 осіб.